• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    
Karşılık-gelen-Varlık

"Böylece bugün burada toplandık ve bu Şaud’a başlarken, Karşılık-gelen-Varlığınızın enerjisini, Saint-Germain’in Yaz-Ortası Konferansında sözünü ettiği, sizin için atanmış olan, soyunduğunuz bu muazzam Öğretmenlik rolünde size hizmet eden – hizmet etmeyi seçen – varlığın enerjisini de getirelim.

Karşılık-gelen-Varlık, rehberiniz değildir, bu geçmişte kalan bir şeydir. Karşılık-gelen-Varlık, bir koşucu değildir. Bir koşucunun farklı bir işi vardır, insan ve tanrısallık ve eterik düzeyler arasındaki enerji dengesini tutarlar. Koşucular enerjiyi sürekli ileri geri götürüp getirirler. Karşılık-gelen-Varlık farklı bir iş görür – onu yönetici asistanınız olarak düşünün.


Şimdi, Karşılık-gelen-Varlık sizin yerinize kararlar almaz. Karşılık-gelen-Varlık yönü belirlemez. Karşılık-gelen-Varlık, sizden daha zeki ya da tanrısal ya da bilge değildir. Onlar, gereksinimlerinize hizmet etmek amacıyla orada bulunurlar. Ayrıca, bilincinizin ve bilgeliğinizin enerjilerini meleksel alemlere ve spiritüel ailelerinize geri taşımak için oradadırlar. Dünya üzerindeki bir insan olarak buraya bu kadar odaklanmışken semavi ailelerinizi eğitme işini yapmanız çok zor olurdu.

Bunun bir kısmını hayale dalıp da yaptığınız yolculuk sırasında gerçekleştirirsiniz….. Bazen, bir televizyon programını izlediğinizi sanırsınız, oysa çok uzaklara gitmişsinizdir, (kendi kendine güler) başka bir yerdesinizdir, işte bu işi bazen bu yoldan gerçekleştirirsiniz. Hiç fark ettiniz mi, biri odaya girip de “(filmde, dizide) neler oldu?” diye sorduğunda, televizyona baktığınız halde olan biten hakkında hiç bir fikriniz yoktur.


Bu Karşılık-gelen-Varlıklar, spiritüel ailelerinize bir bilincin geri taşınmasına yardım ederler. Karşılık-gelen-Varlıklar aynı zamanda size de bir bilgi ya da bilinç türünü geri getirirler. Buna burada enerji demeyelim, çünkü bu daha çok bir bilgidir. Onlar başka alemlerden haberleri geri taşırlar. Şimdi, bunu geri taşırken, sizin bu 3B gerçekliğinize getirirken, onun insan zihninizle tanımlanabilir ve anlaşılabilir bir hale getirilmesi gerekir – en azından geçici olarak. O nedenle, sizin için sepetler dolusu harika bilgileri geri getirdiklerinde, bunlardan bazısı – nasıl desek – tercüme edilirken kaybolur. Yok olmaz; kaybolmaz. Sadece azıcık değişmiş bir düzlemde var olur ve onu daha çok gnost unsuru kanalıyla, hisleriniz, tanrısal zekânız kanalıyla anlayabileceğiniz zamanı bekler.


Bazen, geri gelen bu bilgiyi hissedebiliyorsunuz. Bu bazen spiritüel aileniz hakkında çok belirli bir bilgidir. Bazen fiziksel olmayan düzlemlerde olan bitenle ilgili çok belli bilgiler, haberlerdir. Bazen de sizin için çok kişisel olan bir bilgidir. Bu bilginin bir anlamda tanrısal benliğinizden, size çok yakın olan, ama insanca odaklarınız yüzünden onu unutma eğilimi gösterdiğiniz o parçanızdan geldiği söylenebilir. Böylece Karşılık-gelen-Varlık, bu bilginin de getirilmesine yardımcı olacaktır.


Karşılık-gelen-Varlıklar bu toplantıya davet edildiler ve şimdilik Şambra, sadece birine sahip olduğunuzu varsayın. Biz Öğretmenler olarak devam ederken bununla da çalışacağız, ama şimdilik, sadece bir – en azından temel/ilk Karşılık-gelen-Varlık var. Biz bugün size Karşılık-gelen-Varlığınızın enerjisini hissetmenizi isteyeceğiz.


O nedenle bir an için durun. Nasıl hissediyorsunuz? Eh, sadece kendinize izin verirsiniz. Hissinizi, duyumsadığınız enerjileri başlatmak için derin bir nefes alırsınız. Derin bir nefes alın. Her biriniz – bugün şahsen burada olanlar, bağlantı yoluyla dinleyenler, bunu gelecekteki bir noktada dinleyecek olanlar – Karşılık-gelen-Varlığınız şu anda içeriye giriyor.

Ayrıca, onların fiziksel bir bedene ya da hatta fiziksel bir bedene benzer bir şeye sahip olmadıklarını da varsayalım. Onlara fiziksel insan nitelikleri yüklemezseniz, onlarla çalışmak çok daha kolay olacaktır. Onlar, bir varlıktır. Özgün bir imzaları vardır. Bazılarınız, renkler ya da tonlar duyumsayabilirsiniz. Bunun nedeni, kendi içinizde bu merkezleri açmaya başladığınız içindir. Onlar da sizin kadar spritüel varlıklardır. Sadece insan değildirler.


Bir ada sahiptirler. Sizin deyiminizle bir titreşim ya da rezonans türü onların adını oluşturur. Onlar onu şimdi melek-diliyle size söyleyeceklerdir. İnsan kelimeleriyle değil – melek-dilinde. Bazılarınız tek bir kelime dahi duyamayabilirsiniz. Küçük bir şey ya da büyük bir şey duyumsayabilirsiniz. O adı algılayabilseniz de, ya da insan diline ya da alfabesine tercüme edebilseniz bile, bir insan adı taşımak istemiyorlar.


Böylece, grup olarak derin bir nefes alın…. Onlardan, sizin için kendilerini rezonansa sokmalarını, melek adlarını size iletmelerini isteyeceğiz…. Çabalamayın. Bu, zihnin devrede olacağı bir yer değildir. Kalbinizin ve güveninizin devrede olacağı bir yerdir.


(duraksama)


Şimdi o rezonansı nefesinizle içinize çekin. Onların adını soluyun, belirli bir şey algılasanız da, algılamasanız da. Şimdi, bu noktada birkaçınızı azarlamak durumundayım. O addan kuşku duyuyorsunuz.

O addan kuşkulanıyorsunuz, beyniniz devreye giriyor. Onların sizinle ilk paylaştıkları şeye, o hisse, o duyuya geri gidin. Bazılarınız diyor ki, “Ama o beni biraz korkuttu. Bu benim Karşılık-gelen-Varlığım olamaz.” Evet, pekâla olabilir. Bazen, dışsal enerjilerin gelmesini engelleyen ya da filtreden geçiren koruyucu katmanlar – bir tür kırmızı bayrak sistemi – koyarsınız önünüze.

Ama şu anda güvenli bir alandasınız. Biz herhangi bir karanlık varlığın buraya gelip de beslenmesine izin vermeyeceğiz, ve siz de öyle. Bu güvenli alanı yarattığınızı kabul edip onaylayın. Böylece, size gelen ilk his uygundur. Bu sizin Karşılık-gelen-Varlığınızdır – meleksel yönetici asistanınız.


Karşılık-gelen-Varlığınız size bağlanacaktır. Aslında onlar şu son aylar boyunca yavaşça ve yumuşakça, enerjinizi zorlamadan bunu zaten yapıyorlardı. Ama şimdi size çok sıkı bağlanacaklardır. Karşılık-gelen-Varlıklar daha önce Dünya’da hiç bulunmadılar. Bu, onların boyutları daha kolay geçmelerine izin verir. Karşılık-gelen-Varlığınız daha önce fiziksel bir biçime sahip olmuş olsaydı, takılıp kalma ve hatta buraya fiziksel bir bedenle geri gelme eğilimi gösterirdi.

Karşılık-gelen-Varlığınız, daha önceden tanıdığınız bir varlıktır. Onlar bir düzeyde, bir alemde size daha önce de hizmet etmişlerdir. Çoğu, eğitmen meleklerden oluşan Kırmızı Çember düzeninde hizmet etmektedir. Bazılarını, fiziksel olmayan diğer boyutlara gittiğiniz zamandan ve deneyimlerinizden tanıyorsunuz – belki bir süreliğine dostunuz, eşiniz oldular. Burada bulunan, dinleyen ya da bunu okuyan herkes: siz şu anda bu deneyimi yaşıyorsunuz. Biz sizden, sırtınızdaki gömlek, ayağınızdaki çorap, omuzlarınızın üstündeki başınız kadar gerçek olan bu deneyimle ilgili kendinize güvenmenizi istiyoruz. O nedenle, derin bir nefes alın ve Karşılık-gelen-Varlığınızı yaşamınıza buyur edin.


Şimdi, Karşılık-gelen-Varlığınız elbette sizinle laflamaya bayılacaktır. Onlar, insan dilinde konuşmazlar. Onlar İngilizce ya da Japonca ya da hatta bu noktada Avustralyaca (kahkahalar) öğrenmemişlerdir. Onlar size melek dilinde konuşacaklardır ve siz melek dilini biliyorsunuz. Aslında bu dil için daha kendine özgü bir sözcük var ama biz onu şu anda kullanmayacağız. Siz melek-dilini biliyorsunuz. Onu geceleri rüyalarınızda kullanıyorsunuz, her gece kullanıyorsunuz. O nedenle, bu dil size tümüyle yabancı değildir, sadece sizin 3B insan yanınıza yabancıdır.

Melek-dili düşünceleri alıp da – nasıl desek – sayısallaştırmaz. Bir düşünce kalıbını alçaltmaz. Bir titreşim düzeyini alçaltmaz. Melek-dili, kendi insan dilinizle birleştireceğiniz kulağa garip gelen bir kelime dizisi değildir.


Melek-dili bir akıştır. Melek-dili bazen bir ritmdir, bir kalıp, bir akıştır. Bazen onu müzik olarak algılayabilirsiniz, ama bu bile kısıtlı olabilir, çünkü bir müzik yapısına bile sahip değildir. O sadece vardır ve siz onu iyi bilirsiniz, onun için biz onu fazla tanımlamaya çalışmayacağız. Melek-dili biliştir. Biz bu düzeyde birbirimizle bu şekilde iletişim kurarız ve uyku halinizde buraya geldiğinizde ya da yaşamlar arasında siz de bizimle bu şekilde iletişim kurarsınız.


Karşılık-gelen-Varlığınız sizinle melek-dili bilişiyle – hisle – çalışacaktır. Karşılık-gelen-Varlığınız, yaptığınız öğretim işinde size yardımcı olacaktır. Karşılık-gelen-Varlığınız, özellikle daha yüksek bilinç düzeylerinde size yardımcı olacaktır. İlk başlarda, hâlâ sahip olduğunuz katmanları ve filtreleri kırmanıza yardım edecektir. Bu doğaldır – insan deneyimine her girdiğinizde, bu eski katmanları ya da filtreleri edinirsiniz. Bu varlıklar, bu katman ya da filtrelerin bazısını kaldırmanıza yardım edeceklerdir.

Son yıllarda bunların çoğunu temizlediniz, ama kendi başınıza bulup ortaya çıkarması çok zor olan bazılarına hâlâ sahipsiniz. Böylece onlar gelecek ve size bu konuda yardımcı olacaklar. Bu, acı vermeyen bir işlemdir. Bazen daraltıcı bir işlem olabilir çünkü bu filtrelerin olmasına çok alışıksınız.


Ama bunların geçmişin kalıntıları olduğunu ve artık onlara gereksinim duyulmadığını anlarsanız, hızla ve kolayca gidebilirler.


Karşılık-gelen-Varlığınız, özellikle de yaptığınız öğreti çalışmasında ihtiyaç duyacağınız, arzulayacağınız ve daha yüksek düzey enerjiler diyeceğiniz enerjileri getirmenizde sizinle çalışacaktır. Karşılık-gelen-bir-Varlık, size hizmet etmek üzere atanmıştır ve bazen, sizi belki biraz sarsacakları, belki size kendinizi kısıtladığınızı söyleyecekleri zamanlar olacaktır. Onlar size kalbinizin tutkusu olan çalışmayı anımsatacaklardır. Size, kendi enerji alanınızı anımsatacaklardır. O nedenle, size karşı biraz katı, biraz acımasız davrandıkları zamanlar olacaktır, ama bu, sizinle ve Kırmızı Çemberle çalışan herkesle yapılan anlaşmanın gereğine uygundur.


Karşılık-gelen-Varlık, Dünya üzerinde sizin adınıza şeyleri tezahür ettirmeyecektir. Bu onlara özellikle yasaklanmıştır, çünkü tezahür ettirecek olan SİZSİNİZ. SİZ yaratacaksınız. Siz, bir öğretmen olarak, öğrencileriniz için en büyük örneği oluşturacaksınız. Onun için, onlardan maddesel anlamda bir şey yapmalarını istediğinizde, bu isteğinizi reddedeceklerdir. Bunu yapmak onlara yasaklanmıştır. Nazik ve yumuşak bir biçimde bunu kendinizin yapmasını önereceklerdir.


Onlar, çok önemli enerjileri geri getireceklerdir – bu enerjileri her iki yöne getirip götüreceklerdir. Uyanıklık halinizde – bilinçli uyanıklık halinizde – meleksel düzeylerdeki Kırmızı Meclis ile doğrudan iletişiminizi oluşturacaklardır.

Başlarda, insan gerçekliğinizle, meleksel alemler diyeceğiniz şey arasında olduğunu hissettiğiniz ayrılığı aşmanıza yardımcı olduklarını göreceksiniz ve öyle bir noktaya geleceksiniz ki, fiziksellikle fiziksel-olmayan alanlar arasında kendi başınıza çabasızca, düzenli bir şekilde gidip gelebileceksiniz. Bir noktada, başka Karşılık-gelen-Varlıklar da devreye girebilir, ama onlar bir anlamda, insanca kelimeler kullanacak olursak, asıl Karşılık-gelen-Varlığınıza rapor vereceklerdir.


Böylece, bu varlıklar bugün, güçlü ve sevecen ve destekleyici bir bağ kurmak üzere bu toplantıda bize katılıyorlar. Onlar, size hizmet etmek amacıyla buradalar. Tüm enerjinin size hizmet etmek üzere burada bulunduğunu anımsayın. Enerji, size hizmet etmek ister. Üstat… Saint-Germain’in dediği gibi, bir Üstat, enerjinin ona hizmet etmesine izin verir, tıpkı Karşılık-gelen-Varlığınızın size hizmet etmesine izin vermeniz gibi.


Şimdi şu önemli konuya geliyoruz – çoğunuz Şambra buna sahiptiniz – KİMSENİN size hizmet etmesine izin vermiyorsunuz. Spiritüel açıdan, bu çok anlamsızdır. Evinizi temizlemek için gelenler bile size hizmet ediyor, çünkü bunu istiyorlar. Bunu yapmak ihtiyacındalar. Bu aşağılanacak ya da bayağ bir iş değildir, onları sizden daha yüksek ya da alçak görmeniz gerekmez. O sadece, size hizmet etmeyi seçen bir enerjidir.

Bazılarınız, başka bir insandan sizin için bir şey yapmasını istemekte zorlanıyorsunuz ya da isteksizsiniz. Ama Şambra, size hizmet etmek İSTEYEN çok, çok varlığın olduğunu anlayın. Bu sizi onların üstadı haline getirmez, sizi sadece bir üstat yapar, anlıyor musunuz?


Aynı şey Karşılık-gelen-Varlıklarınız için de geçerlidir, onlar size hizmet etmek için buradalar. Size hizmet etmek için buradalar, onun için izin verin etsinler. Onlarla konuşun. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu söyleyin.

Tekrarlıyoruz, insanca yaratmak anlamında değil, ama daha geniş, öğretmenlik ve tutku bazında. Onlara tam olarak ne beklediğinizi, ne istediğinizi bildirin. Onlarla bir ilişki ve bir bağ kurun ve Üstadın siz olduğunuzu anlayın. Üstat sizsiniz.


Onları kullanmayacak olursanız, sonunda gideceklerdir. Karşılık-gelen-bir-Varlığı gereksinecek başka Şambralar ve başka insanlar olacaktır. Onları kullanmayacak olursanız, sıkılacak, hizmetlerini yerine getirmiyor olacak ve gideceklerdir.

Onun için, her gün, ister sabah, ister akşam, ne zaman olursa, Karşılık-gelen-Varlığınızla iletişim kurmak ve yineliyoruz, insan dilinde değil, melek-dilinde iletişim kurmanız bilgece olacaktır. Onları iyi tanıyın ve siz onlarla çok ilginç bir kalıp oluşturmaya başlayacaksınız. Onlarla birlikte yaratacaksınız. Onlar her gün sizin yaratılarınızı desteklemeye başlayacaktır. Size hizmet etmek için buradalar. Kullanın onları.

Onlar bu tür bir işi yapmak üzere özel olarak eğitilmişlerdir ve şimdi buradalar. O nedenle, gidin ve onları kocaman bir kucaklayın. Onları okulunuza kabul edin. Onları buradaki, Dünya’daki gerçekliğinize kabul edin.


(duraksama)


Bu arada, Karşılık-gelen-bir-Varlığı gücendirmek çok zordur. Sizin – nasıl desek – kızabileceğiniz, biraz sövebileceğiniz zamanlar olacaktır, ve ne yaparsanız yapın, onların….”bir dolu şey” olduğunu söyleyebilirsiniz. Ama onları gücendirmek çok zordur. Onlar anlar. Onlar, Dünya üzerindeki bir insan olarak içinden geçtiğiniz şeyleri anlamak üzere eğitilmişlerdir. Yaptığınız şeye hayranlık duyuyorlar. Ruhsal bir varlığın kendini fiziksel maddede bedenleyebilmesine hayranlık duyuyorlar. Onları gücendirmek çok zordur, olmayan derileri kalındır! (bazı gülüşmeler)


Şimdi bizim… Karşılık-gelen-Varlıkların, arzularınızı karşılayacaklarını söylemediğini fark ettiniz. Onlar, “Sana nasıl hizmet edebilir mi?” diyorlar. Bir kez o enerjinin ne olduğunu… onların size nasıl hizmet etmelerini istediğinizi tanımlamaya başladınız mı, her şey hareket etmeye ve akmaya başlar. Enerji değişir ve dönüşür ve siz şu anda kısıtlı bir bilinç tarzıyla iş gördüğünüzden, o enerjinin birazını alıp başka bilinç düzeylerinde uygulamaya konmasına yardım edebilirler. Onu hareket ettirip, getirip götürmeye yardım edebilirler. Enerjilerin size uygun bir biçimde geri gelip hizmet etmesini sağlayacak şekilde onları kutuplaştırıp canlandırabilirler.


Bu, Şambra, her gün yapmanız için sizi yüreklendireceğim bir şeydir. Sabahları ilk iş olarak gözlerinizi açtığınızda, “Sana nasıl hizmet edebilirim?” diyecekler. Bunu kulaklarınızla duyacaksınız, yüreğinizde hissedeceksiniz. Onlar orada olacaklar, Dünya üzerindeki bir başka günde daha, sizinle birlikte olmaktan heyecanlı ve mutlu bir halde orada olacaklar.

Ve paylaşın onlarla, kendinizi geri tutmayın. Onlarla paylaşın. Ama sizin yerinize bir şey yapmayacaklarını da anımsayın. Onlar bir mucize yaratmazlar, sihirli bir değneği sallamazlar. Bunu siz yaparsınız. Seçtiğiniz şeyin ne olduğunu onlara bildirirseniz Üstatsınızdır. Onlar sadece niyetinizi alır, arzunuzu ve tutkunuzu alır ve onları çok-boyutlu hareket ettirmeye yardımcı olurlar. Size nasıl hizmet edebilirler?"

 

Bu yazı;  “Bilinç Genişlemesi” ve ”Bayrak Teknolojisi” şaudlarından alınmıştır.

Böylece bugün burada toplandık ve bu Şaud’a başlarken, Karşılık-gelen-Varlığınızın enerjisini, Saint-Germain’in Yaz-Ortası Konferansında sözünü ettiği, sizin için atanmış olan, soyunduğunuz bu muazzam Öğretmenlik rolünde size hizmet eden – hizmet etmeyi seçen – varlığın enerjisini de getirelim. Karşılık-gelen-Varlık, rehberiniz değildir, bu geçmişte kalan bir şeydir. Karşılık-gelen-Varlık, bir koşucu değildir. Bir koşucunun farklı bir işi vardır, insan ve tanrısallık ve eterik düzeyler arasındaki enerji dengesini tutarlar. Koşucular enerjiyi sürekli ileri geri götürüp getirirler. Karşılık-gelen-Varlık farklı bir iş görür – onu yönetici asistanınız olarak düşünün.
Şimdi, Karşılık-gelen-Varlık sizin yerinize kararlar almaz. Karşılık-gelen-Varlık yönü belirlemez. Karşılık-gelen-Varlık, sizden daha zeki ya da tanrısal ya da bilge değildir. Onlar, gereksinimlerinize hizmet etmek amacıyla orada bulunurlar. Ayrıca, bilincinizin ve bilgeliğinizin enerjilerini meleksel alemlere ve spiritüel ailelerinize geri taşımak için oradadırlar. Dünya üzerindeki bir insan olarak buraya bu kadar odaklanmışken semavi ailelerinizi eğitme işini yapmanız çok zor olurdu. Bunun bir kısmını hayale dalıp da yaptığınız yolculuk sırasında gerçekleştirirsiniz….. Bazen, bir televizyon programını izlediğinizi sanırsınız, oysa çok uzaklara gitmişsinizdir, (kendi kendine güler) başka bir yerdesinizdir, işte bu işi bazen bu yoldan gerçekleştirirsiniz. Hiç fark ettiniz mi, biri odaya girip de “(filmde, dizide) neler oldu?” diye sorduğunda, televizyona baktığınız halde olan biten hakkında hiç bir fikriniz yoktur.
Bu Karşılık-gelen-Varlıklar, spiritüel ailelerinize bir bilincin geri taşınmasına yardım ederler. Karşılık-gelen-Varlıklar aynı zamanda size de bir bilgi ya da bilinç türünü geri getirirler. Buna burada enerji demeyelim, çünkü bu daha çok bir bilgidir. Onlar başka alemlerden haberleri geri taşırlar. Şimdi, bunu geri taşırken, sizin bu 3B gerçekliğinize getirirken, onun insan zihninizle tanımlanabilir ve anlaşılabilir bir hale getirilmesi gerekir – en azından geçici olarak. O nedenle, sizin için sepetler dolusu harika bilgileri geri getirdiklerinde, bunlardan bazısı – nasıl desek – tercüme edilirken kaybolur. Yok olmaz; kaybolmaz. Sadece azıcık değişmiş bir düzlemde var olur ve onu daha çok gnost unsuru kanalıyla, hisleriniz, tanrısal zekânız kanalıyla anlayabileceğiniz zamanı bekler.
Bazen, geri gelen bu bilgiyi hissedebiliyorsunuz. Bu bazen spiritüel aileniz hakkında çok belirli bir bilgidir. Bazen fiziksel olmayan düzlemlerde olan bitenle ilgili çok belli bilgiler, haberlerdir. Bazen de sizin için çok kişisel olan bir bilgidir. Bu bilginin bir anlamda tanrısal benliğinizden, size çok yakın olan, ama insanca odaklarınız yüzünden onu unutma eğilimi gösterdiğiniz o parçanızdan geldiği söylenebilir. Böylece Karşılık-gelen-Varlık, bu bilginin de getirilmesine yardımcı olacaktır.
Karşılık-gelen-Varlıklar bu toplantıya davet edildiler ve şimdilik Şambra, sadece birine sahip olduğunuzu varsayın. Biz Öğretmenler olarak devam ederken bununla da çalışacağız, ama şimdilik, sadece bir – en azından temel/ilk Karşılık-gelen-Varlık var. Biz bugün size Karşılık-gelen-Varlığınızın enerjisini hissetmenizi isteyeceğiz.
O nedenle bir an için durun. Nasıl hissediyorsunuz? Eh, sadece kendinize izin verirsiniz. Hissinizi, duyumsadığınız enerjileri başlatmak için derin bir nefes alırsınız. Derin bir nefes alın. Her biriniz – bugün şahsen burada olanlar, bağlantı yoluyla dinleyenler, bunu gelecekteki bir noktada dinleyecek olanlar – Karşılık-gelen-Varlığınız şu anda içeriye giriyor. Ayrıca, onların fiziksel bir bedene ya da hatta fiziksel bir bedene benzer bir şeye sahip olmadıklarını da varsayalım. Onlara fiziksel insan nitelikleri yüklemezseniz, onlarla çalışmak çok daha kolay olacaktır. Onlar, bir varlıktır. Özgün bir imzaları vardır. Bazılarınız, renkler ya da tonlar duyumsayabilirsiniz. Bunun nedeni, kendi içinizde bu merkezleri açmaya başladığınız içindir. Onlar da sizin kadar spritüel varlıklardır. Sadece insan değildirler.
Bir ada sahiptirler. Sizin deyiminizle bir titreşim ya da rezonans türü onların adını oluşturur. Onlar onu şimdi melek-diliyle size söyleyeceklerdir. İnsan kelimeleriyle değil – melek-dilinde. Bazılarınız tek bir kelime dahi duyamayabilirsiniz. Küçük bir şey ya da büyük bir şey duyumsayabilirsiniz. O adı algılayabilseniz de, ya da insan diline ya da alfabesine tercüme edebilseniz bile, bir insan adı taşımak istemiyorlar.
Böylece, grup olarak derin bir nefes alın…. Onlardan, sizin için kendilerini rezonansa sokmalarını, melek adlarını size iletmelerini isteyeceğiz…. Çabalamayın. Bu, zihnin devrede olacağı bir yer değildir. Kalbinizin ve güveninizin devrede olacağı bir yerdir.
(duraksama)
Şimdi o rezonansı nefesinizle içinize çekin. Onların adını soluyun, belirli bir şey algılasanız da, algılamasanız da. Şimdi, bu noktada birkaçınızı azarlamak durumundayım. O addan kuşku duyuyorsunuz. O addan kuşkulanıyorsunuz, beyniniz devreye giriyor. Onların sizinle ilk paylaştıkları şeye, o hisse, o duyuya geri gidin. Bazılarınız diyor ki, “Ama o beni biraz korkuttu. Bu benim Karşılık-gelen-Varlığım olamaz.” Evet, pekâla olabilir. Bazen, dışsal enerjilerin gelmesini engelleyen ya da filtreden geçiren koruyucu katmanlar – bir tür kırmızı bayrak sistemi – koyarsınız önünüze. Ama şu anda güvenli bir alandasınız. Biz herhangi bir karanlık varlığın buraya gelip de beslenmesine izin vermeyeceğiz, ve siz de öyle. Bu güvenli alanı yarattığınızı kabul edip onaylayın. Böylece, size gelen ilk his uygundur. Bu sizin Karşılık-gelen-Varlığınızdır – meleksel yönetici asistanınız.
Karşılık-gelen-Varlığınız size bağlanacaktır. Aslında onlar şu son aylar boyunca yavaşça ve yumuşakça, enerjinizi zorlamadan bunu zaten yapıyorlardı. Ama şimdi size çok sıkı bağlanacaklardır. Karşılık-gelen-Varlıklar daha önce Dünya’da hiç bulunmadılar. Bu, onların boyutları daha kolay geçmelerine izin verir. Karşılık-gelen-Varlığınız daha önce fiziksel bir biçime sahip olmuş olsaydı, takılıp kalma ve hatta buraya fiziksel bir bedenle geri gelme eğilimi gösterirdi.
Karşılık-gelen-Varlığınız, daha önceden tanıdığınız bir varlıktır. Onlar bir düzeyde, bir alemde size daha önce de hizmet etmişlerdir. Çoğu, eğitmen meleklerden oluşan Kırmızı Çember düzeninde hizmet etmektedir. Bazılarını, fiziksel olmayan diğer boyutlara gittiğiniz zamandan ve deneyimlerinizden tanıyorsunuz – belki bir süreliğine dostunuz, eşiniz oldular. Burada bulunan, dinleyen ya da bunu okuyan herkes: siz şu anda bu deneyimi yaşıyorsunuz. Biz sizden, sırtınızdaki gömlek, ayağınızdaki çorap, omuzlarınızın üstündeki başınız kadar gerçek olan bu deneyimle ilgili kendinize güvenmenizi istiyoruz. O nedenle, derin bir nefes alın ve Karşılık-gelen-Varlığınızı yaşamınıza buyur edin.
Şimdi, Karşılık-gelen-Varlığınız elbette sizinle laflamaya bayılacaktır. Onlar, insan dilinde konuşmazlar. Onlar İngilizce ya da Japonca ya da hatta bu noktada Avustralyaca (kahkahalar) öğrenmemişlerdir. Onlar size melek dilinde konuşacaklardır ve siz melek dilini biliyorsunuz. Aslında bu dil için daha kendine özgü bir sözcük var ama biz onu şu anda kullanmayacağız. Siz melek-dilini biliyorsunuz. Onu geceleri rüyalarınızda kullanıyorsunuz, her gece kullanıyorsunuz. O nedenle, bu dil size tümüyle yabancı değildir, sadece sizin 3B insan yanınıza yabancıdır. Melek-dili düşünceleri alıp da – nasıl desek – sayısallaştırmaz. Bir düşünce kalıbını alçaltmaz. Bir titreşim düzeyini alçaltmaz. Melek-dili, kendi insan dilinizle birleştireceğiniz kulağa garip gelen bir kelime dizisi değildir.
Melek-dili bir akıştır. Melek-dili bazen bir ritmdir, bir kalıp, bir akıştır. Bazen onu müzik olarak algılayabilirsiniz, ama bu bile kısıtlı olabilir, çünkü bir müzik yapısına bile sahip değildir. O sadece vardır ve siz onu iyi bilirsiniz, onun için biz onu fazla tanımlamaya çalışmayacağız. Melek-dili biliştir. Biz bu düzeyde birbirimizle bu şekilde iletişim kurarız ve uyku halinizde buraya geldiğinizde ya da yaşamlar arasında siz de bizimle bu şekilde iletişim kurarsınız.
Karşılık-gelen-Varlığınız sizinle melek-dili bilişiyle – hisle – çalışacaktır. Karşılık-gelen-Varlığınız, yaptığınız öğretim işinde size yardımcı olacaktır. Karşılık-gelen-Varlığınız, özellikle daha yüksek bilinç düzeylerinde size yardımcı olacaktır. İlk başlarda, hâlâ sahip olduğunuz katmanları ve filtreleri kırmanıza yardım edecektir. Bu doğaldır – insan deneyimine her girdiğinizde, bu eski katmanları ya da filtreleri edinirsiniz. Bu varlıklar, bu katman ya da filtrelerin bazısını kaldırmanıza yardım edeceklerdir. Son yıllarda bunların çoğunu temizlediniz, ama kendi başınıza bulup ortaya çıkarması çok zor olan bazılarına hâlâ sahipsiniz. Böylece onlar gelecek ve size bu konuda yardımcı olacaklar. Bu, acı vermeyen bir işlemdir. Bazen daraltıcı bir işlem olabilir çünkü bu filtrelerin olmasına çok alışıksınız.
Ama bunların geçmişin kalıntıları olduğunu ve artık onlara gereksinim duyulmadığını anlarsanız, hızla ve kolayca gidebilirler.
Karşılık-gelen-Varlığınız, özellikle de yaptığınız öğreti çalışmasında ihtiyaç duyacağınız, arzulayacağınız ve daha yüksek düzey enerjiler diyeceğiniz enerjileri getirmenizde sizinle çalışacaktır. Karşılık-gelen-bir-Varlık, size hizmet etmek üzere atanmıştır ve bazen, sizi belki biraz sarsacakları, belki size kendinizi kısıtladığınızı söyleyecekleri zamanlar olacaktır. Onlar size kalbinizin tutkusu olan çalışmayı anımsatacaklardır. Size, kendi enerji alanınızı anımsatacaklardır. O nedenle, size karşı biraz katı, biraz acımasız davrandıkları zamanlar olacaktır, ama bu, sizinle ve Kırmızı Çemberle çalışan herkesle yapılan anlaşmanın gereğine uygundur.
Karşılık-gelen-Varlık, Dünya üzerinde sizin adınıza şeyleri tezahür ettirmeyecektir. Bu onlara özellikle yasaklanmıştır, çünkü tezahür ettirecek olan SİZSİNİZ. SİZ yaratacaksınız. Siz, bir öğretmen olarak, öğrencileriniz için en büyük örneği oluşturacaksınız. Onun için, onlardan maddesel anlamda bir şey yapmalarını istediğinizde, bu isteğinizi reddedeceklerdir. Bunu yapmak onlara yasaklanmıştır. Nazik ve yumuşak bir biçimde bunu kendinizin yapmasını önereceklerdir.
Onlar, çok önemli enerjileri geri getireceklerdir – bu enerjileri her iki yöne getirip götüreceklerdir. Uyanıklık halinizde – bilinçli uyanıklık halinizde – meleksel düzeylerdeki Kırmızı Meclis ile doğrudan iletişiminizi oluşturacaklardır. Başlarda, insan gerçekliğinizle, meleksel alemler diyeceğiniz şey arasında olduğunu hissettiğiniz ayrılığı aşmanıza yardımcı olduklarını göreceksiniz ve öyle bir noktaya geleceksiniz ki, fiziksellikle fiziksel-olmayan alanlar arasında kendi başınıza çabasızca, düzenli bir şekilde gidip gelebileceksiniz. Bir noktada, başka Karşılık-gelen-Varlıklar da devreye girebilir, ama onlar bir anlamda, insanca kelimeler kullanacak olursak, asıl Karşılık-gelen-Varlığınıza rapor vereceklerdir.
Böylece, bu varlıklar bugün, güçlü ve sevecen ve destekleyici bir bağ kurmak üzere bu toplantıda bize katılıyorlar. Onlar, size hizmet etmek amacıyla buradalar. Tüm enerjinin size hizmet etmek üzere burada bulunduğunu anımsayın. Enerji, size hizmet etmek ister. Üstat… Saint-Germain’in dediği gibi, bir Üstat, enerjinin ona hizmet etmesine izin verir, tıpkı Karşılık-gelen-Varlığınızın size hizmet etmesine izin vermeniz gibi.
Şimdi şu önemli konuya geliyoruz – çoğunuz Şambra buna sahiptiniz – KİMSENİN size hizmet etmesine izin vermiyorsunuz. Spiritüel açıdan, bu çok anlamsızdır. Evinizi temizlemek için gelenler bile size hizmet ediyor, çünkü bunu istiyorlar. Bunu yapmak ihtiyacındalar. Bu aşağılanacak ya da bayağ bir iş değildir, onları sizden daha yüksek ya da alçak görmeniz gerekmez. O sadece, size hizmet etmeyi seçen bir enerjidir. Bazılarınız, başka bir insandan sizin için bir şey yapmasını istemekte zorlanıyorsunuz ya da isteksizsiniz. Ama Şambra, size hizmet etmek İSTEYEN çok, çok varlığın olduğunu anlayın. Bu sizi onların üstadı haline getirmez, sizi sadece bir üstat yapar, anlıyor musunuz?
Aynı şey Karşılık-gelen-Varlıklarınız için de geçerlidir, onlar size hizmet etmek için buradalar. Size hizmet etmek için buradalar, onun için izin verin etsinler. Onlarla konuşun. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu söyleyin. Tekrarlıyoruz, insanca yaratmak anlamında değil, ama daha geniş, öğretmenlik ve tutku bazında. Onlara tam olarak ne beklediğinizi, ne istediğinizi bildirin. Onlarla bir ilişki ve bir bağ kurun ve Üstadın siz olduğunuzu anlayın. Üstat sizsiniz.
Onları kullanmayacak olursanız, sonunda gideceklerdir. Karşılık-gelen-bir-Varlığı gereksinecek başka Şambralar ve başka insanlar olacaktır. Onları kullanmayacak olursanız, sıkılacak, hizmetlerini yerine getirmiyor olacak ve gideceklerdir. Onun için, her gün, ister sabah, ister akşam, ne zaman olursa, Karşılık-gelen-Varlığınızla iletişim kurmak ve yineliyoruz, insan dilinde değil, melek-dilinde iletişim kurmanız bilgece olacaktır. Onları iyi tanıyın ve siz onlarla çok ilginç bir kalıp oluşturmaya başlayacaksınız. Onlarla birlikte yaratacaksınız. Onlar her gün sizin yaratılarınızı desteklemeye başlayacaktır. Size hizmet etmek için buradalar. Kullanın onları. Onlar bu tür bir işi yapmak üzere özel olarak eğitilmişlerdir ve şimdi buradalar. O nedenle, gidin ve onları kocaman bir kucaklayın. Onları okulunuza kabul edin. Onları buradaki, Dünya’daki gerçekliğinize kabul edin.
(duraksama)
Bu arada, Karşılık-gelen-bir-Varlığı gücendirmek çok zordur. Sizin – nasıl desek – kızabileceğiniz, biraz sövebileceğiniz zamanlar olacaktır, ve ne yaparsanız yapın, onların….”bir dolu şey” olduğunu söyleyebilirsiniz. Ama onları gücendirmek çok zordur. Onlar anlar. Onlar, Dünya üzerindeki bir insan olarak içinden geçtiğiniz şeyleri anlamak üzere eğitilmişlerdir. Yaptığınız şeye hayranlık duyuyorlar. Ruhsal bir varlığın kendini fiziksel maddede bedenleyebilmesine hayranlık duyuyorlar. Onları gücendirmek çok zordur, olmayan derileri kalındır! (bazı gülüşmeler)
Şimdi bizim… Karşılık-gelen-Varlıkların, arzularınızı karşılayacaklarını söylemediğini fark ettiniz. Onlar, “Sana nasıl hizmet edebilir mi?” diyorlar. Bir kez o enerjinin ne olduğunu… onların size nasıl hizmet etmelerini istediğinizi tanımlamaya başladınız mı, her şey hareket etmeye ve akmaya başlar. Enerji değişir ve dönüşür ve siz şu anda kısıtlı bir bilinç tarzıyla iş gördüğünüzden, o enerjinin birazını alıp başka bilinç düzeylerinde uygulamaya konmasına yardım edebilirler. Onu hareket ettirip, getirip götürmeye yardım edebilirler. Enerjilerin size uygun bir biçimde geri gelip hizmet etmesini sağlayacak şekilde onları kutuplaştırıp canlandırabilirler.
Bu, Şambra, her gün yapmanız için sizi yüreklendireceğim bir şeydir. Sabahları ilk iş olarak gözlerinizi açtığınızda, “Sana nasıl hizmet edebilirim?” diyecekler. Bunu kulaklarınızla duyacaksınız, yüreğinizde hissedeceksiniz. Onlar orada olacaklar, Dünya üzerindeki bir başka günde daha, sizinle birlikte olmaktan heyecanlı ve mutlu bir halde orada olacaklar. Ve paylaşın onlarla, kendinizi geri tutmayın. Onlarla paylaşın. Ama sizin yerinize bir şey yapmayacaklarını da anımsayın. Onlar bir mucize yaratmazlar, sihirli bir değneği sallamazlar. Bunu siz yaparsınız. Seçtiğiniz şeyin ne olduğunu onlara bildirirseniz Üstatsınızdır. Onlar sadece niyetinizi alır, arzunuzu ve tutkunuzu alır ve onları çok-boyutlu hareket ettirmeye yardımcı olurlar. Size nasıl hizmet edebilirler?
  
5009 kez okundu