• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    

Merlin Benim Dizisi: Şaud 1


Merlin Benim. 2020 DizisiSHOUD 1 –ADAMUS SAINT-GERMAIN, mesajı Geoffrey Hoppe

Kanallığı ile 3. Ekim 2020' de Kırmızı Çembere sunulmuştur.


Ben O benim, Egemen alandan Adamus.

Yeni dizimize hoşgeldiniz, Merlin Ben-im. Hımm.

Bu yeni dizimizde, gerçekten ne idrak ettiğimi idrak etmek bir dakikamı alıyor. Bir bakıma, Kitabımdan-Makinalar Zamanı'ndan-geriye doğru kendime bakıyorum. Kitapta bana geri bakıyor, yıl 2020 ve bir grup gerçekleştirim yapmış Üstat var, gezegende bedenlenmiş Merlinler ve biz yeni dönemimize başlıyoruz. Tüm ıvır zıvır saçmalığı gerimizde bıraktık. İnsan sonunda Gerçekleştirimin ona bağlı olmadığını idrak etti. İnsan, sorunları üzerinde çalışması gerekmediğini idrak etti. İnsan, bütün bu sorunları, gözyaşlarını, pişmanlıkları ve benzeri şeyleri yaşamak zorunda olmadığını, idrak etti. İnsanlar dragonun gelmesine, onları paramparça etmesine, Ben-im'in affediciliğini almaya yani hey, Ben-im'e izin verdiler. Çok da büyük mesele değil. Çok da önemli değil. Böylece Gerçekleştirimlerine ya da Gerçekleştirimlerini farkında olmaya izin verdiler.Ve ben gezegende bedenlenmiş Merlinlerin güzelliğine yol alırken, yüzlerce yıldan geriye kendime bakıyorum.

Küçük bir iş değil. Yapılabileceğinden emim değildim. Sonuçta bir kitaptı. Birebir gerçek değildi, bir kitaptı ama yine de gerçekleştirdik. 2009 Eylül'ünde herbirinize geldiğim, Şambrayla yaptığım ilk oturumu yaptığım zamana dönüp bakıyorum. Bu karmakarışık korsan takımına baktığımda, ahhhh bunu nasıl yapacağız diye merak içindeydim. Kuşkusuz bir planım vardı. Tiyatral olması gereken muhteşem bir plan oluşturmuştum. Shakespeare olduğum yaşamımdan tiyatrallığı işin içine soktum. Bir şok hissi yaratmak istedim. Evet, şok gerekiyordu, çünkü sadece Yeniçağ yoluyla iş görseydik, çabucak uykuya dalardınız. Böylece sizin dikkatinizi çekmek, merakta bırakmak için şok, provokasyon, bir hayli provokasyon ve niye burada olduğunuzu devamlı hatırlatmak gerekiyordu. Burada hobi olarak bulunmuyorsunuz. Öyle olsaydı, burada olmazdınız. Ya perdenin öte yanında olurdunuz ya da başka bir yere giderdiniz. Evet, burada ne yaptığımızı daimi olarak hatırlatıcı bir şey gerekiyordu.

Ama, umarım yol boyunca eğlenmişizdir.

LINDA: Bayağı eğlenceliydi.

ADAMUS: Bayağı eğlenceliydi. Yol boyunca çok zorluk vardı.

LINDA: Bazı zorluklar oldu.

ADAMUS: Çok zorluklar oldu.(Linda kıkırdar). Bazıları doğrudan bırakıp gittiler çünkü istediklerini, umduklarını bulamadılar. Bu gayet güzel oldu, çünkü benim daha önce dediğim gibi sadece 5 kişi yetiyordu. Ama bakın şimdi Gerçekleştirimlerini farkında olmuş olan binin üstünde kişimiz var.

Yeni Bir Dönem

Böylece bugünden başlamak üzere Şambrayla yeni bir döneme giriyoruz. Galiba sizin yaptığınız gibi sevgili Linda, bir ara vermem gerektiğini söylemem gerek. (Linda'yı sıvazlar) Bu son Diziden sonra bir ara vermeliyim. Sizin Eylül molası dediğiniz arayı vermem gerek. Tabii, sizin bazı olaylarınız ile ilgili çok işim var, ama farklı bir mola vermem gerek, bir tefekkür molası. Buradan nereye gideceğiz? Bu yeni dönemde bir sonra ki adımımız ne olacak? ( sahne dekorasyonundan bir peçete alır.) Söz veriyorum, bunu sizin ya da hiç kimsenin üstüne bırakmayacağım.

LINDA: Teşekkürler.

ADAMUS: Şambrayla bu yeni dönemde ne yapacağız? Ne yapacağız? Ben nasıl değişeceğim? Biz ilerlerken, Ben,St. Germain olarak, Şambranın yeni bilincine kendimi nasıl uyarlayacağım? Provokasyonu kesebilirmiyim? Biraz. Tamamen değil, biraz. Daha eğlenceli olabilir miyim? “Nasıl daha eğlenceli olabilirim acaba?” (Linda kıkırdar), diye kendime sordum. Daha eğlenceli olabilir miyim? Biraz. Daha kolay ve hafif mi olmalıyım?

LINDA: Hayır.

ADAMUS: Sanırım değil. Sanırım, olmamalıyım.

LINDA: Hayır.

ADAMUS: Daha– nasıl denir – Şambrayla daha derine dokunan düzeyde bağlantılı ve kişisel mi olmalıyım? (Adamus kollarını Linda’nın omuzlarına dolar)

LINDA: Duruma göre.

ADAMUS: Duruma göre. Sanırım bu noktada sosyal mesafe güzel değil.(Linda kıkırdar). Şambra ile daha fazla toplantı mı yapmalıyım? Gece buluşmaları, gece toplantıları? Ohh, sanmıyorum. Öyle yaptık– bir amaca hizmet ediyordu. Evet, kendimi nasıl uyarlayacağım ? Adamus'u herbiriniz için yeniden nasıl tanımlayacağım? Neyi farklı yapabilirim? Linda, bir fikrin var mı ?

LINDA: Arkadaşımız ol.

ADAMUS: Arkadaş ol. Oh, evet. Arkadaşlarınızla aranız nasıl gidiyor? Belki de o arkadaş ben olmayacağım.

LINDA: O yüzden arkadaş ol diyorum.

ADAMUS: Bir arkadaş ol. Oh,çünkü hiç arkadaşınız yok. Tamam.

LINDA: Evet, senin düzeyinde, senin enerjinle bir olmak isterim.

ADAMUS: Tamam.

LINDA: Evet.

ADAMUS: Yeniden tanımlamak, güncellemek için ne yapmalıyım? Hepiniz ara sıra kendinizi güncellemelisiniz. Neyi farklı yapmalıyım? Farklı mı giyinmeliyim?

LINDA: Hayır. Bayağı yakışıklısın.

ADAMUS: Bence, Cauldre farklı giyinmeli. Ben farklı giyinmeli miyim, bilmiyorum..

LINDA: Oh, bırak şunu!

ADAMUS: Neyi?

LINDA: Cauldre'yi aşağılamayı.

ADAMUS: Şey, bazan İzci Kampına gidecek gibi görünüyor. (Linda soluğunu tutar). Ben uzun, akıcı kostümlerden hoşlanırım. Şık giyinmeyi severim.

LINDA: Buna uygun lakaplar var.

ADAMUS: Siz beni sadece Merlin'in Tutkusu'nda güzel giydirdiniz. Ben şık bir ceketten hoşlanırım.

LINDA: Bizim Gerçekleştirimde desteğe ihtiyacımız var. Bütün ihtiyacımız olan bu, Adamus.

ADAMUS: Desteğe mi ihtiyacınız var.

LINDA: Evet.

ADAMUS: Bütün ihtiyacınız idrak ettiğinizi idrak etmek. Bunu nasıl destekleyebilirim ?

LINDA: Pekala, idrak ettiğimizi idrak etmemize yardım et.

ADAMUS: Evet.

LINDA: Hayır, burası çılgın bir dünya. Haydi, sen de biliyorsun.

ADAMUS: Burası çılgın bir dünya ve siz bu çılgın zamanda burada olmayı seçtiniz. Bütün söyleyebileceğim bu.

Evet, bu konuda, düşündüm, tefekkür ettim. Yükselmiş Üstatlar Klübündeki seçkin makamımda bir ileri bir geri volta attım. Başka bir çok evim daha var ama ben orada kalmayı çok seviyorum.Volta atıp, durdum. Şambrayla ne yapacağım? Sizin şimdiki halinize kendimi nasıl uyarlayacağım?

LINDA: Hımm.

ADAMUS: Ve yanıtı buldum. Sizinle daha direkt olacağım. (Linda güler). Ne mi? Daha doğrudan olacağım. Demek istediğim bildiğiniz gibi, çoğunlukla dikkatinizi çekmek için ayrıntılı olarak planlıyorum ve sanırım dikkatinizi çektim, artık biraz daha açıklık.

LINDA: Tamam.

ADAMUS: Bundan hoşlanmaz mısınız?

LINDA: Umarım, hoşlanırız.

ADAMUS: Evet, evet. Yaptığımız şeylerde birazcık daha açıklık. Başka bir anlatımla, konuya gelelim, artık konunun etrafında dönüp durmaya gereksinimiz yok. Evet, yok – evet, yani gerekli olduğunda provokatif olacağım. Olacaklardan biri, herşeyin biraz daha basitleşeceği.

LINDA: Hımm.

ADAMUS: Biraz daha basit.

Şimdi, bazılarınız bundan hoşlanmayabilir çünkü, insan doğası itibarı ile basit değildir, ama Merlin basittir. Bu yüzden size karşı biraz daha direkt , biraz daha basit ama aynı derecede de eğlenceli olacağım – aynı derecede eğlenceli – ve belki de kişisel olarak biraz daha sıcak. Yani, sizinle çalışmaya devam etmek için kendimi yeniden tanımlamalıyım.

Bu gezegende bir Üstat olarak kalmanın neye benzediğine dair çok konuşacağız. Bunun kendine özgü zorlukları var ve daha önce hiç bir grup buna kalkışmadı. Bireysel düzeyde yapmış bazı Yükselmiş Üstadlar var ama sizinle söz ettiğimiz kadar uzun süreli değildi. Evet, bununla ilgili çok konuşacağız.

Keza, bildirdiğim gibi, burada beş yıldan daha fazla kalmayacağım. Belki daha az, ama beş yıldan daha çok değil. Ara sıra ziyaret edeceğim. Arada bir eğlenmek için uğrayacağım ama bu düzenli bir rehberlik olmayacak, çünkü buna ihtiyacınız olmayacak.

Hayır, ihtiyacınız olmayacak. Dünyanın her yerinde sizlerden, gerçekten bedenlenmiş Merlin'lerden çok sayıda olacak. Arasıra sadece bir araya gelerek – “Nasıl gidiyor? Ne yapıyorsunuz? Merlin olmak nasıl bir şey? Yol boyunca öğrendiğiniz en önemli şeyler neler?” diyeceğim.– bana o kadar da ihtiyacınız olmayacak. Bu benim için de iyi çünkü, yapacak çok şeyim var. Daima sizinle olacağım ama her zamanki yoğunluğumuzda olmayacak. Biliyorum siz, Cauldre ve diğer Kırmızı Çember personeli ile beraber biraz fazla yorgun düştünüz.

Evet, beş yıl ve bu zaman zarfında yapılacak çok şey var, ama sonrası size bağlı. Size bağlı, çünkü insanlar gayet gerçek bir Üstat görmek istiyorlar. İnsanlar afralı tafralı, saçma sapan, kibirli filan bir Üstat değil, gerçek bir Üstat istiyorlar. Üstadın keşfedeceğimiz, deneyimleyeceğiniz, kesinlikle dikkati çeken nitelikleri var.

Sözcükleri bir kanal yolu ile değil de doğrudan sizden duymaları çok daha iyi, çünkü insanların çoğu kanallığın hokus-pokus olduğunu düşünüyor. Bunun bir iletişim sanatı olduğunu öğrenecekler, ama başlangıçta çoğu buna kapalı olacak. Böylece, benim yerime siz geçeceksiniz, tanımlayacaksınız, gelenlere siz yol göstereceksiniz. İtiraf etmem gerekir ki, beş yıldan daha fazla kalmamam için başka bir neden, oh, biraz da bencil bir neden var. Bunun ne olduğunu duymak istiyor musunuz ?

LINDA: Korkarım,evet istiyoruz.

ADAMUS: Korkuyorsunuz. Kendinizden ve benden başka kimseden korkmanıza ihtiyacınız yok

Yeni Dalga

Evet, diğer neden çok basit. Yeni bir dalga geliyor ve ne zaman geleceğine dair kesin bir zaman veremem. Bir kısmı geldi, gördünüz, evet yeni bir dalga. Buraya çekilecekler, çünkü bunu etkileyen bazı şeyler var: gezegen giderek çılgınlaşıyor ve bu hemen bitmeyecek. Gezegen çılgınlaştığında insanlar doğrudan, makyo olmayan gerçek yanıtlar ararlar. Ve onlar bir biçimde yollarını Kırmızı Çembere yönelttiklerinde bir guru bulamayacaklar. Ziyarete gelmiş biri dışında, gerçekten bir Yükselmiş Üstat dahi göremeyecekler .Ziyarete gelmiş Yükselmiş Üstatlardan etkilenecekler. Ama Kırmızı Çemberin can alıcı noktası Yükselmiş Üstadın omuzlarında olmayacak. Onlar sizi görecekler ve bu onlarda muazzam bir etki yapacak. Bunu düşünmüşlerdi, bunu hayal etmişlerdi– bedenlenmiş gerçek bir Üstatla karşılaşmak – ve bu siz olacaksınız.

Çok farklı değişik yollardan gelecekler. Belki internette bir şey bulacaklar, diyelim ki dünya çapında gösterimi olan içine belli enerji dinamikleri örülmüş bir film duyurusu. Bu Kırmızı Çembere belli miktarda odaklanma getirip, dikkat çekecek. Kim bilir? Çok farklı çeşitte yollardan gelecekler ve birdenbire bütünüyle yeni, -Yeni-yeni bir grup olacak. Ben size Kurucular diyorum, şimdi burada bulunanlar, bir süreliğine ortalarda görünenler, Kurucular. Siz bu enerjiyi topraklamaya gerçekten yardım ettiniz. Bu gezegene çok şey getirdiniz. Kırmızı Çemberin içeriği dediğimize bakarsanız, Adamus'tan, ben ve Kuthumi'den mesajlar ve tanrım şimdi bunların içine katılan Sart'ınız bile var. Güzel bir grup, Sart'da ağır toplarla ve onlara eşit olarak orada. Gerçek- ağır topları- kast ediyorum.

LINDA: (fısıldar) Tobias.

ADAMUS: Tobias'a geliyordum. Tobias'ı unutacakmışım gibi kulağıma fısıldıyorsun. Kimden söz ediyorsun? Oh, Tobias. Evet, bizim Tobias'ımız, o gerçekten ilk gelenlere uygun olacak güzel iş çıkardı. Adamus materyelleri başlangıçta onlara pek de uygun olmayabilir. Onlar bu Adamus kibirli ve şatafatlı biri diye düşünebilirler. Siz farklı olduğumu öğrendiniz, ama onlar sizin bazen düşündüğünüz gibi başta böyle düşününebilirler.

Yeniler, bu bilgi zenginliğine çekilecekler. Şimdilerde bu bilgileri katologlamak, indekslemek, arşivlemek ve dosyalamak için büyük çaba gösteriliyor ve araştırmak çok kolay olacak. Onlar gelecekler ve, oh, yeniler nasıl olur bilirsiniz. Hayalinizde kendinizin en kötü halini canlandırın. Sadece geceleri uyurken değil, hergün kalktığınızda yoldan çıkıp savrulduğunuzu düşünün. Bir biçimde dengenizin olmadığını düşünün. Ruhsal uyanışınız ve aynı zamanda insan olarak kalma isteğiniz arasında dengesizleşmişsiniz. Bu ilginç işte. Uyanıyorsunuz, ama yine de evvelce olduğu gibi insan benliğinizde kalmaya çabalıyorsunuz; bu pek de işe yaramıyor, öyle değil mi?

Onlar gelecekler ve makyo ile dolu olacaklar! Gırtlağa kadar Makyo. Biliyorsunuz. Siz de öyleydiniz. Ben şimdi samimi değildiniz demiyorum. Makyo ile samimiyet arasında fark var. Herkesin samimi olduğu göz önüne alınırsa, makyo ifadenin dışa vurumu. Ama bu, samimiyete gelene kadar ne kadar makyo saçmalık yaşamak zorunda kaldığınıza bağlı. Herkes samimi.

Böylece yeni gelen toplu kitlenin, bütün bu soruları, bütün bu makyoları, odaklanamayışları, kendilerinin dikkatlerini dağıtmaları ve devamında gelen diğer şeyleri ile yüzyüze kalmak zorunda kalacaksınız– sanırım çoğunu keşfettiniz, neye benzediklerini biliyorsunuz. –

Evet, ben beş yıl derken, bu yeni gelecek gruba bakıyorum da, oh, onlar çok yakında gelecekler ve artacaklar, artacaklar. Bütün bunları tekrar yaşamayı Üstat midem kaldırır mı, bilmiyorum. Sanırım, siz yaptıklarınızla beni yıprattınız. Şaka yapıyorum.

LINDA: Sevecenlikle söylüyorsun, değil mi?

ADAMUS: Sevecenlikle.

LINDA: (fısıldar) Oh, teşekkürler.

ADAMUS: Kesinlikle, sevecenlikle. Ama şimdi sıra sizde. Benim sizinle uğraştığım gibi, sizin de onlarla uğraşmanız sizin karmanız.(Adamus kıkırdar). Siz onların sorularını daha güzel yanıtlarsınız. Onlar için orada oturarak gerçek bir bedenlenmiş Üstat olabilirsiniz. Bütün bunları yaşarken, Üstat'ın gerçekten hoşgörüsüz bir orospu çocuğu olabildiğini, sakın unutmayın. (Linda kıkırdar). Bu, orada yüzünüzde kocaman bir gülümseme ile oturmak ve herşeyi tatlılaştırmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bazen gerçeketen kahredici derecede net, bazen de bir nevi provokatif olmanız gerekir. Bazen de biraz şok edici olmak zorundasınız.

Burada hepinizin yapmasını gerçekten istediğim bir şey var. Biz bu yeni döneme girerken, uyanışı, geçmişi arkamızda bırakalım. Herşey için yaptığımız araştırmayı bırakalım. Derin bir nefes alın ve idrak ettiğinizi idrak edin. İşte bu kadar.

LINDA: Hımm.

ADAMUS: Bu oldukça iyi hissettiriyor, değil mi?

LINDA: Mımmm.

ADAMUS: Evet. İşte bu kadar. Böylece herşeyi geride bırakıyoruz.

Uyanışta olan yeni gelenlerin getirecekleri bütün bu gürültüleri, içinde bulundukları durumları sizi çok meşgul edecek. Ama işin içinde belli bir mükafat ve tatmin de var. Belli bir mükafat ve tatmin var. Ben sizin, Üstatlar olarak her biriniz için, diğer Yükselmiş Üstatlarla bile paylaşmadığım, keşfetmiş olduğum bir kaç birkaç temel sırrı vereceğim.

Gizli Tüyo

Onlarla çalışırken– bunun sizin yeni meslek hayatınız olup olmaması önemli değil, bazılarınız için böyle olacak; bazılarınız meslek edinecek, bazılarınız ara sıra yapacak, bazılarınız da gönülsüzce içine çekilecek – ama her nasıl olursa olsun, çok fazla yapamasanız da biraz olsun (yavaş ve dramatik konuşur), tiyatral olun. (Linda kıkırdar).

Ne? Ben bir şey dedim mi? Yoksa sen miydin, Linda, gülüyorsun? Yoksa …

Biraz tiyatral olun! Kahrolası şekilde sıkıcı olmayın. Etkileyici olun. Hayat dolu olduğunuzu hissetmeseniz bile, hayat dolu olun.

(kısa duraklama)

Zamanlamanıza çalışın.

LINDA: Mımm.

ADAMUS: Konuşmanız üzerinde çalışın. Sesiniz üzerinde çalışın.(derinden konuşur). Bunu yaparken eğlenin. Tiyatral olurken içinizden gülün.Tiyatral, basitçe nedir, Linda? Basitçe nedir?

LINDA: Rol yapmak.

ADAMUS: Rol yapmak. Bilincin rol yapması. Bilincin rol yapması!

LINDA: Mükemmel bir kitap.

ADAMUS: Mükemmel bir kitap, mükemmel bir yazar tarafından yazılmış. Hayatınızda biraz canlılık ifadesi olsun, belki abartıyorum belki de abartmıyorumdur. Ama siz, bazı Şambralarla çalışmak ne kadar zordu, biliyorsunuz. (Adamus tiyatrallığını abartırken Linda kıkırdar,) “Bunlar ölü mü yoksa canlı mı?” diye merak içinde kalıyordum.

Onlar geveledikleri sözcükleri zorlukla ağızlarından çıkarıyorlardı. İfadeler şöyleydi.(donuk surat-yapar-). Hiç bir ifade yoktu. Sam'in içinde yaşadığı kabuk beden gibiydiler. Sanki şöyle gidiyorlardı ( zombi gibi yürür.).

İfade etmede yanlış bir şey yok ve ben biliyorum bazılarınız, “Oh, bu çok mahcup edici.” diye düşünüyor. Sahiden öyle mi? Bakın mahcup edici mi görünüyor? Birazcık olsun gülmüyor musunuz? Belki biraz gülümseme? “Oh, Adamus amca sadece abartıyor.” diyorsunuz. Ama burada sandalyede gözlerim kapalı oturup, monoton bir şekilde devam edip durmamdan daha iyi değil mi ?Hepimiz uyurduk.

Evet, bu büyük bir ipucu. Şimdiden bunu çalışmaya başlayın. Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi.

LINDA: (oldukça tiyatral olarak) Evet, Adamus! Bunu yapacağız! Bunu yapacağız! Bunu yapacağız!

ADAMUS: Güzel.

LINDA: Evet!

ADAMUS: Teşekkür ederim. Ama sadece birazcık daha fazla, Linda. Biraz daha fazla ifade kat.

LINDA: Bunu yapacağız!! (Adamus' u tutarak)

ADAMUS: Her zaman aile odaklı olsun. Belki de değil. Biliyorsunuz, şok meselesi. Evet, şey değil mi? …

LINDA: Bunu yapacağız!!

ADAMUS: Daha iyi hissetir miyor mu? Bir bakıma. Yani…

LINDA: Evet, iyi hissettiriyor.

ADAMUS: … bir parçan, “Oh, bu çok aptalca,” diyor, çünkü …

LINDA: Hayır.

ADAMUS: … üzerinde bunca baskı vardı, bu sert olman anlamına gelmiyor. Çıldırman gerektiği anlamına gelmiyor, çünkü tiyatrallık çok nazikçe olabilir (daha yavaş ve dramatik konuşur). Tiyatrallikte göze bakılabilir veya ustaca bakılır.

LINDA: Göz şeyinde iyiyim.

ADAMUS: Ve sakin bir ses…

LINDA: (fısıldar) Göz şeyinde iyiyim …

ADAMUS: … şöyle diyor, “Sözümü kesme, Eesa'lı Linda.” (Linda kıkırdar) “Şimdi Üstat konuşuyor. Üstat'ın sözünü kesmeye kalkışma.”

LINDA: (fısıldar) Tamam.

ADAMUS: Ben sana takılıyorum ama aslında bu hiç de kötü bir öğüt değil. Biraz tiyatrallık, lütfen, hayatınızda biraz canlılık..

Adamus Tiyatrosuna geri dönmek istiyorum. Bunu yapıyorduk ve muazzam komikti, en azından benim için. Ama bu Üstat olmanın hallerinden biri. Uyuşukluğu bırakın. Monotonluğu bırakın. Rol yapmak delişmen ve çılgın olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor.( kasten duygulanarak konuşur). O basitçe farkındasınız anlamına gelir.

İletişiminizin farkındasınız.Herbir parçanızın konuştuğunun farkındasınızdır. ( doğrudan kameraya yürüyerek). O sadece ağzınızdan sözcüklerin dökülmesi değil, ellerinde jesttleridir. Gözlerdeki ifadedir. Bakıştır. Çok söze ihtiyacı yoktur. 25 ya da daha fazla sözcüğe ihtiyacı yoktur. Sadece bakışa ihtiyacı vardır.( şimdi kameraya iyice yaklaşır) Bu rol yapmak mıdır yoksa sonunda baskısızca kendini ifadeye geri dönüşmüdür ? Bilmiyorum.

Evet, Şambra (sandalyesine döner) onunla biraz eğlenin. Buna ihtiyacınız olacak. Ben yapmak zorunda kaldım. Geçmişte ben Şambra ile tiyatral olmak zorundaydım. – ben buralarda olalı kaç yıl oldu– 11 yıl ya da daha fazla olmuş görünüyor. Bununla biraz eğlenin, olur mu ? Gerçekleştiriminizle biraz eğlenin. Biraz canlı olun.

Ben özellikle Shakespeare'den çok şey, son yaşamımda da Mark Twain'den bazı şeyler öğrendim. Ama Shakespeare derindi, ruhun çok derinine, çok derinine girdi. Tamam. Gülümseyin ve biraz rol yapın.

Böylece kendimi yeniden tanımlamak zorundayım ve sadece daha direkt olacağım .

LINDA: Tamam.

ADAMUS: Evet, işte bu. Siz, “YeniAdamus neye benzeyecek ?” diye sormak istiyorsunuz. Daha direkt olacak.

LINDA:Tamam.

ADAMUS: Şambra ile yeni bir döneme giriyoruz. 2020 de, bir çoğunuz idrak ettiniz, bir çoğunuz da Gerçekleştiriminizin farkında olmanın eşiğindesiniz. Birazdan bunun hakkında konuşacağım ama şimdi Kırmızı Çemberde, organizsayonda bir sonraki dönem değişikliklerini konuşalım. Şu sıralarda bazı uyarlamalar yapıyorlar, daha da fazlası yolda. Size uyarlanma, Şambraya uyarlanma ve sizinle nasıl çalışacaklar, size nasıl hizmet edecekler gibi şeylerin uyarlamaları. Ben de uyarlanıyorum ve siz de kesinlikle bir çok uyarlamadan geçeceksiniz. Bunlar acılı uyarlamalar değil. Bir nevi salıverme uyarlamaları. Bazı eski sıkıcı ağırlıkları salıverecek ve tam gerçek Siz'in öne çıkmasına izin vereceksiniz.

Bununla derin bir nefes alalım, tiyatral bir nefes alalım. (uzun derin bir nefes alır).

Tamam. Sanırım konuyu anladınız. Eğlenceye başlayalım.

Sonra ki.

Merlin Ortaya Çıkıyor

Gerçekleştirime varmak, Merlin olmak. Bununla ilgili bazı temellere döneyim.Bu tamamen doğal bir süreç. Gerçekten öyle. Bunun üzerine sizinle savaşacak yeniler olacak. Onlar,süreçlerin ve prosedürlerin olmasını isterler. Sistemler olmasını isterler. İçinden geçecekleri belli düzey ve hiyerarşilerin olmasını isterler. Bu insanların programlanma şeklidir ve yeni geleceklerin çoğu da bu durumda gelecekler. Oh, “Sisteminiz nedir? Kitabınız nerde? Standartlarınız neler? Nasıl kurallarınız var” diye gerçekten soracaklar. Bütün bunları bilmek isteyecekler. Hepsinin doğal bir süreç olduğunu anlamakta biraz zorlanacaklar. Ama sonunda, sizin gibi,kabul edecekler, “Oh, kahretsin. Bu hiç de benim, insanın yapabileceği bir şey değil. Neden oraya ulaşmak için bütün bu prosedürlerden geçmek zorunda olayım? Diyecekler. Sadece derin bir nefes alırsınız ve izin verirsiniz ve sonra o olur.

Ne olur? Arka planda Üstat zırvalarınızı temizlemenin içinden geçmektedir – Özür dilerim –geçmiş deneyimlerinizi temizlemenin. Üstat yaşamların geçmiş deneyimlerinden geçmekte ve sihirli dokunuşu ile onlara bilgelik getirmektedir – bing! – bunun gibi. Tekrar yapmamı istermisiniz? Tamam. Sihirli dokunuşla– bing! Tüm deneyimlerinize bilgelik getirir. Üstat birer birer bunlardan geçer.

Şimdi, sizin Gerçekleştiriminizin tarihini kolayca öngörebilirim, çünkü onu siz yapmıyorsunuz. Ben Üstat'ın bunların içinden geçişini, insan düzeyinde izin verişi ya da direnişi izliyorum. Doğal bir süreç gerçekleşiyor, cidden görmesi kolay. Evet, Üstat evin tüm temizliğini yapıyor ve tüm geçmişin içinden geçiyor ve biz de Üstada yardımcı olmak için belli şeyler yapıyoruz. En önemlilerinden biri Atalardan ÖzgürleşmeAdam'ın Yarası olmuştu. Üstada yardım ederken başka bir çok şey de yaptık. Temelde siz Üstada bunların içinden geçerek, temizlik yapması için izin veriyorsunuz.

Sonunda tüm temizlik bittiğinde, ulaştığınızda–Üstat artık geçmişinizde işlem görmediğinde, deyim yerindeyse, eski işlerinize geri dönmediğinde, -o bir kavuşum noktasıdır–.artık Üstat herşeyi temizlemiş olarak, insanla gerçek zaman temelinde iş görmeye başlar. Bir deneyiminiz olur olmaz, Üstat orada bu deneyimi bilgeleştirir. Bu eşzamanlı olur. Bu gerçek zamanda olur. İşte bu Merlin 'in ortaya çıkış noktasıdır.

İnsan aslında bunu daha sonra anlayacak olduğu halde, Üstat geriye gitmiş ve geçmişin herşeyini temizlemiş ya da bilgelik getirmiştir.

İnsan hala geçmişte yanlış bir şeyler olduğu algısındayken ve geçmişe bir nevi diz refleksi alınır gibi tepki verirken, birdenbire bir gün idrak etmeye başlar, “Oh, bu konuya artık sürüklenmeyeceğim, Bu bir sorun değil. O sadece bir deneyimdi.” Ama bazen de Üstat bütün işi tamamen bitirmiştir ve insan hala bir nevi geçmişin yankısını yaşar.

İnsan bunu doğal olarak atlatır. Buna çalışmanız gerekmez.Ama şimdi Merlin ortaya çıkıyor, çünkü herşey bilgeliğe getirildi ve şimdi bilgelik insanın deneyimiyle eşzamanlı oluyor. İşte bu Gerçekleştirim hiçbir zaman insana düşen bir şey değildi. Keahak oturumlarımızda ve Merlin'in Tutku'sunda bununla ilgili olarak kapsamlı konuştuk.

Evet, şimdi Gerçekleştiriminize sahipsiniz. Başka bir anlatımla Üstat işini yaptı ve şimdi insanın sadece bunun farkına varmaya izin vermesi gerekiyor. Bu nedenle bazılarınız hala – bazılarınız gerçekten kaygı içinde “Ohh! Adamus'un söz ettiği 1,012 kişiden biri değilim.” Evet, olabilirsiniz ya da olmayabilirsiniz. Sadece bunun farkında olmayabilirsiniz. Bir çoğunuz tam da odak noktasındasınız, Üstat'ın işini bitirdiği noktada. Belki de temizlenecek bir kaç ayrıntı daha vardır ve böylece dragon gelir. Dragon derine dalar ve siz hayatınızın alt üst olduğunu düşünürsünüz. Ama sadece dragon son detayların temizliğini yapmaktadır ve sonrasında oradasınızdır, belki bir hafta, belki bir ay içinde oradasınızdır. Gerçekten önemli değil.

İnsan için önemli olan sadece bunu fark etmek. Bazan sadece küçük kutunuzdan, beyin kutunuzdan çıkın ve kendinize Üstadın işini yaptığını farkındaymışsınız gibi davranın ya da rol yapın. Bunu yaptığınız zaman onu bitirdiğiniz hakikatini keşfedeceksiniz. Bazen,gerçekten orada olanı idrak etmek için taklit etmeli ya da hayal etmelisiniz.

Bazılarınız hala çok, çok zihinsel kalıyor yada bütün bunların neye benzemesi gerektiğine dair öylesine ön yargılı kavramlarınız var ki, tam da önünüzde duran kendi Gerçekleştiriminizi bile göremiyorsunuz.

Şimdi bunu kavrayan ve oturumun sonuna kadar kalacak olan her birinizin Gerçekleştirimlerini yapacağından hiç şüphem yok. Ne zaman olacağının gerçekten önemi yok ve bununla ilgili strese girmeyin. Ne kadar strese girerseniz o kadar bunu farkında olmamayı sürdürürsünüz. O burada. Doğal bir olay. Bunun meydana gelmesi doğal bir olay.

Derin bir nefes alalım ve bırakalım olsun.

Hala onun hakkında düşünüyorsunuz. Hala “Ne yapmam gerek? Nasıl da bana olmadı? Kime oldu? Kime oldu acaba? 1,012 kişinin isim listesini alabilir miyim?” Hayır, durun. Çeneninizi kapatın.

Size daha da direkt olacağımı söylemiştim, değil mi? Bu direkt değil mi ?

LINDA: Çokk!

ADAMUS: Tamam. Bu benim işlerimden biri. Daha direkt olacağım. Şimdi bir an durun ve sadece kendinize Üstat'ın işini bitirdiğini.–ya da sadece bitirmek üzere olduğunu– fark etmeye ve bunu hissetmeye izin verin. Böylece Merlin ortaya çıkar ve oradan gideriz.

Bir çoğunuz strese girdiniz ve “Oh, belki de tüm bunları uyduruyorum.” dediniz. Evet, her şeyi uyduruyorsunuz, öyleyse bu şekilde niye uydurmayasınız ? Neden Gerçekleştiriminizi uydurmuyorsunuz? Rollerin en ıyisi.

Evet, Şambranın etrafında bir hayli stres hissettim.Ve gülmem geldi. Yani, gerçekten, size gülmemeliyim,ama gülüyorum. Gülmek zorundayım. Direkt oluyorum, değil mi?

LINDA: Mım hımm.

ADAMUS: Tamam. Çok mu direktim, söyleyin bana.

LINDA: Gerçekten mi?

ADAMUS: Hayır. (Linda güler). Hayır, Bununla ilgili bir şey duymak istemiyorum. Ben Şambranın sınırlarını biliyorum oh, onlarla beraberdim.

Evet, nerede kalmıştık? Oh, Gerçekleştiriminizi konuşuyorduk. Sadece derin bir nefes alın. O orada. Tamam mı? Şimdi bırakın, insan orada olduğunu farkında olsun. Siz, “Evet,bunları sadece uyduruyor muyum? Bunun gerçekten olduğuna dair dışardan bir şey olmasına ihtiyacım var …” diyorsunuz. Hayır,yok. Hiç yok. Derin bir nefes alın. – Kuthumi'nin  – “Ben aydınlandım.” deyişini severim. Bütün gereken bu. Sonra işinize bakın. Gününüze başlayın. Ne yapıyorsanız onu yapın, böylece onu düşüneceğinize, onun içinde olursunuz. Doğal bir sürece çok fazla stres yüklüyorsunuz. Bir süreç – Gözünüzün içine bakabilirim – durun bir saniye – Gözünüzün içine bakacağım,(Adamus kameraya doğru çok yaklaşır) ve Gerçekleştiriminiz ya zaten oldu ya da işte orada diyeceğim.

Derin bir nefes alın. İzin verin. Kaygıyı bırakın.

Ben, bunun için kaygılanmayı durduracağımı biliyorum. Biz bunun hakkında konuşmayı tamamen bırakacağız, çünkü ilerleyeceğiz. Yapacak çok işimiz var. Şambranın yeni dönemindeyiz. Biz gelecek dalga için hazırlanıyoruz, ama aslında daha da önemli bir şey var – burada, gezegende bedenlenmiş Üstat olarak bulunmak.

Gezegende şimdi kötücül bir oyun var. Oh, şeytan oyunu ve sizin burada olmanız gerekiyor. Burada size ihtiyacım var. Gezegenin, sizden sonra geleceklerin, geçmiş, gelecek hepsinin sizin burada olmanıza, Yükselmiş Üstatlara ihtiyacı var. Hayatınızın keyfini çıkarmak, bolluğun, duyusallığın keyfini çıkarmak dışında fazla bir şey yapmak zorunda değilsiniz, ama kalın burada.

 

Zaman Çatışması

Oh, gezegenin içinde bulunduğu bu kötü oyun. Bu oyun, gerçekten içine girerseniz – Keahak'da bunun hakkında konuştum –oyun gerçekten geçmiş ve geleceğin oyunu. Onlar kalın kafalılar. Geçmiş ve gelecek rekabet ediyor. Bir bakıma, bu iyi bir işaret, çünkü bu durum gezegende yüzlerce, binlerce yıldır süren bu muazzam döngünün sonuna gelmeye hazır olunduğunu gösteriyor. Geçmiş ve gelecek çarpıştığında  ve rekabet ettiğinde, -siz kendi hayatınızdan hatırlayabilirsiniz- bu gezegen bazında olduğunda, içinden geçilmesi güç olur. Ama gezegenin gerçekten kendini temizlediğinin ve evrildiğinin iyi bir işaretidir.

Evet, tam şu sıralarda bütün bu zaman çatışması içindesiniz. Oh, ben zamanı severim. Ben zamansızlığı severim. Ben özgür zamanı severim, yani ben tüm zaman teorisini ve kavramını severim. Zaman herşeyi bir arada tutan yapıştırıcıdır. Yerçekimini yaratan odur. Fiziği yaratan odur. Herşeyi zaman yaratır. Büyüleyici bir konu ve biz onunla ilgili olarak Keahak'da çok konuşuyoruz, burada Şaudlar da da bir dereceye kadar zaman hakkında konuşacağız.

Siz şimdi geçmiş ve geleceğin çarpışmasının içindesiniz. Bunu tam şu sıralarda görebilirsiniz. Gezegende, temel olarak çarpışmalar, savaşlar, çatışmaları da içeren herhangi bir şeye bir bakın. Bunların enerjetik olarak izini sürdüğünüzde zamana, geçmişe, geleceğe varırsınız. Hiçbiri kazanmayacak. İnanılmaz bir şey bu . Hiçbirinin kazanmayacağını şimdiden biliyorsunuz. Ama geçmiş, gelecek ve zaman algısı sert bir biçimde değişecek.

Şu sıralarda zamanla ilgili olarak sizlere bunlar oluyor. Bu tüm algı (geçmiş-gelecek ve zaman), sizin bu derece kilitli kalışınızı sürdüren şeydi, sizin hissedişinizi aslında zapt eden şey karmanızdı, suçluluğu, utancı tutan da zamandı. Zaman kaşifleri olacağız, gerçek Merlin'in olduğu gibi.

Gerçekleştirim. İdrak edeceksiniz ve sonra gelip, şöyle diyeceksiniz, “Oh, Adamus! Adamus, dinlemeliydim. Gerçekleştirimin üstünde duruyordum. Ben hala insanın onu yapmak zorunda olduğunu hissediyordum. Sonra bir gün bir şey oldu ve sonunda idrak ettiğimi idrak ettim.” İnsan Gerçekleştirimin zaten olduğunu farkına vardı. Sonra da “Gerçekleştirimim için bu kadar zaman kaygılanıp vakit kaybetmeme neden izin verdin?” diyeceksiniz. Evet, pekala, o anın gelmesini bekleriz.

Gerçekleştirim Desteği

Ama bu arada bir şey yapmak istiyorum, sadece Gerçekleştiriminizin farkındalığına varmanız için bir nevi yardım ve destek olmak için ben bir Rüya Yürüyüşü yapmak istiyorum.

LINDA: Ah!

ADAMUS: Bugün değil. Bugün değil. Hayır. Ben bunu çok özel düzenlemek istiyorum ve öyle yapacağım. Bir grup diğer Yükselmiş Üstatlarla ve sonra dünyada Gerçekleştirimini yapmış ya da Gerçekleştirimini farkına varmış olanlarla işbirliği yapacağım. Bunu düzenlememiz gerek. Planlanacak çok parçalar var. Aslında, o kadar değil, ama …

LINDA: (fısıldar) Tamam.

ADAMUS: … kulağa hoş geliyor.

LINDA: (fısıldar) Evet, öyle.

ADAMUS: Tamam, evet bunu yapacağız. Bir Gerçekleştirim Rüya Yürüyüşü yapacağız. Özellikle eğer Gerçekleştirim yapmadığınızı hissediyorsanız ya da emin değilseniz– hani bir gün Gerçekleştirim yapmış gibi hissederken, ertesi gün kendinizi aptal gibi hissediyorsanız – biz bu Gerçekleştirim Rüya Yürüyüşünü yapacağız, böylece siz Gerçekleştiriminize girebilirsiniz, onun ne olduğunu görebilir ve sonra onu kendinizle birlikte getirip getirmeyeceğinize karar verirsiniz. Başka bir anlatımla, bir insan olarak onun farkına varırsınız.

Biz bunu başlatacağız, bunun yayınını yapacağız, güzel stratejik bir tarihte. Eğlenceli olacak..

LINDA: Ne zaman?

ADAMUS: Cadılar Bayramında.

LINDA: Vayyy!

ADAMUS: Cadılar Bayramında.

LINDA: Vayy!

ADAMUS: Ölüler Günü.

LINDA: Vayy!

ADAMUS: Evet, aslında ölümden önceki gün, ama ölüm günü, çünkü ölmüş bir parçanız var. Sadece henüz onu gömmediniz. Heh.

LINDA: Oh!

ADAMUS: Direkt oluyorum.

LINDA: Seni duyuyorum!

ADAMUS: Evet, evet.

LINDA: Seni duyuyorum!

ADAMUS: Evet. Evet, bir parçanız öldü ama siz onu canlı tutmaya çalışıyorsunuz. Siz onu yapay olarak – ona ne diyorsunuz – destek sistemleriyle, duygularınızla- hayatta tutuyorsunuz. Biliyorsunuz, hani ilaçlarla , oksijenle,ilaçlarla ve morfinle ve benzeri şeylerle yapılıyor.

LINDA: Yaşam desteği.

ADAMUS: Yaşam desteği. Teşekkür ederim. Evet, bazı eski parçaları böyle canlı tutuyorsunuz. Niye yaptığınız bilmiyorum ama biz onu öldüreceğiz. (Adamus kıkırdar). Evet. Yok, ben iyi anlamda söylüyorum. Gerçekleştirim Rüya Yürüyüşünde onu istirahate göndereceğiz demem, daha hoş olacak. Böylece siz onun geçmiş olduğunu idrak edebileceksiniz. Artık o parçaya tutunmanıza gerek kalmayacak ve biz zaten burada olan, idrak etmiş benliğinizi, geleceği buraya getireceğiz. O burada, siz sadece onu farkında değilsiniz. Biz bunu Cadılar Bayramında yapacağız, hepsinin ötesinde bu yıl Cadılar Bayramının çok özel olduğuna inanıyorum, çünkü dolunay günü. Avcı Ayı. ( Ekim ayında av başlayıp, kışa hazırlık yapıldığı için Anglo Saksonlar Avcı Ayı diyorlar) Mavi Ay. Bir Mavi Ay olsun– bir kere Mavi Ay oldumu– siz Gerçekleştiriminize izin verirsiniz.

Mavi Ay zamanı. Mavi Ay öyle çok sık olmaz. En son Mavi Ay, oh, sanırım 76 yıl önceydi, Cadılar Bayramında Mavi Hasat Ayı olmuştu. – 1944, çok özel bir yıl – gezegende büyük değişikliğin olduğu bir diğer zaman.

LINDA: Ah.

ADAMUS: Evet, bunu yapalım. Biz Rüya Yürüyüşümüzü 2020 Cadılar Bayramının Mavi Avcı Ayında yapacağız.

LINDA: Vayy.

ADAMUS: 2020 zaten yeterince sertti. Ama Cadılar Bayramı Mavi Ayla birlikte Gerçekleştirim için harika.( dramatik konuşarak)

Tamam. Derin nefes..

Siz bununla eğlenmelisiniz. Benim yol boyunca öğrendiğim şeyi biliyorsunuz, gerçekten ciddiyete girmek ve afralı tafralı olmak çok kolay. Ben hiç öyle yapmadım demiyorum Linda, ama ciddiyete girmek, afralı tafralı olmak ve sırf kendinle dolu olmak çok kolay. Ama bu kendinle dolu olmanın altında, ne olduğunu biliyorsunuz. – bir sürü zırva. Çok yorucu, sıkıcı ve bıktırıcı olursunuz. Açın kendinizi ve ruhunuzun gerçekte ne kadar özgür olduğunu idrak edin. Rol yapmada sevdiğim şey bu. Kuşlar gibi özgür. Bu özgür enerji. Benim içinde var olduğum özgür zaman. (Linda alkışlar). Evet, eğlenin onunla. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim.Alkışı sonraya sakla.

LINDA: Heyecanlandım! Rüya Yürüyüşü ne harika bir fikir .Vayy!

ADAMUS: Ben de öyle düşündüm. Evet, ben de öyle düşündüm.

LINDA: Oh, tanrım. Ne büyük destek.

ADAMUS: Evet. Çok eğlenceli olacak.

LINDA: Evet!

ADAMUS: Biliyorsunuz, onu belli bir tarihte …

LINDA: Evet!

ADAMUS: … takvim gününde, ilgi çekici bir günde, numerolojik olarak da- bu gerçekte çoğu zaman bir anlam taşımaz –  ama Cadılar Bayramı, dolunay, Gerçekleştirime yürümek.(çok tiyatral). Geri gelecek misiniz, gelmeyecek misiniz?

Emin olun, geri geleceksiniz. (Linda kıkırdar). Garanti ediyorum, ve,oh, paralı bir etkinlik olacak. Haydi yani, neden parasız olsun ki? Gerçekleştirim yapacaksınız, – bunun için ödemeniz gereken nedir? – yirmibeş papel. İdrak edeceksiniz.

LINDA: Vayy! Bu bir anlaşma.

ADAMUS: Asrın anlaşması.

LINDA: Vayy!

ADAMUS: Bu inanılmaz bir şey. Çünkü 27 milyon Dolardan tenzilat yaptık. Böylece 25 dolara alıyorsunuz. Bu inanılmaz.

LINDA: Vayy!

ADAMUS: Şimdi rol yapın, yer sınırı yok.

LINDA: Ama bekle!

ADAMUS: Fazlası var! (kıkırdarlar) Daha fazlası ne?

LINDA: (fısıldar) Bilmiyorum.

ADAMUS: Oh, müzik de veriyoruz. (Linda kıkırdar). Rüya yürüyüşünden gerçekten hoşlanmaz ama müziği severseniz, müziği alır gidersiniz. Bedava müziği alırsınız. Eğlenin biraz…

LINDA: Bu çok heyecanlı.

ADAMUS: … ifadenizle. Açık olacağım şeylerden biri de, bir sözcük bulup geleceğim. Eğer sizin can sıkıcı, bıktırıcı, kütük gibi durduğunuzu görürsem, bunu tanımlamak için yeni bir sözcük bulacağım ve sizi öyle çağıracağım. Evet, bir sözcük düşüneceğim. Edepsiz bir sözcük olmayacak. Ahmak ya da benzeri gibi bir sözcük olmayacak, ama herkese uyacak bir sözcük olacak, benim uydurmadığım- “makyo, gibi bir şey” olacak.

LINDA: Tamam.

ADAMUS: Makyo gibi bir sözcük olacak, ama gerçekten sıkıcı ve bıktırıcı olduğunuzda tam olarak tanımlayacak bir şey olacak. Eğlenin biraz! Rol yapın !

Tamam. Devam ediyoruz. Rüya Yürüyüşü fikrini sevdiniz, sanırım ?

LINDA: Bana cennet gibi geldi

ADAMUS: Güzel. Güzel. Sevdim. Evet, devam edelim

Gerçekleştirim El Kitabı

Evet, yapacağımız diğer bir şey de bir çeşit el kitabı derleyeceğiz, rehber bir kitap. Bir kurallar kitabı değil ama Gerçekleştirimine yol alanlar için yardımcı öneriler olacak. Aynı zamanda sizin tarihinizi bulabileceğiniz bir belgesel olacak.

Bu kitabın içine gireceğini bildiğim bazı şeyler var. Ama ayrıca sizin keşfedeceğiniz şeyler de olacak. Gerçekten bunu derlemek istiyorum ve biz bunu Kırmızı Çembere de koyacağız, böylece kayıtlanmış olacak. Linda ve Jean Tinder işbirliği için diğer bir deyişle kayıtlamak için İçerik Yöneticisi olacak. Hemen yayınlamayacağız. Gerçekten yeterli olgunluğa ulaştığında yayına koyacağız. Bütün bunlara, bu şeylere “Merlin’in Bedenli Hayatta Kalma Rehberi .” gibi bir şey diyebiliriz.

LINDA: Bu güzel.

ADAMUS: Evet..

LINDA: Yolda, gelecek.

ADAMUS: Evet, Şimdiden görebiliyorum …

LINDA: Evrilebilir. Evet.

ADAMUS: … ön kapaktaki grafiği.

LINDA: Eminim.

ADAMUS: Cauldre yapacağını düşünüyor. Ama, hayır, ben yapacağım. Açık olacağım.

LINDA: Onun da söyleyecek sözü vardır.

ADAMUS: Direkt olacak.

LINDA: Onun buna söyleyecek kendi sözleri olacaktır.

ADAMUS: Merlinler olarak, biraz meydan okuyucu olacak– ben“biraz”diye hafiflettim  – zaman zaman zorlu olacak. Çünkü sizin Gerçekleştirim yapmanız, dünya size adapte olmak için değişecek anlamına gelmiyor. Dünya aslında bazı yönlerden daha da çirkinleşecek, bazı yönlerde de daha güzel olacak. Ama kolay değil.Bu yüzden Sart, FM (John Kuderka)gibiler, sadece, “Eh! Hayır, ben geçiş yapıyorum” dediler. Bildiğiniz gibi, “ Neden kalayım? Neden kalayım?” dedikleri yere geldiler ve sanırım Sart başta biraz pişman oldu. Belki de kendine ya da size uygun standartta yaşamadığını hissetti, ama kalmak zor,sert.

Şimdi, enerjiler tamamen olabildiğince zevkli olacak şekilde biçimleniyor, sanırım siz şöyle diyeceksiniz. Biz Şambra ile, özellikle de Kırmızı Çemberle çalışıyoruz,- onlar bunu sizin için yapamaz ama kalmanın daha rahat olması için bir dinamik düzenleyerek yardım edebilirler. Biliyorsunuz,bir numarada, bolluğun halledilmesi gerek ve tanrıya şükür bunun büyük bölümü halloldu. Bolluğa karşı olanlar gitti ya da siz bolluğun doğal olduğunu anladınız. O sizin enerjiniz. Neden bolluk içinde olmayasınız ki ?

Evet kalıyorsanız, bolluk içinde olduğunuza emin olun. Para konuları ile ilgili olarak kaygı duymak zorunda olmadığınıza emin olun.Bu önemli konulardan biri. Sağlığınızın dengede olduğundan emin olun. Yineliyorum, bunu sizin için yapamayız, ama kesinlikle masayı kurabiliriz. Heh! Tüm yemek takımını, çatal-bıçakları, fincanları, bardakları koyar, size masayı hazırlarız. Ama masayı yemekle donatacak olan sadece sizsiniz. Başka bir anlatımla, sonunda bunu yapacak olan sizsiniz, biz ise kesinlikle dinamikleri düzenleriz.

Tek bir taneniz bile Yükselmiş bir Üstat olarak eski ihtiyaçlardan dolayı kaygı duymak zorunda olamamalı. Yine söylüyorum, biz masayı kurmaya yardım edebiliriz ; sizin gelip,oturup, yemeği yemeniz gerek.

Biz – Şimdi buna çok fazla girmek istemiyorum, Cauldre çok şey görüyor ve kafası karışıyor – Biz, kalmayı seçenlerinizle çok yakın çalışmak için Kırmızı Konsey de konsey içinde özel konsey kurduk ve siz hala bazı sorunlarla, özellikle sağlık gibi konularda zor zamanlar geçiriyorsunuz. Bizim sizinle doğrudan doğruya çalışacak olan bir bütüncül, -siz ona sağlık grubumuz , sağlık merkezimiz diyebilirsiniz- bir merkezimiz var. Onlar bunu sizin için yapamaz ama size göremediğiniz enerji dinamiklerini gösterebilirler, çünkü sizin hala kafanıza yakalanma ve şeyleri eski yollarla çözmeye eğiliminiz var. Onlar sizinle bolluk için çalışacaklar. Onlar sizinle bilme üzerinde çalışacaklar – sizinle gerçekten  bilme üzerinde çalışacaklar– ne zaman sıvışacağınızı bilme, kendi kendinize kalma, geri çekilmek için sadece uzaklaşmanız gerektiğini bilme üzerine. Onlar sizinle çalışacaklar – seçenlerle – her zamanki evinizin dışında bir yere sahip olmanız ve orada kendinizle kalabilmeniz için. İnzivaya çekilebileceğiniz bir yer. Buna gerçekten ihtiyacınız olacak. Sizin için erişilebilir olduğu sürece ona sahip olmanızın ya da kiralamanızın önemi yok.

Evet, burada kalabilmeniz ve olabildiğince mutlu ve tatminli olarak kalabilmenizden emin olmak için bu konularda sizinle çalışıyor olacağız.Yine de sert zamanlar olacak, çünkü çevrenizdeki dünya ile uğraşıyorsunuz.

Merlin’in Bedenli Hayatta Kalma Rehberi .” adlı rehber kitaba ilk koyacağımız bazı şeylere bir göz gezdirelim. Birkaç temel konu.

 

Merlin Rehberi1: Kısa Duvarın Arkasında Durun

Bir – BuTobias'a kadar uzanır – “Kısa duvarın arkasında durun.”

LINDA: Evet.

ADAMUS: Biliyorsunuz, bu bir numara ve bunun iyi bir nedeni var. Dünyayı kurtarmaya çabalayarak politikaya karıştığınız dakika, tamamen eril veya dişile, ilahi dişile veya bokkafa erile yada her neyse yakalandığınız dakikadır; anında oradasınızdır. – ışık ve karanlık ve tüm benzerleri– sizi içlerine çekeceklerdir. Sizi içlerine emeceklerdir. Siz bir bedenlenmiş Üstat olsanız ve, “Evet, ama ben bunun ötesindeyim,” deseniz bile, o sizin en azından bir bacağınızdan yakalayacak ve belki de göğsünüze kadar içine çekecektir. Belki tamamen çekemeyecek. Bunlar işe yaramaz! şeyler Bunlara karışmak tamamen bir enerji kaybıdır.

Hiçbir taraf kazanmayacak. Ben size bunun şimdiden söylüyorum. İster ışık ya da karanlık, ister iyi ya da kötü, ister dişil ya da eril olsun yada Donald Trump veya Joe Biden, hiçbiri hiç bir zaman kazanmayacak. Ve siz, “ Evet, ama biri seçimi kazanacak.” diyorsunuz. Oh gerçekten mi? Oh, gerçekten mi.

LINDA: Oh-ohh.

ADAMUS: Ben sadece direkt oluyorum. Kimin başkan olacağının kararlaştırılması bir süre alsa bile, kazanamayacaklar.(Linda güler). Hayır, ve taraflardan hiç biri…

LINDA: Evet,anladım. Bu çok klas!

ADAMUS: … hiç bir zaman kazanmaz. Dualite olduğu sürece, bu çatışmalar olduğu sürece – insanların bunlardan hoşlandığı görülüyor; bunlara bağımlılar – bu savaşlar olacak. Kimse kazanamaz. Onların cehenneminden uzak durun. Siz  bunun için burada değilsiniz . Daha ileri gideceğim, çünkü şimdi direktim. Ben …

LINDA: Tamam. Tamam.

ADAMUS: Bir tişört …

LINDA: Biz sana yeni bir tişört alacağız.

ADAMUS: … giyeceğim: “Ben direktim.”

LINDA: “Ben direktim.” Tamam.

ADAMUS: Eğer hala bu gibi şeylere karışmaya ihtiyaç hissediyorsanız, şimdi gidin. Kırmızı Çemberden ayrılın, çünkü zaten kendinizi ayrılmış bulacaksınız. Altı ay ya da bir yıl içinde kendinizi Kırmızı Çemberi terk etmiş bulacaksınız, çünkü hala nedenlere bağımlısınız. Gezegende nedenler yoktur. Gerçekten yoktur. Sadece nedenler için savaşan insanlar vardır.

Eğer insanlar nedenler için savaşmayı durdurursa – açlık,çevre ve savaşlar–bu gezegen bir çok sorununu çözer. Bu savaşlar, bu nedenleri sürdüren insanlar yüzünden. Bunların herbirinin çözümleri çoktan burada – çevre, benzinli motorlarla olan enerji krizi, parasal kriz –çözümler burada hazır. Ama insanlar savaştığı, taraf tuttuğu, dinlemediği, işin içine girmediği sürece bu savaşlar devam edecek.Ve siz bir başka insanı suçlayamazsınız, biliyorum bazılarınızı şimdi altüst ettim ama bu iyi.

Yaptığımız şeyle devam edip kalacaksanız, gerçekten düşünmeniz gerek, çünkü– ben burada olduğum sürece –bu düalistik bağımlı davranışları tolere etmeyeceğim.

Siz şimdi, “Oh, Adamus, anlamıyorsun.Dünya berbat bir yer.” diyorsunuz. Hayır,değil. Siz  anlamıyorsunuz. Eğer dünyaya berbat bir yer diyorsanız, eğer diğer insanların deneyimlerini yaşamalarına izin verme konusunda şefkatiniz yoksa, onların bunlara ne kadar sahip olmayı istediklerinin bir önemi yok,  siz anlamıyorsunuz. Siz bu gezegenin çözümlerinin, yanıtlarının göreceli olarak basit olduğunu anlamıyorsunuz. Bu kendi Gerçekleştirimlerine izin vermiş bir kaç kişi ile başlar. Onlar artık savaşmıyorlardır. Eğer savaşıyorsanız, siz idrak etmemişsinizdir. Siz bir savaşın ya da nedenin içindeyseniz-bu o konuda fikriniz olamayacağı anlamına gelmez- ama bu fikre lanet olası kısa duvarın arkasında sahip olun. Duvarın arkasına geçin ve orada kalın.

Gezegen şimdilerde savaşı seven insanlar ile delirmeye doğru gidiyor. Biliyorsunuz, bu bir çeşit duygu verir. Bu onlara yaşama isteği verir. Savaşmak için ellerine bir şey verir. Bunların hepsini biliyorsunuz. Bazılarınız savaşı seven ailelerden geliyorsunuz.(Adamus onu gösterirken, Linda kıkırdar), ve biliyorsunuz, onlar bunun için yaşıyorlar. Oh, şikayet ediyorlar. Başka herkesi suçluyorlar ama savaşmayı seviyorlar.

Evet, el kitabında ilk sırada gelen, kısa duvarın arkasında durun.

 

Merlin Rehberi 2: Dünyada Olmak ama Dünyadan Olmamak

İki numara, dünyada olduğunuzu anlayın yani dünyada varsınız, ama artık dünyadan değilsiniz. Bu sert gelecek çünkü siz ikisini birden yapmak istiyorsunuz. Dünyada olmak istiyorsunuz ve hala dünyadan olmak istiyorsunuz. Bilin ki, kendinizi yalnız, ayrı ve çok farklı hissettiğiniz zamanlar olacak. Çok çok farklı hissedeceksiniz, gençken böyleydiniz, biliyorum ama bu farklı  nın farklı olacağını kast ediyorum. Gençken acaba farklı mıyım diye merak ediyordunuz; şimdi ise lanet olası farklı olduğunuzu bileceksiniz.

Evet, dünyada olacaksınız, ama artık dünyadan olmayacaksınız, bu gezegeni sevdiğiniz için bu hüzünlü. Bu, onu sevemezsiniz anlamına gelmiyor, ama içinizde olan neredeyse bir çeşit melankolik bir duygu. Ama anlayın, siz bunu aştınız. Siz lineer dünyanın ötesine geçtiniz. Hala Ve, yapabilirsıniz, bu hala onun içinde var olabilirsiniz anlamına geliyor ama artık o sizi sahiplenmez. Gezegendeki insanların çoğuna – buna insanlık, gezegen, her ne demek isterseniz – sahip çıkan, artık sizi sahiplenmez. Siz onu sevebilirsiniz. Doğaya hayran olabilirsiniz. İyi müzikten zevk alabilirsiniz. Mizah, dans, sanattan, iş hayatından, istediğiniz her şeyden zevk alabilirsiniz ama artık burası sizin değildir.

Bununla derin bir nefes alalım.

Merlin Rehberi 3: İletişimde Değişim

El kitabımızda bir sonraki konu, iletişim. Bedenlenmiş bir Üstat için iletişimin sert bir biçimde değişeceğinin farkında olun. Bu ne demek? Bir çok şey demek.

İlk önce, içsel iletişimleriniz. Tanrı bilir, kaç yaşamdan, ne kadar uzun zamandan beri kafanızda konuşup duruyordunuz; kafanızda konuşup duruyordunuz. Zihinde konuşmada mükemmelleştiniz, beyin saçmalığında mükemmelleştiniz, kafanızda bir ileri bir geri gittiniz ve kafanızda bir ileri bir geri giderek konuşan farklı parçalar yarattınız. Evet, o hala lanet olası zihniniz. Üstat bunu aşar. Üstatlar bunun üzerinde çalışmazlar, o sadece olur. Ama farkında  olun, o oluyor. Bu önemli nokta. Onun gerçekleştiğini farkında olun.

İçinizde yeni bir iletişim anlayışı var. Bu rehber ruhlarınızın sizinle konuşması değil. Bu benim sizinle konuşmam değil. Bu gerçekte,- buna ne diyebilirsiniz -özünüz. Konuşan gerçekten sizsiniz, gerçek Siz konuşuyor. O illa ki insan sözcükleri ile konuşmuyor, ama konuşabilir de. Başlarda siz olduğunu ama, bunun zihninizin bir başka zırva parçasının konuşması olduğunu düşünebilirsiniz. Ama sonra onun derinliğini anlarsınız, sadeliğini anlarsınız. İşte onun sürüp giden beyin lak lakından, beyin konuşmasından farkını böyle anlarsınız. İletişim çok nettir ve çok gerçektir, ve kendinizle böyle bir iletişim içindeyken kuşku yoktur.

Bedeniniz kendisiyle dil yoluyla değil, -yavaş yavaş gitmekte olan -anayatron olarak bilinen enerji dürtüleriyle iletişim kurar. Siz kendinizle ,biliyorsunuz, beyninizde ki bir hücre istasyonundan diğer hücre istasyonuna kendi içinde kapalı çevrim sistemi ile iletişim kurarsınız. Ama şimdi farklı bir iletişim çeşidine sahip oluyorsunuz . O basit, o etkin ve beynin dışında. Onun farkında olun. Onunla çalışmanız gerekmiyor; onu fark edin.

Biraz nefes yapın, onu duyumsamaya başlayacaksınız. O siz'siniz, ama o beyninizde hapis değil. Ona Faseta İletişim Sistemi diyebilirsiniz. O noktaların bağlantısını yapar ya da içinizde Merlin'e, Ben-im'e, Üstat'a, size, geçmiş yaşamlara, geçmişe ve geleceğe kadar giden noktaları -ayrı noktaları değil, ama şebekenin noktalarını- bağlar. Şimdi bunlar birleşiyorlar ve çok basit bir şey. O kompleks olmaz. Eğer sayfalar alıyorsa, saatler alıyorsa, sadece beyniniz konuşuyordur. Eğer basitse – (şipşak!) – işte böyleyse,o zaman o sizsiniz.

Diğer insanlarla iletişiminiz değişir. İçinizden bazıları çok iyi iletişimcilersiniz, ama çok sözcük kullanıyorsunuz. Siz beyin.com kullanıyorsunuz, bunun anlamı kendi beyninizden bir diğer insana konuşuyorsunuz. Oldukça sıkıcı, düz ve enerjisiz sözcükler kullanıyorsunuz.

Diğer insanlarla olan iletişiminizin birdenbire değiştiğini fark edeceksiniz. Çok az sözcük gerekecek, gerçek Üstat'ın gerçek Merlin'in yaptığı da budur. Çok az sözcük, çünkü onlara ihtiyacınız yok. Orada mevcudiyette olmak pekaladır. Zihin, “Evet, gerçekten bunu bezdirici tüm ayrıntılarına kadar açıklamak zorundayız.” diyebilir. Hayır, değilsiniz. Üstat birine bir kaç sözcük söyleyebilir ve iletişimde o sözcüklerin gerisinde öylesine zenginlik, öylesine enerji doluluğu vardır ki, hemen anlayamayabilirler. Anlamaları için caddeye doğru bir yürümeleri ya da üstünden bir gece geçmesi gerekebilir, ama o oradadır.

Diğer insanlarla çok fazla sözcüğe gerek olmayan bu yeni iletişimin farkına varmaya başlayın. Bu iletişim, belki biraz tiyatralliği kullanacak. Belki de biraz zamanlamayı kullanacak. Zamanlama çok önemli. Belki sadece birazcık canlı ifadeyi kullanacak, ama diğer insanlarla yeni düzey iletişim biçimini kullanmaya başlayın.

Şu anda iletişim beyinden beyine gibi ve bu çok fazla yanlış anlamaya, çok fazla karışıklığa neden oluyor. Şimdi olan yeni iletişim biçimini fark etmeye başlayın. Birisiyle oturuyor ve bir kaç sözcük söylüyor olabilirsiniz ama aranızda muazzam bir iletişim meydana gelmektedir. Kendinizin bu parçasını açmaktan korkmayın. Bir çoğunuz bu tarafınızı kapattınız ve ortaya çıkarmak istemiyorsunuz. Bunu aşın şimdi. Açılmak okeydir. Sizin enerjinizi çalmayacaklar. Biz seksüel enerjilerle – bunlar da gelişmek için- yıllar, yıllar harcadık. Şimdi siz çalmalarını istemedikçe, kimse sizin enerjinizi çalmayacaktır.

Evet, tüm iletişim sistemi değişiyor ve bu bir gecede olmayacak ama bunlar bedenlenmiş Merlin'in Hayatta Kalma Rehberinin bölümlerinde yer alacak şeyler. Tüm iletişimin dev değişiklikleri anlaşılmaya başlanacak.

Merli Rehberi 4: Basitlik

Sonra basitlik var. İnsan zihni her şeyi komplike hale getirir. Olabileceği kadar karmaşık hale getirir. Bir insana basit bir soru sorun ya da basit bir iş verin, onlar bunu karmaşık hale getirecekledir. Beyin bunu yapmayı sever. Bu beynin varlığını doğrular. Beyin genişlemiş gibi hisseder. Bu ona kimlik verir. Ama işin doğrusu, bunlar beynin puştluklarıdır ve karmaşıktır. Çok kompleksdir.

Bu arada aklımdayken, Jean'ın Kırmızı Çember İnternet ana sayfası için bazı özlü sözler aradığını yeni fark ettim. Bu iyi bir tane olur..

Böylece yeni kişiler çekim duyacaklar. Bu boku sevecekler. Yani, bu grup ya gerçek yada çılgın diyecekler ve muhtemelen çılgın olduğunuz için size çekim duyacaklar.

LINDA: Ya da her ikisi birden.

ADAMUS: Ya da her ikisi birden. Evet, basitlik şeylerin anahtarı.

Üstat'ın hayatı basittir. Üstat onu karmaşık yapmak ihtiyacında değildir. Bu basitlikte, sadelikte sıkıcılık yoktur ama aslında şeylerin daha önce hiç algılanmamış olduğu biçimde algılama yeteneği vardır.

Sizin hala şeyleri karmaşık hale getirmeye eğiliminiz var ve ben sizin üstünüze varacağım, “Niye bu kadar karışık, zor hale getiriyorsunuz? Gerçekten çok basit,” sizde benimle bu yüzden kavga edeceksiniz. “Oh, Adamus anlamıyorsun.” Anlıyorum. Siz işleri zorlaştırıyorsunuz. Onları basitleştirmek ister misiniz? Üstat böyle yapar.

Böylece hayatınızı basitleştirmeye başlarsınız. Hayatınızı basitleştirmenin anlamı nedir? Bununla ilgili olarak daha çok konuşacağız, ama bu A noktasından B noktasına varmaktır. Düz direkt yoldan gidersiniz, – Ne denildiğini unuttum – yürümeyen beceriksiz ya da sert, zor, eğri büğrü her ne derseniz- yollardan gitmek yerine doğrudan gidersiniz . Direkt yol. Yaratımdan tezahüre de, direkt yoldan gidin.

Neden ormanda dolaşasınız, esinlenmekten tezahüre direkt yol varken neden kaybolmuş gibi yapasınız? Bilinçde yada algıda değişiklik için onun hakkında düşünmekle bir sürü zaman harcamak neden ? Sadece– (şip şak!) – yapıverin onu. Basitleştirin. Bu hayatta kalma elkitabının ilk giriş konularından biri olacak.

Sonra da hayatta kalma elkitabında…bunlarla bir derin nefes alalım. Bir an için gerçekten hissedin bunu.

(duraklama)

Basitleştirilmişlik.

İletişimler.

Dünyada ama gerçekten artık dünyadan değil. O sizin değil.

Ve kısa duvarın arkasında durun. Çok, çok önemli.

İki tane daha ve devam edeceğiz. İki tane daha.

Merlin Rehberi 5: Güzellik

Güzellik. Diğer bir şey de güzellik.

Siz enerjinizi sadeleştirdikçe, daha öncesine göre hiç olmadığı kadar daha fazla güzelliğin farkına varırsınız. Öyle saçma sapan güzellik değil, sadece uydurduğunuz güzellikler değil ama gerçek duyusal derin güzellik. Nerede? Nerede?

Herhangi bir şeyde olabilir. Kendinizde bu güzelliği bulmak, güzel bir başlangıç olur. Kendinizde gerçekten güzelliği göreceksiniz. Güzellik meleksi duyulardan biridir. Güzellik varlığınızın doğasında vardır . Ama dünyada bir insan olarak, onu gerçekten pek fazla kullanmadınız. Evet, hayatınızda güzellik var olur. Bunu hayal edebiliyor musunuz ? Bulutlarda güzellik görüyorsunuz. Müziğin içinde güzellik duyuyorsunuz. Çok daha duyusal bir hayat. Biz güzelliğe geri dönüyoruz.

Şimdi iletişim konusuna kısaca geri dönmek istiyorum.

Siz, kendinizle farklı bir biçimde iletişim kurmayı öğreneceksiniz. Bu büyük bir adım. Ardından diğer insanlarla farklı bir iletişim kurmayı öğreneceksiniz. Öyle bir sürü sözcükler kullanmayacaksınız, ama iletişim orada olacak. Ve sonra her şeyle, ister ağaçla, arabanızla olsun ister bir kuş veya köpeğinizle olsun, iletişim kuracaksınız. İletişimler çok kolay ve akıcı olacak. Artık zihin tarafından düzenlenmeyecek. İletişim orada hazır olacak. İletişim sözcükleri kullanmak zorunluluğu anlamına gelmez.

İletişim, ister alıcı olun ister – ne diyorsunuz ona – yansıtmada olun enerjetiktir. İletmek ya da almak. Evet, her şeyle iletişim halinde olacaksınız.

Bazı insanlar arabanızla iletişim kurmanızın aptallık olduğunu düşünebilir. Siz yüksek sesle konuşmak zorunda değilsiniz, ama bilin ki dünyada her şeyle iletişim kurmak en doğal şeydir. – cansız nesnelerle, kahve fincanı ile, peçete ile, – iletişim kurmak, bunların hepsi gayet doğaldır. Çünkü hepsi size aittir. Hepsi sizindir.

Söyleyeceğim bir şey daha var. Evet, güzellik dedik ve bu elkitabında yer alacak maddelerden biri. Çünkü Üstat her şeyde ki sade güzelliğin farkına varmaya başlıyor.

Şimdilik bu kadarla kalalım. Daha çok maddelerim olacak ama onları başka bir zaman ele alacağız.

Maddelerimizi oluşturmaya başlayalım. Kırmızı Çemberle bağlantıya geçerek ya da sosyal medya aracılığıyla siz de eklemelerinizi yapın. Bu elkitabını oluşturmaya başlayalım. Herşeyden önce, siz ne olup bittiğinin farkındasınız, ikinci olarak da sizden sonra gelecekler için. -Özellikle çok bıktıcı olduklarında-, – oh! – aslında yapamasalar da enerjinizi emmeye çabalayacaklar, işte o zaman hemen bu elkitabını ellerine tutuşturursunuz ve okumalarını söylersiniz.(Adamus kıkırdar) Hafiften patavatsazlaşıyorum.

 

Enerji,Dinamikleri

Sonra ki. Bu önemli bir madde. Bunun için biraz zaman tanıyalım istiyorum, önümüzde ki oturumlarda bunun hakkında konuşacağız. Evet bu önemli ve bir çok kişi için de hassas bir konu. Hatta bazı kereler mahcubiyet verici bir konu olduğunu bile söyleyebiliriz. Kendinizi bunun içine nasıl soktuğunuzu merak edebilirsiniz. Bu bizim kimseyi bunaltmadan nazikçe yaklaşacağımız bir konu olacak. Şu anda bir çoğunuz için gerçekten de çok geçerli durumda olan bu konu E.D.  (Adamus kıkırdar)

LINDA: Eğitsel Neşe.( E.D=Educational Delight, Linda'nın tahmini)

ADAMUS: Evet, her neyse, E.D nin açılımı, Enerji Dinamikleridir.(Linda kıkırdar).

Hayat sizin için şimdiye kadar çok gerçekçiydi. Siz her şeye gerçeklik düzeyinden bakarsınız. Bu kötü bir şey değil. Siz, “ Parmağımı kestim ve kanıyor. Bıçağı dikkatli tutmadım, o yüzden kestim” dersiniz. Sonra doktora gidersiniz ve doktor onu diker, dikiş atar ve belki de size bazı ilaçlar verir. Bu parmağınıza olana gerçekçi bakış açısıdır. Orada enerjetik bir şey olmaktadır. Siz enerjiyi anladığınız zaman gerçekten değişmeye etki yapabilirsiniz. İşte bu Merlindir.

Küçük bir araba kazasına karıştığınızı var sayalım ve deliye dönmüş durumdasınız. Gerçekten Merlin olup olmadığınız merak ediyorsunuz ve kaza yaptığınız kişiye ona çarptığınız esnada önünüzde olmaması gerektiğini düşünerek kızıyorsunuz. Bu yaptıklarınızın hepsi gerçekçi yaklaşıma girmektir. Belki gece yeterince uyumadınız, onlarda dikkatsiz araba kullanıyorlardı ya da kötü bir mod içindeydiniz veya gündüz düşü görüyordunuz. Bu gayet gerçekçiliktir ve uygulamalı gerçeklikde arabanız onların arabasına çarpar ve işte başınız derde girmiştir. Ondan sonrasında sigorta ve evrak işleri devreye girer, içkili olup olmadığınızın anlaşılması için polis gelir. Bütün bunlar gerçekçi konulardır.

Durun. Böyle yaşamayı durdurun. Olanların gerisindeki enerjiye bakalım. Hala olmuş olan gerçek var ama biz E.D ne bakmaya başlayalım, olan herşeyin arkasındaki enerji dinamiklerine.

Örneğin, çatışmaya ve politikaya geri dönersek, bir çoğunuz diyelim ki burada Amerika 'daki seçimlere gerçekçi doğasından bakıyorsunuz ve bazılarınız da bu konuyla savaşa giriyor. Çıkın bundan. Tanrım ya! Sadece zamanınızı ya da benim zamanımı harcıyorsunuz. Çıkın bundan. Kaçın bundan, bu bir şey fark ettirmeyecek. Fark yaratacak olan sizin bir bedenlenmiş Üstat olarak E.D, Enerji Dinamiklerini anlamış olmanızdır.

Böylece bütün bu dinamiği anlıyorsunuz. Diyelim ki Donald Trump'ı sevmiyorsunuz ve onun hakkında gözünüz dönmüş ve atıp tutuyorsunuz .Geri çekilin ve gerçekçi noktadan gördüğünüze değil de, enerjiye bakın. Ben size konuya tam şöyle bakmalısınız diye bir şey söylemiyorum, ancak eğer enerji dinamiklerine bakacak olursanız, Amerika Birleşik Devletleri'nin bir değişikliğe ihtiyacı vardı. Bir şeyin onları sallaması ve halkı güvenli alanlarından çıkarması gerekiyordu, çünkü çok da bir şey yapılmıyordu. Konuşacak bir nedene, hatta altüst olacak bir nedene ihtiyaçları vardı.

Sonra ne oldu ? Tam da bunu yapacak bir başkan seçtiler. Bu onlara hizmet ediyor. İşte bu enerji dinamikleridir. Yeniden kazanıp, kazanmamasının önemi yok, gerçekçi insan tarafından bakmayı bırakın ve enerji dinamiklerine bakın. Hangi parti daha iyi diye ya da bunun gibi şeylere bakmayı bırakın. Olan bitendeki enerji dinamiklerine bakın. Şu sıralarda bazılarınız politikacılardan tiksiniyor olabilirsiniz ve bunda sorun yok. Ama geri çekilin ve gezegende gerçekten enerji bazında neler olduğuna bir bakın.

Çevre. İşte buna yakalanmak gerçekte çok kolay. Benim karbon ayak izi bağımlılığı dediğim şey ile kendinizi birdenbire iyi adamlarınızla, kötü adamlarınızla buluverirsiniz. Benzin şirketleri ve yeşilcileriniz oluverir ve de bu konuda kendinizi haklı hissedersiniz. I-ıh ! Geri çekilin. Olanlarda ki Enerji Dinamiklerine bakın.

Şimdilerde olanlara enerji dinamikleri açısından bakarsak, Gaia'nın ayrıldığını görürüz. Şimdi insanların gezegen için sorumluluk almayı kabul etmelerinin zamanı ve dikkatler bir hayli buna odaklı durumda. Elbette, kutuplarda ki buzların erimesi konusu var. Bu durum, çevre ya da karbon sorunları, ya da global ısınma sonucu mu ? Evet, kesinlikle. Ama gezegende olanlarla ilgili bunun ötesinde bir şey var. İnsanlara sorumluluk devir teslim ediliyor.

Sorumluluğu almak, gezegende biyolojinin nasıl işlediğini, biyolojik ritmlerin nasıl çalıştığını, gezegende enerjinin nasıl çalıştığını anlamak demektir. Böylece insanlar gerçekten Gaia'ya hizmet edebilir ve Gaia'da onlara hizmet edebilir. Ama siz kim fazla bildiri çıkaracak diye savaşlara karışıyorsunuz – böyle ufak şeyler, kontrol konuları – ana fikri kaçırıyorsunuz. Enerji Dinamikleri yerine gerçekçi yaklaşıyorsunuz.

Örneğin ailenizde. Eğer ailenizde bir çeşit münakaşaya karıştıysanız, bu muhtemelen yaşamlar boyu süren bir şeydir. Siz gerçekçi düzeyden bakıyorsunuz. “Evet, o kişi yalan söyledi. O kişi para çaldı. O kişi bizi bile bile aldatıyor. O kişi dejenere.” Evet, olabilir,ama bir durun. Enerji Dinamiklerine bakın. Şu anda ailede neler oluyor? Belki de ailede bir kaç kişi eski aile karma kalıbından özgürleşmeye çalışırken, diğerleri buna izin vermeye istekli değiller. Belki de bazıları özgürleşmeye çabaladıklarının bile farkında değiller ama siz farkındasınız. Çünkü siz Enerji Dinamikleri noktasından bakıyorsunuz.

Benim bakışım, birazdan burada bir merabh yapacağız; benim bakış açım, gerçekçi, lineer,zihinsel olmaktan çok olan bitene Enerji Dinamikleri yönünden bakmaya başlamanız yönünde. Böyle yaptığınız zaman her şey farklı bir anlam, farklı bir görünüş kazanır. Artık ayrıntılarda boğulmazsınız. Olan biteni sadeleştirirsiniz ve yanıtları hemen görürsünüz. Yanıtlar size çok, çok net olur.

Enerji Dinamikleri sadece bu şaudda değil, diğer Şaudlar da da bir miktar tartışmaya yol açacak. Sırf ayrıntılar yerine enerjiyi nasıl tanırsınız. Ama şimdi derin bir nefes alalım ve bugünkü herşey için Enerji Dinamiklerine şu anda odaklanarak bir merabh yapalım.

 

Enerji Dinamikleri Merabh

Müzikle birlikte derin bir nefes alalım.

(müzik başlar )

İnsanlar temel olarak sadece gerçekçi bakmak için yetiştirilmişlerdir.– parmakları kesilir, biyoloji dengesizleşir. Belki şeker hastalığı gibi bir şeydir ve glükoz düzeyi gibi şeylere bakarlar, yediklerine dikkat etmek gibi bir çok gerçekçi şeylere bakarlar, ama bütün bunlar nesnel düzeydedir.

Tabii, bunları bilmek kötü bir şey değil ancak şeker hastalığının Enerji Dinamiklerini bir kez anlarsanız, her şey çok basitleşir. O bir nevi, siz buna sembolik olarak diyebilirsiniz, tatlılığa ya da sevgiye hasret çekmektir. Çocukken, ya da başka bir yaşamınızda alamadığınız ya da kendinize vermediğiniz biraz tatlı bir sevgi ve dikkat çekme hasretidir.

İşte bu hasret, ardından biyolojide dengesizliğe neden olan ve belki de şeker hastalığı olarak etiketlenecek Enerji Dinamiğidir. Acaba yalnızca daha az pasta yemek bu hastalığa çözüm getirir mi? Hayır.

Hastalığı bir anlamda birazcık yavaşlatabilir. Ancak, siz pasta vasıtasıyla bu tatlılığa, bu sevgiye hasretinizi gidermeye çabalıyorsunuz. Sonra doktor şeker düzeyinizi ya da başka bir şeyi söylediği için kendinizi bundan mahrum etmek zorunda kalırsınız. İkinci olarak; Hemen gidip başka bir yerde bu tatlılığı ararsınız. İlla dondurma da ya da çöreklerde değil ama hayatta başka bir yerde ararsınız.

Diyelim şeker hastalığınız kontrol altına alındı, bu sefer duygularınız bir başka yerde dengesizleşir. Birdenbire muhtaç, başkalarına fazlasıyla yaslanan biri haline gelebilirsiniz. Aktarma yaparsınız. Sevgi arayışınızı başka bir yere, ihtiyaç duymaya transfer edersiniz.

Enerji Dinamiklerini ele almaya ne dersiniz? Neden oradalar?

İletişiminiz ilerledikçe doğrudan doğruya sorabilirsiniz, “ Bu neden burada?” ve yanıtı alırsınız. Beyindeki çeşitli iletişimler içindeyken değil ama gerçek Merlin iletişiminde yanıtı alırsınız.

Herşeyin bir Enerji Dinamiği vardır, herşeyin.

Yalnızca hayatınızdaki dengesiz şeylerin ya da etrafınızda ki dünyanın değil, herşeyin içinde bir enerji unsuru vardır.

Enerji Dinamiklerini anladığınız zaman, gerçekten bir Merlin gibi yaşamaya başlarsınız. Cauldre'den geçenlerde olan bir şeyle ilgili olarak, hikayesini anlatmak için izin istiyordum. Evet, diyor.

Cauldre daha yeni bir otomobil satın aldı. Zamanı gelmişti, heh, bu güzel bir araba ama Cauldre eski arabasını özleyecekti. Eski arabası ona çok güzel hizmet etmişti. Kazasız belasız onunla gezmişti. Az miktarda vuruk ya da ezik, orasında burasında bir kaç çizik dışında bir şeyi olmadan onunla gezmişti.

Ama yeni bir araba almaya karar verdi ve tüm konu burada başladı, yani şimdi eski arabasını terk mi ediyordu? Hayır, hayır. Terk etmeye hiç de gerek yok.

Tekerlekleriyle birlikte bir parça metali satıp, başka bir parça tekerlekli metali satın almak gibi gerçekçi düzeyde bakmak yerine, evet Enerji Dinamiklerine bakalım.

Ve o da, diğer sevdiği arabasından doğrudan doğruya enerjisini, özünü aldı ve bunu yeni arabasına transfer etti. Bu kadar basit.

Eğer şimdi o gidip de sokaktaki insana bunu anlatsaydı, onun biraz kafadan çatlak olduğunu düşünebilirlerdi. Ama siz biliyorsunuz, istediğiniz yerde ana noktayı yakalayabilirsiniz, “ Pekala, evet, tabii.” Bunu anlamayan insanlar biraz kafadan çatlak olacaklar.

Yeniler geliyor ve onlar başta biraz tuhaf bakabilirler,ama sonra, “ Ben bunu biliyordum, hep böyle düşünmüştüm ama kimseye söyleyememiştim.” diyecekler.

Evet, Cauldre ne yaptı, o basitçe eski arabasından enerjinin özünü aldı ve ona yeni bir beden verdi. Ayni öz, ayni Enerji Dinamiği, şimdi tamamen yeni bir bedende. Böyle bir şeye sahip olmak istemez miydiniz?

Bir sabah uyandığınızda, tamamen yeni bir bedene sahip olsaydınız, bundan hoşlanmaz mıydınız, 2021 model? Bu bir noktada mümkün olacak, evet.

 herşeyin – içindeki Enerji Dinamiklerine bakın,çevre,politika,ilişkiler,bedeniniz.

Herşey sizin enerjiniz. Her şey. Ama şimdiye kadar bir çoğunuz gerçekten bu unsura bakmıyordunuz. Gerçekçi tarafına bakıyordunuz.

Gerçekçi tarafına bakıyordunuz. Banka hesabınıza bakıyorsunuzve ona bakarak, “Oh, 927 dolar 42 sent– ya da euro.” var, diyorsunuz. Pekala, bu işin gerçekçi tarafı. Bir de banka hesabınızın Enerji Dinamiğine bakın.

Tamam, biraz yoksunluk olabilir ama neden böyle olduğunun Enerji Dinamiğine bakın. Neden? Öyle, çünkü paranızı herkese dağıtıp duruyordunuz, çünkü kendinizin değerli olduğunu düşünmüyordunuz.

Banka hesabınızın enerji dinamiğini hissedin. Kendinizi hüsrana uğratıp, “ Daha fazla para kazanmak için ne yapabilirim?” demek yerine dinamiği hissedin ve sonra enerjinin değişmesine izin verin. Size hizmet etmesine izin verin.

Dinamiğe baktığınızı fark edin, “Oh, puff!  'Oğlum, ben sadece enerjinin bana hizmet etmesine izin vermiyordum, ama şimdi izin vereceğim.” İşte bu Enerji Dinamiği. Bankadaki hesabınız, ne bankasıysa, bunlar gerçekçi konular. Bunlar işin özü değil. Bunlar değişim etkisi yapacağınız şeyler değil. Banka hesabınızın dip noktasına bakarak, değişikliğin başlayacağı yerin orası olduğunu düşünemezsiniz. Hayır, değişim enerji dinamiğinde, sizin enerji ile olan ilişkinizde.

Herşeyde Enerji Dinamiği vardır – evinizde de. Biliyorsunuz, onun enerjisi var. Onun kişiliği var – doğumunu sizin yaptırdığınız kişilik.

Enerji dinamiğini hissedin, ampullerin patlaması veya su tesisatında bazı sorunlar olabilir. İşin doğrusu rüzgarlı bir günde bir pencere açık kalmış olabilir, bunların hiç biri olmayabilir yada patırtılı komşularda bir şey olabilir. Bunlar gerçekçi şeylerdir ve siz bu düzeyde değişim etkisi yapamazsınız. Nokta.

Evet, delik pencerenize bir bant yapıştırabilirsiniz. Patlayan ampülü değiştirebilirsiniz, ama siz hala aynı eski Enerji Dinamikleir içindesinizdir. E.D'ni anladınız. Heh.

Bunun üstüne çıkabilmek için ne yapacaksınız. Etki alanınızdaki, egemenliğinizdeki tüm sorunu hissedersiniz.

Bu Enerji Dinamiğini hissedersiniz ve gerçekten cesur olursunuz ve “Enerjinin bana farklı şekilde hizmet etmesini istiyorum. Bana farklı şekilde hizmet etmesi için enerjime emir veriyorum.” Dersiniz. Korkak olmayın. Tartışmayın.O sizin enerjiniz, neden tartışmaya ihtiyacınız olsun ki ? O size hizmet etmek isteği ile orada duruyor.

Evet, sevgili Üstatlar, sevgili Merlinler, fiziksel hayatın gerçekliğini tanımamazlık etmeyeceğiz ama şimdi Enerji Dinamiklerini ele alacağız.Değişimin meydana geldiği yer orası.

Bununla derin bir nefes alalım ve bunu hissedelim.

Merlin olarak yaşamak. Bunun gerçekten oldukça zorlukları var. Dram ve çatışmaya bağımlılığını beslemeyi sürdüren insanlar arasında olmanın meydan okumaları.

Meydan okumalar, sorunları çözmeye gelince hemen hemen hiç yaratıcılıkları olmayan insanlarla birlikte olmak olacak. Onlar sorunları çözmek yerine savaşmayı tercih ederler. Bu zor hatta zaman zaman sinir bozucu olacak.

İşte böyle zamanlarda, inzivaya, kendi kendinize kalmaya, geri çekilmeye gereksinim duyacaksınız. Çünkü başlarda kolayca bunların içine çekilebilirsiniz.

Kısa duvarın arkasında durmanız gerek. Karışmayın. Gerçekten.

Şimdi yanan ateşe biraz benzin atacağım ama bu beni eğlendiriyor.

Kırmızı Çember sosyal medyasında – heh, oradaki enerji dinamiğine bakın! – Orası politika yeri değil. Hatta dünyayı kurtarma yeri de değil. Orası iletişim ve diğer Üstatlarla paylaşım yapma yeri.

Birini reddeceğim– birinin paylaşımını – reddedeceğim. Cauldre beni düzeltiyor. Ben gerçek değilim– Sosyal medyayada ilk paylaşımımı bugün yayınladım. Cauldre vasıtasıyla yaptım. Onun parmakları yazdı ama benim paylaşımımdı. Daha önce bunu hiç yapmamıştım. Hoşlanıp hoşlanmayacağımı bilmiyordum, ama hoşlandım.

Ben paylaşımımı yaptım,– Cauldre onu değiştirdi, ben şöyle diyecektim, “ Lanet olası kısa duvarın arkasında durun.” Cauldre sadece “Kısa duvarın arkasında durun,” yazdı ama niye benim sözcüğümü çıkardı bilemedim. Bana göre öylesi daha uygundu. Ama benim ilk paylaşımımdı ve çoşku verici bir duygu verdi. Bu duyguyu Internete girdiğimde, oraya iniş yaptığımda, insanlar gidip ona baktıklarında hissettim.

O sırada ben sosyal medyadan hoşlandığıma karar verdim.

Ama kendimi hep beş sözcükle sınırlayacağım, belki de altı. Altı sözcük– “ Lanet olası kısa duvarın arkasında durun. Bu benim paylaşım olarak oraya koyup koyacağım tek şey olacak. Bunu yapmayı sevdim.

Şimdi, sizi uyarmam gerek, Cauldre paylaşımımı değiştirebilir. O sadece, “Kısa duvarın arkasında durun.” diyebilir. Ama siz onu okuduğunuzda anlarsınız. Lanet olası kısa duvarın arkasında durun.

Konuya dönelim.

Biz gerçekliğe değil, Enerji Dinamiklerine bakacağız. Sizin insan doğasının kavgacı yapısının kapanına kıstıracak bir sürü politik ya da benzeri paylaşımlar görmek istemiyorum. Orada bunlara yer yok.

Bizim sosyal medyadaki yerimiz kendi içinde Merlin'le birlikte evriliyor. Siz taraf tutma kapanına kısılıyorsunuz, siz çatışma tuzağına düşüyorsunuz ve bunlara yerimiz yok.

Öyleyse Enerji Dinamiklerine girerken derin bir nefes alalım. “Merlin’in Bedenli Hayatta Kalma Rehberi ” nde bu temel konu olacak.

Bu gezegende ki bu ilk Şaudumuzun güzelliği içinde,  Merlin Ben-im ( Dizisi) in ilk Şaudunda. Derin bir nefes alalım. Ayrıca umarım, benim giderek daha da direkt olmamı takdir edersiniz.

Sadece A noktasından B noktasına gidelim, etrafında dolanıp durmadan, hayal kurmaktan tezahüre kolaylıkla gidelim.

Benim sevgili arkadaşlarım, bunlarla birlikte daha fazlasını da, özellikle de Cadılar Bayramında, Gerçekleştirim Rüya Yürüyüşünde konuşacağız.

Birlikte derin bir nefes alalım.

Kendime dönüpte, Makinalar Zamanı; kitabımdan bakıyorum, 2020 Adamus olarak yaşamımda kendime geri dönüp bakmak. Merlin'in yapabildikleri inanılmaz.

Teşekkür ederim, sevgili Şambra.

Ben o Ben-im. Egemen alandan Adamus.

İngilizce aslından çeviren: Nilgün Börükanlar