• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    
Bayrağın Yolu

KENDİM


• Bayrağın Yolu, Sizinle, Kendinizle başlar.

1. Kendini sevmek: Önce kendinizi sevmelisiniz, çünkü kendinizi sevmeyi öğrenmeden, başkalarına nasıl hizmet edebilirsiniz, nasıl yardım edebilirsiniz. Eski düzenleri/birlikleri terk etmeniz istendiğinden bu yana geçen yalnızlığınızda öğrendikleriniz çoğu, kendine karşı duyulan sevginin keşfiyle ilgiliydi. Ve sevgiyi keşfedebilmek için, karanlığı keşfetmeniz gerekiyordu. Reddedilmeyi ve nefreti ve yalnızlığı keşfetmeniz gerekiyordu ki, gerçekten kendinize aşık olmanın ne anlama geldiğini bilerek buraya geri dönebilesiniz.

2. Kendi Gerçeğini İzlemek: Ve sonra, Bayrağın Yolu’nda olan sizler için, kendi gerçeğinizi izlemek geliyor. Başkalarının gerçeğini/doğrusunu izlemenin ne anlama geldiğini öğrendiniz ve Kuthumi olsaydı, bu boktan bir şey derdi. (kahkahalar) Siz, başkalarının gerçeğini, doğrusunu izlemenin sizi bir çıkmaz yola sürüklediğini, korku ve depresyona sürüklediğini, kendi içinizde kafa karışıklığına sürüklediğini öğrendiniz. Ama kendi gerçeğinizi izlemek açıktır, berraktır, saftır.

3.Kendine Güvenmek:  Ve Bayraklar’ın Yolu, aynı zamanda kendine güvenmektir. Ah, bu geçen yedi yıl içinde başka her şeye – ruhlara, rehberlere, kendi aklınıza – güvenme oyununu oynadınız, kendinizden başka her şeye güvendiniz, böylece şimdi, o kutsanmış içsel sesi ve bir kez keşfettiğinizde hiç de sessiz olmayan o sesi duymanın ne anlama geldiğini anlayabilecektiniz. Bu ses öylesine açık, berrak ve saftır ki, onun kendi gerçekliğiniz olduğunu bilirsiniz.

4. Bolluğu Kabul etmek: Ve Bayraklar’ın Yolu’nda bolluk da vardır. Siz bu binlerce yıl boyunca, çıkıp yoksunluk ve eksiklik içinde yaşamanın ne anlama geldiğini, sınırlılığı içeren bir inanç sisteminde yaşamanın ne anlama geldiğini keşfettiniz. Bir dilenci olmanın, ıstırap çeken biri olmanın ne anlama geldiğini öğrendiniz. Enerjinin yaşamınıza akmasını reddetmenin ne anlama geldiğini öğrendiniz. Ama şimdi, Kırmızı Çember Düzeninin bir Bayrağı olarak, bolluk yolunu kabul edersiniz.

Tam zamanında ve onları gereksindiğiniz anda size akan uygun enerjilerle, yaşamınızın her alanında bolluk. Meleklerin kanatlarıyla size ulaştırılan değil, ruhun bir armağanı olarak size gelen değil, ama kendiniz için kendi hayatınızda seçtiğiniz ve tezahür ettirdiğiniz bir şey olarak. Ve bolluğun doğal olduğunu keşfetmek. Bolluk, akıştır. Bolluk, kendinize beslediğiniz sevginin bir ifadesidir.


YARATIM


• Kırmızı Çember Düzeninin Bayrağı’nın Yolu, aynı zamanda Yaratıyla da ilgilidir ve yaratının dört unsuru vardır.

1.Yarattıkların için Sorumluluk almak: İlk unsur, kendi yaratılarınız için sorumluluk almaktır. Başka hiç kimsenin sizin hayatınızdan sorumlu olmadığını öğrendiniz. Siz bir kurban değilsiniz. Başka hiç kimse onu sizin adınıza gerçekleştirmiyor. Yaratının – sizin yaratınızın – yaşamınıza gelmesine izin veren bir dizi ayrıntılı enerji hareketlerini oluşturursunuz. Bunun için kimseyi suçlayamazsınız, başka birinin tacizinin kurbanı olamazsınız. Bayrak, kendi yaratılarının sorumluluğunu üstlenir.

2. Kendi Yaratılarına Hayat ve Özgürlük vermek: Yaratının ikinci unsuru, kendi yaratılarınıza hayat ve özgürlük vermektir. Bir şeyi yaratmak başka, onu yaşam gücünün tanrısal enerjisiyle kutsamak ve kendi hayatı için, kendi özgürlüğü için ona izin vermek, başka bir şeydir. Çoğu kez insanlar yaratır ve sonra da kontrol ederler, ama bu, gerçek bir enerji eksikliğine, gerçek bir enerji boşluğuna ve gerçek bir enerji dengesizliğine yol açar.

Ama yaşantınızda bir şey yarattığınız zaman, yaratınıza önce hayat ve sonra da özgürlük verirsiniz. Böylece o gelişebilir. Hatta insan aklının alamayacağı biçimlerde gelişebilir. Bugün burada olduğunu bile bilmediğiniz potansiyeller haline gelebilir. Yaratılarınıza hayat vermek, hayat ve özgürlük üflemek, ebeveyin ile çocuk arasındaki ilişki gibidir. Ana-baba çocuğu doğurur, ama ona sahip değildir. Ana-baba çocuğu büyütür, ama sonunda kendi gelişimini sürdürebilmesi için onu özgür bırakmak zorundadır. Şimdi, fark şudur, yaratılarınız her zaman size aittir, her zaman sizin bir parçanızdır, o zaman onu neden kısıtlamalı ki.

3. Yarattıklarına Sınır Koymamak: Her yaratıya hayat vermek istersiniz. Bir öğretmen olarak kendi yaşantınıza hayat verin. Yaşantınıza getirdiğiniz her şeye hayat verin. Gelişebilmesi için ona özgürlüğünü verin. Ona güzellik ve neşe ve ifade özgürlüğü verin, ve o size çok, çok farklı yollardan geri gelecektir.

Meclisin ve Kırmızı Çember Düzeni’nin Bayrağı, asla yaratılarını sınırlamaz, asla sonuçlara ilişkin beklentileri olmaz. Açıktır. Yaratır ve sonra asla sınır koymazsınız. Onun akmasına izin verirsiniz. Tüm yaratılar esnektir.

4. Gnost: Bayrağın Yolu Gnost’tur – dördüncü unsur – Gnost. Tobias evvelsi gün gnost hakkında konuştu. Gnost, çözümdür. Gnost, yaratıcı akıştır. Gnost, binlerce yıldır kullanılmayan bir enerjidir ve gnost şimdi geliyor, tanrısallıkla insana köprü oluyor ve bir Bayrak aynı zamanda yaratan olduğundan, gnost’un size akmasına izin verirsiniz. Sorunlar ve meydan okumalar tarafından sınırlanmak ve engellenmek yerine, berrak ve açık çözümü sunması için gnost’un gelmesine sadece izin verirsiniz.


YAŞAM


• Ve, Kırmızı Çember Düzeninin Bayrağı’nın Yolu, aynı zamanda Yaşamdır.

1.Yaşamı Seçmek:  Ve yaşamın ilk unsuru, yaşamı seçmektir. Her an ve her nefeste yaşamı seçmek. Bu inanılmaz zamanda, Yeni Enerjiye geçilen bu dönemde, burada, Dünyada olmayı seçmek. Yaşamı her gün seçmek, bedeninizin, zihninizin, gnost’un ve ruhunuzun, burada olmayı seçtiğinizi, bilmesini sağlamak. Fiziksel bedende olmayı seçmeniz, enerji yapınızın tüm bileşkesini değiştirir ve bu değiştiği için de tümüyle farklı enerjileri size çeker. Yaşamı seçtiğinizde, kendinize yaşamı-seçen enerjileri çekeceksiniz.

2. Her şeye Şefkat Beslemek: Yaşamın ikinci unsuru, her şeye şefkat beslemektir. Ama her şeyden önce, kendinize karşı şefkatli olmaktır. Yaptığınız her şeye şefkat beslemek; şimdiye kadar sahip olduğunuz her deneyime şefkat beslemek; o kadim Düzenlerden/Birliklerden birini terk etmenizin istendiği âna şefkat beslemek. Ah bu, kalbinizde ve tarihçenizde ağır bir yük olmuştur. Ona bir de şimdi bakın. Gitmenizi isterken, o kıdemli/büyük kişilerin besledikleri sevgiye bir bakın. Sizinle birlikte yarattıkları o Düzeni/Birliği terk etmesini istedikleri o yürekten sevdikleri ve onurlandırdıkları lidere besledikleri şefkate bir bakın.

Her insana, her deneyime şefkat besleyin; kurban olanlara ve edenlere şefkat besleyin; yaşamlarında zorlukları ve sorunları olan kişilere şefkat besleyin, çünkü onlar bunu seçiyorlar. Şefkat, onların seçimlerini onurlandırmaktır ve evsiz kimselere gülümsemektir, sakat ya da özürlü kimselere gülümsemektir, zengin ve güçlü kimselere gülümsemektir, herkese gülümsemektir. Şefkat budur. Bayrak, her şeye şefkat besler ve her şeyin seçildiği ve uygun olarak oynandığı anlayışına sahiptir.

3.Hayatın Nimetlerini Kabul etmek:  Yaşamda… Yaşamda, üçüncü unsur, hayatın nimetlerini kabul etmektir. Bu nimetlerden çok var. Hayat, size hizmet etmek amacıyla vardır. Hayat, her şeye hizmet etmek amacıyla vardır. O, nimetlerle doludur. Şu anda çevrenizde bol miktarda nimetler var – Gaia’nın nimetleri, başka insanların nimetleri, her an meydana gelen nimetler. Sokakta rastladığınız her insan, ilişkide olduğunuz her insan, her hayvan, her kuş, yüzünüzü okşayan her esinti bir nimettir. Onun yaşamınızda bir nedeni ve amacı vardır. Her şeyi ve her bir şeyi bir nimet olarak kabul edin. Kaza eseri olarak değil, sadece olagelen bir şey olarak değil, ama yaşamınızdaki eşzamanlı bir olay ve nimet olarak kabul edin ve (o zaman) hayatı yepyeni bir biçimde takdir etmeye başlayacaksınız.

4.Kendini ve Yaşamı Onurlandırmak:  Kırmızı Çember Düzeninin Bayrağı olarak, kendinizi onurlandırırken yaşamı da onurlandırın ve yaşam sizi onurlandırırken de kendinizi onurlandırın. Bu, Yeshua’nın prensibidir. Bu, “Başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın” hakkındadır. Her şeye karşılık gelen bir enerji vardır. Yaşamın size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de yaşama öyle davranın. Kendinize iyi davranın, sevgili dostlar. Kendinize iyi davranın.

ÖĞRETMENLİK


• Dünya üzerindeki Kırmızı Meclis Düzeninin Bayrağı’nın Yolu – dördüncü kategori – aynı zamanda öğretmenlerle ilgilidir. Siz busunuz, Öğretmenler ve ilk unsur şudur:

1. Size gelen herkes için bir öğretmen olun – ve çok kişi gelecektir. Ve onlar size türlü biçimlerde ve formlarda gelecektir, çok farklı yollardan geleceklerdir. İlle de bir seminere yazılmak için gelmeyeceklerdir. Onlar, mağazada çarpıştığınız biri olarak, birlikte çalıştığınız biri olarak, bir çocuk, bir arkadaş olarak gelebilirler. Onlar size her türlü yollardan ve biçimlerde geleceklerdir.

Buradaki önemli nokta, onların size gelecek olmalarıdır. Bayrak, vaaz ya da öğüt vermez, çünkü Bayrak onurlandırır. Ama Bayrak, onların size doğru zamanda geleceğini de bilir. Ve sonra dinleyin. Dinleyin. Bu, öğüt vermek ya da hatta öğretmek meselesi değildir. Sadece dinleyin. O tam doğru anda ne söyleyeceğinizi bileceksiniz. Onları her düzeyden hissedebilecek ve duyumsayabileceksiniz. Onların tanrısal benlikleri ve insan benlikleriyle aynı anda bağlantı kurabilecek ve söyleyeceğiniz o tam doğru kelimeleri bileceksiniz. Siz bir öğretmensiniz ve onlar size gelecektir.

2.Neşe ve Sevinçle Öğretmek:  Bayrağın Yolu’nda, öğretmekle ilgili ikinci unsur, sizin bir neşe/sevinç öğretmeni olduğunuzu anlamaktır. Bu bir görev değildir. Siz buna mecbur edilmediniz. Yapmak zorunda değilsiniz. Bu, içinden atlamanız gereken bir çember değildir, bir sonraki düzeyinize geçebilmeniz için katlanmak zorunda kaldığınız bir hizmet değildir. Kırmızı Meclisteki hiç bir melek sizden bunu yapmanızı istemiyor, bu size sadece sevinç vermelidir. Eğer göreviniz olduğunu düşünerek öğretecek olursanız, o da size bir görev olarak geri dönecektir. Mücadele edecektir. Zor olacaktır ve öğrencileriniz de size aynı görev enerjisiyle geleceklerdir ve ihtiyaç karşılanmamış olacaktır. Bayrak, sevinç içinde öğretir.

3.Bir Ödül Beklememek:  Bayrak aynı zamanda – öğretmenin üçüncü unsuru – Bayrak aynı zamanda bir ödül beklentisi olmadan öğretir. Bunun sayesinde puan toplamazsınız, Kırmızı Mecliste daha iyi bir koltuğa sahip olmazsınız. (bazı gülüşmeler) Öğretmen olduğunuz için, size daha iyi bir Rüya Yürüyüşü sunulmaz. Bir ödül yoktur ve ikilem şu ki, size gelenlere sevinç içinde öğretirseniz, her şey sizin için var olacaktır. Ama bunu bir ödül beklentisi içinde yapacak olursanız, enerjiler birbirini iptal edecektir. Ödül için öğretmeyin, ama ödülün Şimdi anında var olduğunu da anlayın.

4. Gnost’u Öğretmek: Ve Bayrakların öğretmeye ilişkin dürdüncü unsuru, gnost’u öğretmektir, size gelen herkese dei un gnost’u öğretmektir ve bu zaman alabilir. Onlara “dei un gnost” sözcüklerini söyleyebileceğiniz noktaya gelmek; kendi insan iskemlelerinin dördüncü bacağını tamamlamanın anlamını anlayabilecekleri noktaya gelmek; bedene, zihne ve ruha katılmak üzere gnost enerjisini getirmek, aylar ya da yıllar alabilir. Ama siz onlara gnost işleminde öncülük edeceksiniz.

Bknz.  Adamus Saint-Germain’in Mesajı – 16 Temmuz 2006  Şaud'una.

  
5155 kez okundu