• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    

Kanallık Nedir ?

KIRMIZI ÇEMBER

                                          

Geoffrey Hoppe tarafından yazılmıştır.


Kanallık insanlar ve  meleksel varlıklar, doğa ruhları, fiziksel olmayan varlıklar veya hayvanlar hatta evcil hayvanlar arasındaki  iletişimin doğal bir şeklidir. Kanal olan kişiler bir tercümana benzer. Onlar,  kendilerine  diğer varlıkları  hissetmek veya sezmek için izin verirler.  Daha sonra sezgi ve hislerini,  insanlar tarafından anlaşılması için kelimeler dökerler. 

Kanal olan kişi kim veya neye kanallık yapmak istediğini seçebilir. Diğer tarafın iletişim kurma isteği olduğu sürece bağlantı sağlanır ve kanallık başlar. Örneğin, birçok insan Baş Melek Mikail için kanal olur. Eğer Baş Melek Mikail, kanal olan kişi ile iletişim kurmayı kabul ederse, sözel olmayan bir  bilgi akışı başlar.

Kanal olan kişi bilgiyi sezgisel veya hissel  düzeylerde alır.  Sonra zihni bu ham bilgiyi kelimelere döker. Genel kanının aksine, varlıklar genelde insanların kullandıkları dilleri kullanmazlar çünkü bu uygunsuz ve acemi bulunur. Mesajlarının daha zengin olan özü, bir dizi zarif duyusal sezgi aracılığıyla iletilir.

Başka bir yaygın kavram hatası da kanal olan kişinin derin bir trans haline geçerek  beden ve/veya akılını varlığa teslim etmesidir. Kanallık, diğer iletişim şekillerine-  sözlü, vücut dili, koku veya sanat gibi -  çok benzemektedir. Hepsi bir mesaj iletir ve mesaj alıcının anlayışına bağlıdır. Günümüzde en çok tanınan kanallar arasındaki Lee Carroll (Kryon), Steve Rother (Grup) ve Ronna Herman (Baş Melek Mikail) bilinçli kanallardır. Kendilerinin ve odada yapılan aktivitelerin farkındadırlar. Duyularını ve dikkatini kanallık yaptıkları varlığa odaklar ve daha sonra bu mesajı tercüme ederler. Çağdaş kanallar genellikle iletişim esnasında bedenlerini terk etmezler ve zihinlerini teslim etmezler.

Bu sanatın en kolay şekillerinden birisi de evcil hayvanlara kanallıktır. Evcil hayvanlar tabii ki insan dilini kullanmazlar ama insanlarla iletişim kurmak için güçlü bir arzu duyarlar. Sadece kelimeler duyacağınız düşüncesini bir kere bırakın ve kendinize evcil hayvanınızı “hissetme” izini verin. Kendinizi hislere açtıkça zihin, insan bilincinizin iletişimi daha fazla anlayabilmesi için doğal olarak hislerin yerine basit kelimeler veya tanımlamalar koymaya başlar. Eğer evcil hayvanınızın iletişimine cevap vermek istiyorsanız, kelimeleri kullanmayı bırakın. Yerine, duygularınızın açılmasına ve hayvanınıza akmasına izin verin. Bu tür bir iletişimle çalışmaya başladığınızın ilk dönemlerinde resim veya görselleri hayal etmek evcil hayvanınızla iletişim kurarken yardımcı olabilir. Evcil hayvanınıza kanallık ederken kendinize olan güveniniz ve yetkinliğiniz arttıkça, bilgi daha hızlı ve kolay akacak ve resim veya görsel kullanmayı artık istemeyeceksiniz.

Bazı kişiler kanallıktan korkarlar çünkü bu süreci anlamazlar,olumsuz veya karanlık bir varlığın geleceğini düşünürler. Kanal olan kişi, nasıl ki    arkadaş veya  iş arkadaşını seçebiliyorsa  her zaman neye veya kime kanal olağını seçme hakkına sahiptir. Kanal olan kişi kendisiyle  iletişim kurmak isteyen herhangi bir varlık veya meleksel varlığın kaynağını ve adını öğrenmek için ısrar edebilir. Deneyimli kanallar sadece bir varlık onlarla iletişim kurmak istediği için varlığın aydınlanmış olması gerekmediğini bilirler. Kanal olan kişi kendisi adına bağlantı kurduğu varlıkların  aydınlanma seviyesini ve bilgilerinin değerini sezmelidir. Bazı varlıklar sadece sohbet etmek isterken bazılarının gündemi vardır. Ayrıca aydınlanmış rehberlik ve danışmanlık sunma arzusunda olan birçok varlık da bulunmaktadır.

Bu yazı www.crimsoncircle.com sitesinden alınmıştır.