• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    
HİKAYELERİMİZ

 

Hikayelerimiz

Geoffrey Hoppe tarafından | 5 Ocak 2023

 

Adamus son zamanlarda benimle "Hikayelerimiz" hakkında sohbet ediyor. 7 Ocak Şaud'unda bunun hakkında konuşacak ama ben bu makalede onun önüne geçicem..

Hayatlarımız bir hikayeler koleksiyonudur; hepimiz onlara sahibiz. Fiziksel ve psikolojik anlamda çok gerçekler ama sadece hikaye. Tobias, Kuthumi ve St. Germain'in bile hikayeleri var.

Dini kurallara göre oynayan dindar Yahudi Tobias, Tanrı tarafından yalnızca görme yeteneğini kaybederek cezalandırıldı ve sonunda malları ondan alındı. Tobias bir hapishane hücresinde öldü ama bir kuş hapishanenin penceresine gelip Aydınlanmasına ilham vermeden önce değil.

Kuthumi, zihinsel bir çöküntü yaşaması ve iki yıl boyunca yatakta yatmasıyla ilgili hikayesiyle, bu süre zarfında, Aydınlanmasına izin verene kadar ruhu Ah-Kir-Rah ile sohbet etti. Hikayesi, sonraki 20 yıl boyunca köyden köye yürüyerek devam etti.

Ve sonra St. Germain. Onu sona sakladım çünkü doğal olarak hikayesi daha büyük. (Oldukça teatral) öykülerinden biri, kristal bir hapishanede kapana kısılmış 100.000 yılı hakkındadır. Ardından, Romanya'da Rákóczi ailesi tarafından büyütüldüğü St Germain olarak yaşadığı hayatı. (Oradan) 20 yaşında tek başına boş ceplerle gönderildi ve sonunda 18. yüzyıl Avrupa'sının en zengin ve en etkili isimlerinden biri oldu. 

Senaryo yazıp onları yaşarken hikayelerimize "sadece hikayeler" olarak bakmak zorlayıcıdır. Ayrıntılar bizi kör ediyor, dramlara karışıyoruz ve zaman zaman hikayenin nasıl biteceği konusunda endişeye kapılıyoruz. Kutsal genel bakış yerine hikayenin çirkin karnına bakma eğilimindeyiz. Ve çoğu zaman, bunun çok yaratıcı ve akıcı bir hikayeden ziyade çok acımasız bir kader meselesi olduğunu düşünürüz.

Şambra olarak, bir gün Makineler Devrinde Aydınlanmaya ilk gelenlerden biri olmak için yaşadığımız cehennemi Yenilerine (ve kendimize) anlatabilmek için hikayelerimize çok fazla ıstırabı karıştırma eğiliminde olduğumuzu düşünüyorum. Ne de olsa, acı, drama ve sıkıntı unsurları iyi hikayeler yaratır ya da biz böyle inandık.

Hepimizin hikayeleri var ve hepimizin hikayelerimize istediğimiz gibi, herhangi bir açıdan veya yönden bakma özgürlüğüne sahibiz. Tam bilinç perspektifinden, hikayemizin iyiden çirkine her bölümünü görebiliriz. Ancak daha sınırlı bir bilinç yelpazesiyle, hikayelerimize daha duygusal açıdan yüklü bakış açılarından bakma eğilimindeyiz. Bazı insanların neredeyse hiç perspektifi yoktur, yani hikayelerinin zar zor farkındadırlar. Hikayelerimize Dramatik, Sevgisiz, Kurban, Umutsuz Gezgin, Dürüst Savaşçı (Problem İşçisi), Zavallı, Bihab erveya belki de Meshedilmiş Kişi açısından bakabiliriz. Hikayelerimize Ruhumuzun gözlerinin perspektifinden bakabiliriz, burada Ruh, çocuğunun defalarca bisikletten düşmesini izleyen, ancak bisiklete binmeyi öğrenme deneyimine, yol boyunca ne kadar sıyrık ve morluk olursa olsun, müdahale edemeyen manevi ebeveyn gibidir. 

Hikayeleriniz bir dizi insani ve ilahi deneyimlerdir ve hikayeyi nasıl algıladığınız tamamen size bağlıdır. Hikayelerinize nasıl bakarsanız bakın, sonunda Gerçekleştirime geldiğiniz ve gezegende neşe içinde yaşayacağınız aynı son bölüme varacaksınız. Neredeyse görebiliyorum…. Yüzümde kocaman bir gülümsemeyle en sevdiğim bankta oturuyorum ve "Hikâyelerim: Bir Zamanlar Mücadele Eden Bir İnsan, Şimdi Bir Bilge Üstat"ın Zamanı ve Hayatı’nı okuyorum. Kendimi o kitabı tekrar tekrar okurken, uygun yerlerde ağlayarak, belirli dönüm noktalarında gerilim içinde, şüphe ve belirsizlikle boğuşarak, ancak ikincil bir karakter olarak en büyük ihtiyaç ve çaresizlik anında gelen bir melekle görüyorum. Melek asla bir şey söylemez; hikayelerimde varlığı bana sadece rahatlık ve teselli getiriyor. Hayat Kitabımın son bölümünde Ruhuma "En karanlık saatlerimde uğrayan o melek kimdi?" diye soruyorum. Ruhum gülüyor ve her şeyin yoluna girdiğine dair bana güvence vermeye gelenin, gelecekten gelen Benliğim olduğunu söylüyor. Gelecekteki Benliğim, son bölümü yazdığımdan ve son bölümü deneyimlediğimden emin olmak için son bölümden önceki bölümlere atlıyor.

Hikayenize istediğiniz gibi bakabilirsiniz. Hayat Kitabınızın yazarı, editörü, ana karakteri ve yayıncısı olmanın heyecanı aslında bu. Örneğin, kendi hayatımı birçok yönden algılayabilir ve yine de son bölüme gelebilirim:

Zavallı Geoffrey: Ailemden çok az rehberlik veya ilgi gördüğüm, büyük, işlevsiz bir ailede doğdum. Küçük kardeşlerime bakmakla görevlendirildim ve çocukluğumun tadını çıkaracak zaman bırakmadım. Ailem beni üniversiteye gönderecek durumda değildi, ben de 17 yaşında orduya katıldım. İnsanlar saflığımdan yararlandı ve sürekli çok çalıştığım için hayatın zevklerinden asla zevk alamadım. bla, bla, bla. Boo-hoo. Ve sonra, hayatımın en karanlık anında, bir gece Tobias adında bir melek bana göründü ve "Seninle çalışmak için buradayım" dedi. Ne? Daha fazla iş? Yazık bana.

Bilge Geoffrey: Büyük, işlevsiz bir ailede doğdum ama iyi haber şu ki, insan doğası hakkında çok şey öğrendim. Ailem çılgınlıklarını körüklemekle meşguldü, bu yüzden çok fazla müdahale veya mikro yönetim olmadan istediğimi yapabildim. 17 yaşında dünyayı görmek için evden ayrıldım ve bunu kesinlikle yaptım. Kariyerim beni çeşitli yollara götürdü, ama her şey Crimson Circle ile daha sonraki yaşamımda kullanacağım becerileri geliştirmek için tasarlandı. Orduda bir Kamu Bilgilendirme Uzmanı olarak, son derece teknik havacılık belgelerini nasıl alıp ortalama bir okuyucunun anlayabileceği dergi makalelerine ve basın bültenlerine dönüştürmeyi öğrendim. Pazarlamada geçirdiğim 20 yıl boyunca, müşterilerim ve onların ürünleri için iletişim geliştirmeyi öğrendim. Kısa ve öz iletişimin önemini de öğrendim. Yaratılmasına yardım ettiğim havacılık telekomünikasyon şirketindeki yıllarımda, bir kağıt peçeteye çizilen kaba bir konsepti NASDAQ borsasında işlem gören tam gelişmiş bir şirkete nasıl taşıyacağımı öğrendim. Görünüşte aşılmaz zorlukların üstesinden nasıl geleceğimi, sıkı bir işi nasıl yürüteceğimi ve ne zaman harekete geçme zamanının geldiğini nasıl bileceğimi öğrendim. Ve sonra, hayatımın en meşgul zamanlarından birinde, bir gece Tobias adında bir melek bana göründü ve "Seninle çalışmak için buradayım" dedi. İnsan işime karşı her zaman bir tutkum olmuştu, ama şimdi gerçek yaşam tutkum üzerimdeydi. Birkaç yıl sonra Kırmızı Çember kuruldu, havacılık şirketimden kovuldum (çok şükür) ve Linda ve ben Şambra ile tanışmak için dünyanın her köşesine seyahat etmeye başladık. Rüya hayatı yaşıyordum.

Gerçek şu ki, hikayelerimizi genellikle birçok farklı perspektiften görüyoruz. Geçmişte hikayemi sık sık Zavallı Geoffrey'in bakış açısından görürdüm çünkü o hikayede katlanmam gereken büyük bir haç vardı ve garip bir nedenden dolayı kaderim çaprazlama olduğunu düşündüm. Ha! Şimdi, Sorumluluk(Yük) Haçı’nı, Cennet’in Haçı ile karıştırdığımı anlıyorum. Ah! İkisi de çapraz ama çok farklı bakış açılarına sahipler.

Sizin hikayeniz ne? Hikayenizi nasıl görmek istersiniz? Eski kasvetli gözlerden ziyade parlak, berrak gözlerle bakmaya hazır mısınız? Normal muggle deneyimlerinin tadını çıkarma pahasına bile olsa, Gerçekleştirimlerine odaklanan, inanılmaz parlak hayatlar tasarlayan bazı Şambralar tanıyorum, ama onlar hikayelerinin o kadar derinine dalmışlar ki, eninde sonunda onları bedenlenmiş gerçekleştirmeye ve ötesine götürecek olan.yaşam yolunun parlaklığını göremediler. 

Adamus'un gök gürültüsünü çaldığım için beni durdurmasından önce son bir nokta: Hayatlarımızın ve geçmiş yaşamlarımızın hikayeleri çok canlı. Dünya'da ve diğer alemlerde oynamaya devam ediyorlar. Tekrar ziyaret ettiğim her hüzünlü hikayem, bilge bir hikayeye dönüşmeye hazırdı. Geçmiş kesinleşmemiştir. O sadece sizin yeni bilgeliğiniz ve bakış açınıza göre yeniden yazılmayı bekliyor.

 

Yazının aslına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.crimsoncircle.com/News/Articles/Geoffs-Page/Our-Stories?utm_campaign=ccdefault&utm_source=facebook&utm_medium=pagepost&utm_term=ourstories&fbclid=IwAR0E3DjgrmfdQH7HYtWLCHEiI2stjvzVMu_9QtqM7LoZ9ib9h9bL90Oqcv8

 

  
503 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın