• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    
Yeni Enerji Alet Kutunuzda ne var?


Mayıs 2008 Bülteninden alınmıştır. Geoffrey Hoppe tarafından yazılmıştır.


Yeni Enerjide hayat gerçekten öcü gibi olabilir. Özellikle bilincin yeni ufuklarını / boyutlarını hissedebilmeye cesaret eden, uyanmış Şambra için. İnsan topluluklarının, yüksek sesler, ikiyüzlü davranışlar, BİG  ( Başka İnsanların Gündemleri), politikacılar, OKHS( Odalarda Kötü Hava Sirkülasyonu) ve  tırnaklarını tahtaya geçirir gibi şeyler olduğunu fark ettiniz mi? Eminim, Şambra Mesaj Panosu üzerinde RDÇD ( Rahatsız edici Durumlar, Çekim gücü ve Davranışlar) hakkında yeni bir liste başlatabiliriz.  Belki de, bu listedeki ilk öğe KAK( “Kısaltmaların” Aşırı Kullanımı) olmalıdır.

Pekâlâ, bu belki benim huysuzluğum çünkü   gerçek KAK (Kısaltmaların Aşırı Kullanımı) yerine , , kısaltmaların mühendislik diliyle  havacılık işinde bilgisayar programları ve AMA (Asıl Muhabere Alanı) da uzun yıllar geçirmemden kaynaklanıyor.
Her Şambra’nın , kendine ait paketlenmiş ve kullanmaya hazır  Yeni Enerji Alet Kutusu olmalıdır ( YEAK) . Çünkü  durmadan değişen bu dünyada, ne zaman gereksinim duyacağınızı bilemezsiniz. Bu arada, Şambra’nın Yeni Enerji Kutusunda olduğundan emin olması gereken birkaç öğe var.


 Yeni Enerji Araç Kutusu:


 1. Bilinçli Nefes -  Nefes, ilk ve en önemli çok amaçlı YEAK aracıdır. Durum ya da sorun ne olursa olsun, bilinçli nefes, sizi kafanızdan çıkarıp, vücudunuza geri getirecektir. . Bilinçli nefesi genellikle, çevrenizdeki kişiler algılamadan, bir kurtarma aracı olarak kullanabilirsiniz. Kan basıncının yanı sıra, tüm odada enerji seviyesini değiştirme potansiyeline sahiptir. Derin nefes… ahhh!


 2. Kısa Duvar-  Tabii ki, etrafınızda kısa bir duvarı sürekli taşımanıza gerek yok. Bu dramdan dışarı adım atmak için ve katılımcı olmak yerine gözlemci olmak için Tobias’ın bir metaforu. Kısa duvar, ateşli bir aile durumunun ortasında, siyasi seçimler sırasında, televizyonda haberleri izlerken ya da başka bir zaman kendinizi dram, korku ya da gündemlerin içine çekilirken hissettiğiniz zaman, etkili bir araçtır.Bilinçli bir seçimle kısa duvar, belirli zaman dilimlerinde görevlendirile bilinir. Ve yeniden derin bir nefesle düzgünce katlanıp, Alet Kutusuna kaldıra bilinir. Kısa duvarın yüksekliği duruma bağlıdır ancak, çevrenizde bir Kale Duvarı örmediğinize emin olunuz. Kısa Duvar gözlem yapmanızı sağlar. Ama Kale Duvarı  dışarıda bulunan duygulara ve enerjilere sizi kapatır.


 3. Kişisel Sessizlik Süresi-  En son ne zaman kendinize ait, gerçek sessizlik süresi yaşadınız? Sorusu hileli bir sorudur.  Saint-Germain’ in söyleyeceği gibi; 10 Şambra’dan 9’u yanlış cevap verecek. Sadece YALNIZ kalmak, kendinize sessiz zaman ayırdığınız anlamına gelmez. Bu sürekli diğer insanları ve olayları düşünmek değildir. Hiç sözde sessiz olması gereken zamanların sessiz olmadığını fark ettiniz mi? Genellikle, bu sözde sessiz zamanlar SBH ( Sizden Başka Her şey) ile doludur. O eski şebeke, herkes ve her şey halledilmedikten sonra sizin, sessiz zamanınız olamaz der. Öyleyse yeniden bilinçli bir şebeke oluşturunuz. Gerçek, içten gelen, “ A sınıfı”  sessiz zaman oluşturduğunuzdan emin olunuz.


 4. Mizah – Birçok spritüal arkadaşın, oh-   her şeyi çok ciddi -ye alma eğilimi var. Muggle’lar (Harry Potter romanlarında ,büyücü kanı taşımayanlara verilen isim) YEV( Yüksek derecede Evrimleşmiş Varlıklar)den ciddiyet bekliyorlar hatta talep ediyorlar Ancak, bu annelerinizin Yeni Çağ Anlayışıydı. Şambra’nın Yeni Enerjisinin değil. Eski enerjinin dualitesinin ağırlığını defetmek için güzel bir gülüşten daha iyi bir şey yok. Ve bunu en iyi şekilde kendinize gülerek yapabilirsiniz. İçimden bir ses, ruhunuzun sizin de ona katılmanız ve en zor durumlarda dahi mizah ve hafifliği bulmanız için   bazı maceralarınıza hali hazırda gülüyor olduğunu söylüyor. Bu arada, Tobias ve Saint Germain huysuzlaştığım zamanlarda bana gülmeye bayılıyorlar. Ama ben kendimi gerçekten azarlardım. Çünkü onlardan kurban-sempati enerjisini isterdim. Şimdiyse, bunun derin nefes almam ve biraz hafiflemem için  onların bir sinyali olduğunu anlıyorum (Bakınız Araç 1)


 5. Gülümsemek- Gülümseyerek,  tüm odayı ışıta bilirsiniz ya da hatta bir gülümseme ile tüm gezegenin bilincini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, tıbbi çalışmalar gülümsemenin yaşlılık sürecini yavaşladığını göstermiştir. Pekâlâ, bunu bir yerde okuduğumdan eminim ve öyle değilse bile, zaten gerçeğin zerresidir. Oh, sadece gülümseyiniz, olur mu?


 6. Gnost-  Hiçbir Yeni Enerji Alet Kutusu Gnost ’sız tamamlanmış olmaz. Tobias tarafından tanımlandığı gibi; gnost “yaratıcı çözüm.”dür. Ya da zihinsel çözüm yerine, yaratıcı çözümdür. Gnost, derin bir nefes aldığınız ve Kısa Duvarın Arkasında durunuz zaman  oyununa dahil olur. Bize mevcut tüm olası çözümler zaten hatırlatıldı. Gnost,  potansiyellerin en yaratıcı olanını, o anki durum ve sizin için en uygun olanını getirir. Ama bu zihinden gelmez. Bu yürekten, şefkatten ve güvenden gelir. Çoğu kez Gnost’ın İş Başında ( GİŞ) olduğunun farkında olmayız. Çünkü biz hala eski enerji yerlerinde, zihinsel çözümler arıyoruzdur. Ya da biz hala altın melek ya da ruhsal rehberlerin bizim için olayları halletmesini bekliyoruzdur. NNNNNNNN! ( zil sesinden gelen rahatsız edici ses)  Yanlış cevap. Sizin, kişisel Gnostınız sizin zaten cevabınızdır. Siz bunu saf kristal âlemlerde yarattınız. Şimdi, onu realitenizin içine nefesle getirin  ve çiçek açması için izin verin.


 7. Basitlik- bu önemli alet hakkında, daha çok şey anlatabilirim ama bu  basitliği hiçe saymak olur. Basit tutunuz Şambra (öpücük)


 8. Bu, Sizin Hakkınızda Değil (BSHD)-  Başka bir bedenlenme ile geri gelmek zorunda değilsiniz. Neden geri geldiğinizi Sadece- Tanrı – Bilir. Ama gelmek zorunda değildiniz. Siz, Yeni Enerji bilinç öncülerisiniz ( kısaltma yazmaya direniyorum) ve bu nedenle etrafınızda bulunan enerjileri hissediyorsunuz Ama ONLAR SİZİN DEĞİL. Bizim, başkalarının duygularını kendi duygularımızmış  gibi  alıp, bir çeşit spritüal sosyal hizmet sunmak gibi kendine özgü bir alışkanlığımız var. Ama bu eskidendi ve biz Şimdi’deyiz. Kendinize Çevrenizde olan her şeyi HİSSETME iznini verebilirsiniz ancak, sahiplenmek zorunda değilsiniz. Kuşkusuz, bunu başta yapmak zordur çünkü bizim, eski dualite enerjisinin vanasının iki tane ayarı vardır; DOLU, DOLU HİSSETMEK ya da HİSSETMEMEK. Ama Yeni Enerjinin vanasının şimdi, harika bir vanası vardır ve buna SAHİP OLMADAN HİSSETMEK denir.  Gelecek sefer, kalabalık bir süpermarkette deneyiniz. Sadece, bu duyguları kasaya geldiğiniz zaman almayınız. Ne demek istediğimi biliyorsunuz.


 9. Hissetmek – Sonuncusu  kesinlikle çok önemli olan  “ hissetmek” aletidir. Tanrı biliyor, Tobias ve Saint- Germain son zamanlarda durmadan kafamıza  çaktılar. Hissetmek ilahidir. Düşünmenin ötesine gitmemizi sağlayan sezgisel algılama duygusudur.. Shoud 7’de Saint-Germain “nhahyu” dan ya da algılama ve bilincin farkındalığından  bahsetmişti. (Ney-Yu olarak telaffuz ediliyor.) (çevirmenin notu: Nay İngilizcede “değil” anlamında kullanılırken, You sen demektir) Eski enerjide “Medyum” gibi sözcükler kullanıyorduk. Ancak bu terimler özel insanlara, özel güçler ima etti. Her birimizin, hissetmek için yoğun yetenekleri vardır. Ancak, birçoğumuz bunu engelledi ya da kapattı çünkü çok acı vericiydi. “Nhahyu” da Saint-Germain bizi, hislere dalmaya davet etti… Onları dolu, dolu deneyimlemeye… Ve onları serbest bırakmaya davet etti. Tamamen- bedenlenen ve tamamen-serbest bırakılan hislerinizle ve tüm bu karışıklık ve yanılsamalara rağmen aslında neler olduğunu anlama yeteneğinizle  arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı hayrete düşüre bilirsiniz..


Bu Yeni Enerji aletleri,  dikkatle tasarlanmış ve herhangi bir durumun üstesinden gelmek  için hazırlanmıştır. Hepsi hafif, taşınabilir ve enerji-tesirlidir. Bunları kullanmak için el kitabına ihtiyaç yoktur. Çünkü onlar tamamen sezgiseldir. Burada,  Alet Kutusunun yan tarafında tek bir uyarı etiketi vardır: “DİKKAT: BU ALETLER YÜKSEK DERECEDE ETKİLİDİR.”
Ve öyledir.

Çeviren: Filiz Quiroz


 (© 2008 Geoffrey Hoppe)         http://www.crimsoncircle.com  sitesinden alınmıştır.
  
4832 kez okundu