• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    

Oturma (Benching) Sanatı Dizisi Şaud: 6

Kırmızı Çember Materyalleri 

Bankta Oturma Sanatı Dizisi

Şaud 6

Geoffrey Hoppe tarafından ADAMUS SAINT-GERMAIN Kanallığı

5 Mart 2022’de Crimson Circle’a sunulmuştur.

 

 

Ben benim, Egemen alandan Adamus, gururla…

Burada gerçekten nefes almak, enerjilerinizi hissetmek için, her şeyden önce; hepinizin şimdi veya gelecekte bir ara uyum sağladığını hissetmek için bir dakikamı ayırıyorum. (Adamus derin bir nefes alır). Ahh! Bu adanın güzelliğini ve kahvemi solumak için bir dakika, tabii ki – mm! – her zaman hazır.

Ama sevgili Linda, bugün benim için hiç pasta olmadığını fark ettim. Diyette miyim?  

LINDA: İstediğin belirli bir şey var mı?

ADAMUS: Önemli değil, ama ben o kadar alıştım ki...

LINDA: Bak, düşünüyorum da radarında çikolatalı kek var mı?

ADAMUS: Çikolata, fark etmez, ama sadece güzel kahvenin yanına gidecek bir şey.

LINDA: Lütfen izin verin.

ADAMUS: Teşekkürler, sevgili Linda. Mm (Linda ona bir şeyler hazırlamak için çıkarken kahvesinden bir yudum alır). Eh, bazen unuturlar. Yükselmiş bir Üstadın ziyarete geldiğini ve pastası gibi küçük şeyleri unuturlar. Ama sorun değil çünkü cennet ya da cehennem, nereye gidersem gideyim, her şey yolunda. Heh! (Adamus'un mesajından hemen önce çalınan " All is Well – Avi Kaplan " şarkısına atıfta bulunarak.)

Bu nedenle, bugün ele alacağımız çok şey var, ama bugün yapmamız gerekenlerin enerjileri için nefes alalım. Unutmayın, çok, çok farklı seviyelerde olan şeyler var. Birçok farklı seviye. Çift seviyelisiniz, sanırım böyle söylerdiniz

Sık sık misafir getirmem. Diğer alemlerdeki tiyatrodaki en üst balkonda bana eşlik edenleri sık sık tanıtmam ama bugün biraz özel. Bugün, tabiri caizse, nehrin diğer tarafına geçmiş olan ve kendilerine Şambra adını verenler ile beraberiz. Hepsi bize eşlik ediyor, burada balkonlarda oturuyorlar. Dünyada olup bitenlere hayranlar ve bazıları burada olmadıkları için biraz pişmanlık duyuyor. Özellikle Sart, "Birdenbire uyandım ve ölüydüm" diyerek o sürüye liderlik ediyor, bu da kelimelerin ilginç bir kullanımı. Ama herkes burada. Bu özel güne hepsini, sizin enerjilerinizden keyif almaları, gezegende kalarak yaptığınız şeyde sizi desteklemeleri için davet ettim.

Ayrıca, yaptıkları küçük tabelaları, küçük pankartları tuttuklarını da görebilirsiniz. Popüler pankartlardan birinde “Kal” yazıyor. "Bu taraf güzel, ama şu anda Dünya'da yapılacak daha çok şey var." "Ölüm korkudur." Seyirci kitlesinde buna benzer birkaç tabela var. Bu yüzden gezegendeki bu anıtsal zamanda burada kalmanız için sizi teşvik ediyorlar. Ayrıca Sart'a göre sizi şu anda kocaman alkışlamak istiyorlar. Öyleyse bunu hissedin. İçinize alın, alkışlar, ben bu alkışlar sırasında, sevgili Linda'nın getirdiği pastadan bir parça almak için bir dakika ayırıyorum. Mm. Mm.

İnsan yemeği. Çok teşekkür ederim Linda. Mm. İnsan yemeği. İyi. Yükselmiş Üstatlar Kulübünde harika yemeklerimiz var ama hepsi vegan, yani (Adamus kıkırdar). Gerçekten değil, ama…

LINDA: O zaman süt bile içemezsin diyecektim.

ADAMUS: Şey, ben sadece şaka yapıyordum.

LINDA: Bu bir şakaydı, tamam.

ADAMUS: Evet. Yine de bir sürü melek yemeği pastamız var.

LINDA: Ooh, harika!

ADAMUS: Şey, bilirsin, oradaki ruh haline uyuyor.

LINDA: Evet, anlıyorum.

ADAMUS: Evet. Ama (dünyadan) ayrılmış olan tüm Şambralardan gelen alkışı hissedin. Ve ayrıca onların nasıl hissettiklerini, gerçekten sizin aracılığınızla burada vekâleten olmaya devam etmelerini, ne hissettiğinizi neler yaşadığınızı anlamalarını hissedin.

Ve özellikle bu izleyiciden gerçekten dikkatimi çeken bir işaret var ve burada yaklaşık 310 seyircimiz var. Onlar Dünya'dayken Şambra idiler. Ama gerçekten dikkatimi çeken tek işaret, "Derinlere dalın" "Derinlere dalın" diyor.

 

Derine Dalmak

Bu işaretin anlamı, gerçekten aydınlanmanızın derinliklerine dalmanın, burada gezegende kalmanın, geçirdiğiniz zor zamanlardan geçmenin zamanının geldiğidir. Bazen zor, evet, öyle. Evet öyle. Ama derinlere dalın. Bazen sadece oradan kurtulmak isteme, kendini dünyadan soyutlayacağını söyleme eğilimi vardır ya da bazen kalmak mı yoksa gitmek mi istediğinden gerçekten emin değilsindir. Bu, özellikle beş, on yıl önce yaşadığımız bir hadiseydi, "Şu anda gerçekten burada, gezegende kalmak istiyor muyum?" Ve bu konuyla ilgili olan şey şu ki gerçekten tam olarak emin olmaman, bu yüzden ne buradasın ne de orada. Sen biraz arada gibisin. Her şeyi bir şekilde kapatmış gibisin ve bu tarafsız bölge. Ve bu tek Şambra’dan gelen tek işaret “Derine dal” diyor. Şu anda gezegende olup biten yaşantılara, kendi Aydınlanmanıza veya olmak üzere olan Aydınlanmanıza dalın.

Oturma sanatının derinliklerine dal. Gezegen üzerinde derin bir etkisi vardır. Hayatının derinliklerine dal. Başkalarının hayatlarına değil, ama kendi hayatına. Bu harika bir şey. Ve uzun, çok uzun zamandır söylediğim gibi, siz bu Aydınlanma deneyiminden yalnızca bir kez geçiyorsunuz. İşte bu. Bunu yalnızca bir kez yaşarsınız, bu yüzden tamamen zevkle yapın. Derinlemesine ve netlikle yapın. Kendi derinliklerine dal, şu anda içinden geçmekte olduğun her şeye. Çitte oturmak istemenin zamanı değil. Çitte oturmak mümkün değil ve eğer yaparsan seni o çitten atmaktan memnuniyet duyarım.

Şu anda yaşadığınız her deneyimin derinliklerine dalın. Ve Cauldre burada beni tekrar tekrar kontrol ediyor, ama evet, gezegeni etkileyen haber manşetlerinin derinliklerine dalın. Bu bir haber bağımlısı olmak anlamına gelmez. Bundan kaçınmaya çalışmayın demektir. Uzaklaştırmaya çalışmayın. Bazen çirkin olduğu zamanlar oluyor, ancak derinlemesine dalın çünkü yüzeyde olandan çok daha fazlası var derinlerde. Şu anda gezegende gezegenin doğasını değiştiren çok fazla unsur var ve bu bazen çok yoğun, aşırı yoğun, çünkü sık sık söylediğim gibi, daha hassas hale geliyorsunuz. Gezegende olan bu şeylerden giderek daha fazlasını hissediyorsunuz. Ama ondan kaçmak yerine, koruyucu bir zırh giymek yerine, onun derinliklerine dalın.

Her parçanızın derinliklerine dalın. Derinlere dalın – evet, Cauldre burada benimle biraz tartışıyor (Linda kıkırdar). “Yani, acının derinliklerine dalın mı demek istiyorsun?” diye sorar. Kesinlikle ve biliyorum ki şu anda Şambra için en büyük zorluklardan biri ağrılar ve sızılar. Ağrılardan kaçmak, aşırı ilaç kullanmak yerine, acı çektiğin için güne lanet okumak yerine, derinlere dalın. Ve bunu yaptığınızda, bu bir nevi nautilus ya da spiral gibidir - bilirsiniz, bu dairesel spiralleşmedir - ve onun giderek daha sıkı olan modeline girdikçe, özüne ulaşırsınız, içinden geçersiniz. Tam içinden geçersin. Bunu daha önce çizmiştim veya Linda'ya tahtaya çizdirmiştim. İçine girin.

Diğer tarafında kalmaya çalıştığınızda ve ondan kaçmaya veya ondan saklanmaya ya da orada değilmiş gibi davranmaya çalıştığınızda, yaşantıdaki hakkınızı kaybediyorsunuz. Ama aynı zamanda, gerçekleşen enerjilerin çözümü veya dönüşümü diyeceğim şeyi de kaybediyorsunuz. Konunun tam olarak bu tarafında kalıyorsun ve vücudun acı çekmeye devam ediyor ve zihnin bocalamaya devam ediyor ve endişeleniyorsun ve tüm diğer şeyler. Ama derinlere dalın.

Tam özüne gidin. Evet, ağrı dahil, bir tür fiziksel rahatsızlığınız varsa veya zihinsel olarak kendinizi çok kötü hissediyorsanız. Derinlere inin, çünkü ona baktığınız perspektiften, ona baktığınız kimlik perspektifinden, aslında ne olduğunu keşfedeceksiniz. Derinlere daldığınızda, muazzam bir bilgelik olduğunu fark ediyorsunuz. Derinlere daldığınızda, aslında acının olmadığını fark ediyorsunuz. Demek istediğim, şimdi hissettiğinizi biliyorum, ama derinlere daldığında, sadece sana söylüyor - bunların hayatındaki birkaç şeyi değiştirmen için sana giden sinyaller olduğunu anlıyorsun. Vücudunuzdaki acı, hatta zihninizdeki acı bile gerçekten sadece uyarılar veya sinyallerdir. Tam olarak böyleler, hastalıklar bile. Bu şeylerin derinlerine dalarsınız ve sonra deneyimin tümünü elde edersiniz. Tüm bilgeliği ve çözümü alırsınız.

Öyleyse, şimdi hayatınızın içinde olduğunuzu hayal edin ve ben çok fazla Şambra’nın bazı şeyleri göz ardı etmeye çalıştığını biliyorum. Bazı şeylerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Orada değillermiş gibi davranıyorsunuz. Onları kristallerle defetmeye çalışıyorsunuz - evet, bazılarınız hala bunu yapıyor, ister inanın ister inanmayın - beyaz ışık ve bunun gibi şeylerle savuşturmaya çalışıyorsunuz . Hayır, derinlere dalın. Bu tamamen sizin enerjiniz ve görünüşe göre başka bir şeymiş gibi poz veriyor ve rahat ya da hoş olmayan bir şey gibi görünüyor. Ama derinlere indiğinizde, gerçekte ne olduğunu anlıyorsunuz.

Bu yüzden, ayrılan Şambra'nın birinden gelen şu işareti seviyorum, "Onun derinliklerine dalın." Bunun için buradasın. Ve tekrar ediyorum, bunu bir daha asla yaşamayacaksın. Gezegen bir daha asla ve asla şu anda içinden geçmekte olduğu şeyi yaşayamayacak. Bunların hepsi bir kerelik fırsatlar. Bunu kaçırmak istemezsiniz. Ve bu yüzden bugün tüm bu Şambra'yı bunun bir parçası olmaya ve yaptığınız şey için sizi neşelendirmeye ve size “Derinlere dalın” demeye davet ediyorum. Size “Hadi göreyim sizi” demek için.

Bence bunu keşfettin, peki, gerçekten başka bir yol yok. Ondan kaçmaya çalışırsan, bu şeylerden kaçınmaya çalışırsan, senin değilmiş gibi davranmaya çalışırsan, sadece devam eder. Günbegün orada değilmiş gibi davranmaya çalıştığınızda hep aynı oluyor ve daha da yapışkan oluyor. Derinlere daldığınızda, evet, başlangıçta biraz kaotik olacak ve pek hoş olmayacak. Ama onun derinliklerine daldığınızda, tüm yanıtlarla birlikte deneyimin dolgunluğunu ve zenginliğini elde edersiniz ve o zaman enerjinin her zaman ama her zaman size hizmet ettiğini anlarsınız.

Hadi bununla güzel, derin bir nefes alalım – derinlere dalalım – ve biliyorum ki bazılarınız bana küfrediyor, hatta bazılarınız bana o parmak hareketini bile yapıyor, ama… (Adamus kıkırdar)

Derin bir nefes alalım ve hayatın derinliklerine dalalım. Hayat, ah, ilginç hayat. İyi günleri ve kötü günleri vardır, ama sonra bunun üstesinden gelirsiniz. İyi ve kötü günlerin üzerine çıkarsınız ve aniden hayat en zengin, en dolu haliyle gelir. İyi ya da kötü yoktur. Aydınlık ya da karanlık yoktur. İyi sen ve kötü sen ve diğerleri yok. Hepsi yok oluyor. Gidiyor. O zaman, şu anda burada, gezegende kalan, buraya yapmak için geldiğiniz şeyi yaparak, tutkunuzun içinde olan gerçek bir Üstat olduğunuzu anlarsınız. Ve “Pekala, bir parkta oturup sadece ışığımı parlatmak çok tutkulu değil” diye düşünebilirsiniz, ancak kesinlikle öyledir. Sahip olduğu etkiyi, her şey üzerindeki etkisini görmeye başladığınızda.

 

Işığınız

Belki de en önemli şey - ve bunun hakkında asla önceden konuşmazdım - ışığınızı parlatmanın en önemli yanı, onu kendinize yansıtmanızdır. Üzerinize parlatıyorsunuz. Bununla başlamak istemedim. Oturma sanatı, ışık parlaması ve ışıma ve diğer her şey hakkında konuştuğumuzda buna öncülük etmek istemedim çünkü motivasyonun bu olmasını istemedim. Ayrıca, bu kadar çok Şambra'nın özyapısında ilginç bir şey var. Bunu kendiniz için yapmaktansa başka biri veya başka bir şey için yaptığınızı düşünmek daha kolaydır. Biz de bu gezegene ışığınızı parlatın, onu gündemsiz, gündemsiz olarak yayın diyerek başladık. Ama muhtemelen keşfettiğiniz şey, onu önce kendinize yansıttığınızdır. Önce kendinize parlatın ve bu dinamik yine her şeyi değiştirir.

Bilirsiniz, birisi ölüme yakın deneyim yaşadığında – ölüme yakın deneyimin ne olduğunu biliyor musunuz? Hiç oldu mu?

LINDA: Evet.

ADAMUS: Evet? Nasıldı? Kimi gördün?

LINDA: Tamamen bilincim kapalıydı.

ADAMUS: Tamamen bilinçsiz. Peki. Bazı insanlar, travmatik bir kaza ya da buna benzer bir şey yaşadıklarında ölüme yakın bir deneyim yaşarlar ve çoğu zaman gördükleri ilk şey büyük, büyük, büyük bir ışıktır. Ve sonra, eğer bu kişiler Hristiyan bir kökenden geliyorlarsa, Hristiyanlığı uygulamak zorunda değiller ama Hristiyan bir geçmişe sahipler, kimi görüyorlar?

LINDA: İsa.

ADAMUS: İsa – İsa – çünkü İsa bir ikon, bir semboldür. Aslında İsa'yı gerçekten görmüyorlar. Bu sadece görmeyi bekledikleri türden bir şey. Bu bir rüyadaki gibidir, bu yüzden zihin sıklıkla yorumlar veya semboller getirir, çünkü yaptığı şey budur. Bu çağrışım faktörünü devreye sokmaya çalışır. Yani insanlar kiliseye gitmeseler bile İsa'yı görüyorlar. Ama bu onların arka planı ve İsa'yı oraya fırlatan zihinleridir.

Peki bir Budist ölüme yakın bir deneyim yaşadığında ne görür?

(Hafif duraklama)

Buda! Buda. Buda'yı görecekler, tıpkı Hıristiyan veya batı kökenli birinin İsa'yı görmesi gibi. Peki bir Müslüman ne görür?

(Biraz duraklar ve kıkırdarlar)

Herkes bekliyor. Bugün getirdiğim tüm arkadaşlarım, "Linda ne diyecek?" diye merakla bekliyorlar.

LINDA: Muhammed!

ADAMUS: Hayır, çünkü Muhammed'in bir sureti olmamalı.

LINDA: Tabii ki, bunu mahvettim! (kıkırdarlar)

ADAMUS: Ama bazıları bunu yapıyor. Bir kısmı Muhammed'i görüyor. Diğerleri, “Göremiyorum! Benim bir görüşüm olmamalı." Kapa çeneni! (Linda kıkırdamaya devam eder) Birkaçınız bundan şikayet ediyor. Hayatta şaka yapabilmelisin, biliyorsun. Sanırım Kuthumi bunu son toplantımızda söylemişti. Her zaman hatırlaman gereken iki şey var, diğer her şeyi unut. İşleri basit tutun ve esprili olun. Gülmeyi bilmelisiniz. Ve biliyorsun, Dünya gülmek için en iyi yer.

LINDA: İnanıyorum.

ADAMUS: Evet. Hayır, gerçekten öyle, çünkü kahkaha, mizah çatışmaya dayanır ve soru şu olur: Çatışmaya gülebilir misin yoksa o seni parçalara mı ayıracak? Yani ister başka insanlarla, ister başka şeylerle ilgili şakalar yapabilirsiniz. En iyi şakalardan bazıları, insanların nereden geldiği, bilirsiniz, etnik gruplarla ilgilidir.

LINDA: Doğru.

ADAMUS: Ve asla çirkinleşmemeliler, ama sen kendin ile ilgili gülebilmelisin. Demek istediğim, bu en büyük şey. Hepinize gülebilirim (Adamus kıkırdar), bu yüzden kendinize gülebilmelisiniz.

LINDA: İyi bir günde.

ADAMUS: İyi bir günde. İyi. Peki, bir ateist ölüme yakın bir deneyim yaşadığında ne görür?

LINDA: Hiçbir şey!

ADAMUS: Hiçbir şey, doğru. Kesinlikle hiçbir şey. Evet. Hayır, gerçekten görmüyorlar. Büyük, büyük beyaz bir ışık görebilirler, ama bilirsiniz, İsa onlara doğru gelmez çünkü ona inanmazlar ve Tanrı kesinlikle orada değildir.

O halde, şu anda ölüme yakın deneyimlerden bahsetmemin nedeni, ölüme yakın bir deneyim yaşadığınızda ve o ışığa gittiğinizde, her şey birlik içindeymiş gibi görülür. Her şey bir arada gibi görünüyor. O ışığa giriyorsun, bu sensin. İsa'yı veya Buda'yı veya Muhammed'in görülmemesi gereken yüzünü görüyor olsanız bile, gördüğünüz sizsiniz. Zihniniz onu bir rüyayı yorumlar gibi yorumlar, ancak gördüğünüz kendi ışığınızdır.

Dünyaya ışıma yaptığımızda da aynı şey oluyor ve iyilik dünyanın kesinlikle şu anda bunu kullanabileceğini biliyor. Ama ışığınızı yayıyorsunuz ve ışığı alan ilk sizsiniz. Kendi üzerinize parlıyorsunuz. Sonunda dualiteyi aşmaya hazır olduğunuzu ve daha önce sahip olmadığınız bilgeliğe nihayet sahip olduğunuzu söylüyorsunuz. Sonunda bilişe sahipsiniz ve temelde bunu kendinize yansıtıyorsunuz. Bunu kendinize parlatıyorsunuz. Çok yol kat ettiğinizi söylüyorsunuz. Artık bir arayıcı değilsiniz.

Artık cevap aramak için durmadan dolaşmıyorsunuz, çünkü hepsi burada (göğsü işaret ediyor). Işığınızı kendinize parlatıyorsunuz. Ve böylece bunu yapmak, her şeyin enerji dinamiklerini değiştirir. Işığınızı üzerinize saçıyorsunuz ve sonra o ışığı kendinizden yansımasıyla geri alıyorsunuz.

Ve sonra küçük şeyler için endişelenmeyi bırakırsınız. Mesela bolluk için endişelenmeyi bırakın. Oh, bu Şambra için çok büyük bir şeydi ve hala bir şey, ama o kadar da büyük değil. Bolluk sorunu, her şey yolunda ve bunun kendi ışığınızda olduğunu fark etmeye başlıyorsunuz. Ve bankta bolluğu elde etmek için ışığınızı parlatmıyorsunuz, çünkü bu bir gündem. Bu bir gündem. Ama bunun doğal bir yan ürünü, görüyorsunuz. Bolluk elde etmeye çalışırken bankta oturursanız, işe yaramayacaktır. Aslına bakarsanız, bu onu daha da uzağa itecektir çünkü siz sadece izin vermek ve kabul etmek yerine deniyorsunuz.

Işığınızı açıkça parlattığınızda, bu sizin bilgeliğinizdir. Bu bilinciniz. O varlığınızdır. Bu sizin kimliğinizdir. Bunu açıkça parlattığınızda, vücudunuzdaki her hücre tarafından da hissedilir. Şimdi oturup, "Ah, umarım bu acı geçer ve buna ışık yansıtacağım" diyerek bir park bankında oturamazsınız. Şey, acıya ışık tutarsan, daha acı verici hale gelir, anlıyor musun? Bu çok gerçek. Ama siz ışık saçıyorsunuz, ışığınız önce sizin üzerinize yansıyor ve bunun doğal yan ürünü daha sonra ışık bedeninize geliyor. Daha sonra, enerjiyi, içine girmiş olabileceği acı ve hastalık kalıbından dışarı atar ve fiziksel bedeninizle iletişim kuran ışığınız ile bedene getirir ve acı sadece gider. Ancak, yine, sadece acınızı gidermek için bir bankta oturma gündeminiz olmamalıdır.

Veya, ben gördüm – bunlardan bazılarını belgeleyeceğim, bir hata kısa filmi, Şambra hataları kısa filmleri oluşturacağım – Son zamanlarda insanları gördüm ve sen, kim olduğunu biliyorsun – seni işaret etmeyeceğim, heh, kim olduğunu biliyorsun - bir partnerin olsun diye bankta dinleniyorsun. Hayatında yeni bir ilişkinin olması için bankta oturuyorsun (Linda kıkırdar). Hayır, ben ciddiyim Linda. Gerçekten ciddiyim. Ve hayır, sen değildin (kıkırdarlar ve Belle havlar). Ama yine de, proaktif bir şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyormuşsunuz gibi, oturma sanatı ile ilgili bir tür yanlış anlama var. Oturma sanatının bununla ilgili değil. Ve insanların başvurdukları belirli bir işi alacaklarını umarak bankta oturduğunu gördüm. Böyle yapamazsın (Belle yine havlar). Siz sadece ışığınızı yayıyorsunuz.

Teşekkür ederim Belle. Belle tüm bunları tartmak zorunda kaldı. Bu arada, kabul ediyor.

LINDA: Kesinlikle.

ADAMUS: Evet. Yani, sadece ışığınızı saçarsınız ve hepsi bu kadar ve gideceği ilk şey kendiniz, henüz bilmediğiniz parçalarınız. “Her şey yolunda” diyerek ışığınızı yayıyorsunuz. Sözler nasıldı? "Cennet veya cehennemde yürümek, her şey yolunda." Söylediğin şey bu. Ve sonra, mucizevi bir şekilde ama gerçekten değil, enerjiler, enerjileriniz size hizmet etmek için değişir. Gerçekten çok basit.

Bankta oturduğunuzda tamamen gündemsiz olmalı. Bir sonucu zorlamaya çalışmadan olmalı. Bu, karanlığı ya da kötülüğü yok etmek ya da kendinizi iyileştirmekle ilgili değil. Yukarıdakilerin hiçbiri değil. Gerçek bilgeliğin geldiği yer burasıdır ve artık bilgeliğe sahipsiniz. Gerçek bilgelik, sadece ışığınızı yaydığınızda gelir. Bu kadar basit.

Partner bulmaya çalışmıyorsunuz. Bir rahatsızlığı veya hastalığı atlatmaya çalışmıyorsunuz. Ve evet, ilk başta zor, çünkü orada oturuyorsunuz ve aniden “Hayatımdaki bu soruna ışığımı yakmam ya da küresel bir durumun sonucunu değiştirmeye çalışmam gerekiyor” diyorsunuz. Yapmıyorsunuz. Çok basit, ama yine de, insan kimliği devreye giriyor ve onunla oynamaya, onu mahvetmeye başlamak istiyor. Bu bir elektrikli alet değil. Işığınızı parlatmak bir elektrikli alet değildir.

Sadece bir an için onu hissedin. O sadece ışığınızı, özünüzü, bilincinizi, bilgeliğinizi parlatıyor. Bu kadar. Herhangi bir gündem yok. Ve bunu yaptığınızda, önce size, sonra dünyaya gider. Sonuçlar derin, ancak bunu sonuçları için yapmıyorsunuz. Durumdaki paradoks da bu, çünkü pek çok kişi sonuç almak için bunu yapmaya çalışacak. Hatta şu anda dünyaya parıldayan, sonuç almaya çalışan – ve birazdan bunun hakkında konuşacağız – ama küresel durumda, hala gündemle masaya oturan çok fazla Şambra gördüm. Gündem, “Umarım savaş bir an önce biter” veya “Umarım bu taraf kazanır” gibi basit olabilir. Aslında bir futbol maçının sonucunu bekleyen birkaç kişi gördüm (Linda kıkırdar). Hayır, gerçekten. Konunun dışına çıkılmış.

LINDA: Cidden mi?!

ADAMUS: Ciddiyim. Oh, tam bir komiklik listesi oluşturacağım – bunu önümüzdeki 10.000 şey listesine ekleyin – hatalar kısa videosu. Eğlenceli şeyler …

LINDA: Oturanların hataları.

ADAMUS: Pardon?

LINDA: Oturanların hataları?

ADAMUS: Oturanlar … evet.

LINDA: Hatalar.

ADAMUS: Pekala, bu sadece oturma sanatı değil. Genel olarak Şambra bu. Bir şey ortaya atacağız - Kuthumi'nin bu konuda bana katılmasını sağlayacağım.

LINDA: Tamam. Peki.

ADAMUS: Evet, hatalar. Şambra'nın kimsenin izlemediğini düşündüklerinde yaptığı komik şeyler.

LINDA: (gülüyor) Ah, hayır! (Adamus kıkırdar)

ADAMUS: Evet. Bir futbol maçına ışık saçıyor, hayır, hayır. Bunu yapmayın.

Şimdi, diğer yandan, bir insan olarak, belirli bir takımı destekleyeceğinizi söylemek ve bir an için ikiliğe girmek, bağırmak, çığlık atmak ve televizyonunuzu odanın bir köşesine fırlatmak veya bunun gibi şeyler için gayet yerinde. .

LINDA: Yani Cauldre'nin Packers'a asla ışık parlatmadığını mı söylüyorsun?

ADAMUS: Şu anda Cauldre adına konuşmuyorum. O benim için konuşuyor (kıkırdarlar). Sorduğun için teşekkürler. Oraya gerçekten gitmek istiyor musun? (Linda kıkırdar) Gerçekten onu dünya çapında on binlerce Şambra'nın önünde ifşa etmemi mi istiyorsun?

LINDA: Hayır, onu bu nedenle çok seviyorum. Üzgünüm! (kıkırdamaya devam eder)

ADAMUS: Çünkü o zaman senin bazı şeylerini ifşa edecek...

LINDA: Ah, lütfen hayır!! Hayır hayır hayır!

ADAMUS: (kıkırdar) Hayır, hayır, hayır. Bunu yapmayacağız.

LINDA: Duralım! Hadi duralım!

ADAMUS: Peki nerede kalmıştık? Işığını parlatmak. Hayır, kelimenin tam anlamıyla, bu hata yapan Şambra’ları oluştururken, Şambra'nın ışıklarını golf sahasına parlattığını gördüm (Linda kıkırdar), bu yüzden oraya vardıklarında daha iyi bir oyun oynuyorlar. Konu bu değil. Biraz komik, değil mi?

LINDA: Evet. Çok eğlenceli.

ADAMUS: Peki, buna gülsek mi, ağlasak mı bilemedim. Evet.

LINDA: Hadi gülelim.

ADAMUS: Hadi buna gülelim.

LINDA: Tamam.

ADAMUS: Yani, yani… (kıkırdarlar) Bunun üzerine, Jean beni boğacak. Bu yüzden sizden hatalarınızı (gülerler) shaumbrabloopers@crimsoncircle.com'a göndermenizi isteyeceğiz. Bir veya iki gün bekleyin, çünkü bu e-posta adresi henüz oluşturulmadı. Ama shaumbrabloopers@crimsoncircle.com. Bu, şimdiye kadar yayımladığım diğer kitaplardan daha fazla satacak…

LINDA: Tamam, muhtemelen.

ADAMUS: … en sevdiğim, Bilinç Hareketi dahil. Evet. Yani yol boyunca yaptığınız şeyler, bildiğiniz üzere biraz – ahem – hedef dışıydı.

Tamam, şimdi, şu anda ne olduğunu biliyor musun? Gezegenin dört bir yanındaki herkes, tüm Şambra, "Ah, evet, yaptığım şey bu" diye düşünüyor. Şu anda herkes derin düşüncelere dalmış (Linda kıkırdar) ve diğer taraftakiler gülüyorlar – bugünkü (tiyatrodaki) üst balkondakiler, gülüyorlar, gülüyorlar – çünkü ne yaptıklarını biliyorlar. Evet.

Öyleyse, konuya geri dönelim. Işığını parlat, ışık önce sana gider ama bunun için ışığınızı parlatmıyorsunuz. Şu anda sadece tüm yaratılışın üzerine ışık tutmak için yapıyoruz. Ve bu aynı zamanda sensin. Tüm yaratılış ve bildiğiniz gibi, bunun için harika bir zaman. Bu gezegene bu yüzden geldiniz. Bu yüzden burada oturup böyle konuşuyoruz. Gerçekleştirmeye giden uzun zorlu yolun ötesine geçtik – esneme – ve şimdi buraya yapmaya geldiğimiz şeye geldik.

Buradasınız

Öyleyse, güzel, derin bir nefes alalım. Geldiniz. Buradayız. Ve henüz gelmediğini düşünüyorsan, treni kaçırdın, kes şunu! Kapa çeneni, neyse. Sadece burada ol! Aş bunu. Ağlamayı kes. Endişelenmeyi bırak, “Doğru mu yaptım? Ben…?” Buradasın, tamam. Burada olduğunuza göre bir dakikanızı ayıralım.

LINDA: Vay!

ADAMUS: Güzel, derin bir nefes alın! Artık üzerinde çalışacak bir şey yok. Son seansımızda yanılmıyorsam, “İşlem, danışmanlık, şifa ve yöntem ne olursa olsun artık bunlar yok” demiştim. Buradasınız. Buradasınız. Onlar oradalar. Erken ayrıldılar ve bazı pişmanlıklar var ama siz buradasınız.

Bununla derin bir nefes alalım.

Yol boyunca birkaç adımı atlamış olmanız önemli değil, çünkü gerçekten yapmadınız. Hala öğrenmen gereken daha fazla şey olduğunu düşünüyorsan önemli değil, çünkü yok.

Gezegendeki bu muazzam zamanda buradasınız.

Siz bir insan ve bir Üstat olarak buradasınız. Ve sonra bu şekilde devam edebiliriz. Buradasınız.

Derin bir nefes alın. Onu hissedin ve eğer mümkünse kendinize “Ben Buradayım” deyin.

(Duraklama)

Ve hayatınızın geri kalanının tadını çıkarmak ve bilincinizi yaymak için binlerce başka Şambra ile birlikte buradasınız.

Şimdi, bunu yaparken - herkesi biraz hızlandırmamız gerekiyor. Bütün bu Gerçekleştirme olayında bazı başıboşlar var. Sadece hazır olduklarını düşünmüyorlar ya da bu konuda çok fazla düşünerek gerçekten zihinsel bir hale geldiler. Bazı gerçek başıboşlar ve ben sadece herkesi şu anda aynı türden bilinç seviyesine getirmek istiyorum. Tek yapmanız gereken “Ben Buradayım” demek. İşte bu, o zaman sensin. Ve sonra “Peki, bunu gerçekten söyleyebilir miyim?” veya “Bunu yapmalı mıydım?” veya “Belki de farklı yapmalıyım” veya “Belki benimle konuşmuyor” diye düşünmeyin. Şşş! Kes şunu! "Buradayım." İşte bu, "Ben Buradayım." Vay! Sonra enerjiler değişir ve enerjileriniz değişir ve sonra siz devam edersiniz ve biz de buraya gerçekten yapmaya geldiğimiz şeyi yaparız. Ve bunu yaparken eğlenelim, mizahla yapalım ve bolluk içinde yapalım. Bunların hepsi sizin haklarınız.

Tamam, sıradaki. Bir fincan kahveye geri dönüp (Adamus bir yudum alır). Mm. Hiçbir şey almadığını fark ettim, Linda. Kahve mi istedin yoksa…?

LINDA: Bir şeye ihtiyacım olursa gizlice bir yudum alırım…

ADAMUS: Gizlice çık…

LINDA: … seninkinden.

ADAMUS: Tamam.

LINDA: Evet.

ADAMUS: Devam edelim. Ana şeylerden biri…

LINDA: Bekle. Biraz daha çikolataya ihtiyacın var mıydı?

ADAMUS: Hayır, şimdilik iyiyim.

LINDA: Tamam.

ADAMUS: Sadece o tada ihtiyacım vardı.

LINDA: Tamam.

 

Kimlik

ADAMUS: Şu anda sizde, diğer Şambra ile olacak olan ana şeylerden biri; bazılarınız bunu zaten hissetmişsinizdir ve belki bu konuda biraz gerginsiniz, ama bu oluyor ve bir süre daha olmaya devam edecek. Temelde yeni bir kimlik geliştiriyorsunuz. Yepyeni bir kimlik. Ve buna bir kimlik deyip demeyeceğimi bile sorguluyorum, ama buna uyan gerçekten uygun başka bir kelime yok.

Elbette uzun zamandır bir insan olarak kimliğiniz var ve kimliğiniz eril, dişil olabilir. Daha genç veya daha yaşlı olmakla tanımlayabilirsiniz. Oldukça tipik şeyler. Zengin ya da ortada bir yerde ya da parasız olmakla tanımlayabilirsiniz. Böylece, tüm bu farklı şeylerle özdeşleştiniz ve bu bir insan kimliğidir. Ve kimliğinizi belli bir şekilde giydiriyorsunuz çünkü buna alıştınız ve kendinize dair belli bir görünüşünüz var – kıyafetleriniz. Bilirsiniz, gardırobunuzu gözden geçirirseniz, her şey bir nevi aynıdır. Gerçekten öyle. Demek istediğim, bir tarafta iş kıyafeti, diğer tarafta palyaço kıyafeti değil. Hemen hemen aynı, çünkü kimliğinizi giydiriyorsunuz.

Kimliğiniz sesinizde saklı. Kimliğinizin büyük bir kısmı gerçekten sesinizdedir ve sesinizi kimliğinize uyacak şekilde tasarladınız. Ve bu iyi bir ses ya da kötü bir ses değil, ama sesiniz kimliğiniz için uyarlandı, biçimlendirildi. Aslında önemli bir parçası. Çoğu insan asla kendi sesini ve sesinin kimliğinin bir parçası olduğunu düşünmez. Ve elbette, daha bilimsel bir bakış açısından, her ses modelinin benzersiz olduğunu söyleyebilirsiniz. Biliyorsunuz, kar taneleri gibi. Gerçi bir keresinde tıpatıp aynı olan iki kar tanesi bulmuştum. Yani bu teoriyi yıkıyor. Ancak her ses benzersiz ve farklıdır ve bu sizin kimliğinizin bir parçasıdır. Bir ara kendinizi dinleyin. Yüksek sesle mi yoksa alçak sesle mi konuştuğunuz değil, sesinizde kalıplar var ve hepsi kimliğinize dokunuyor.

Kimliğiniz yediğiniz yiyeceklerle ilgilidir. Yiyeceklerinizi kimliğinize göre şekillendiriyorsunuz. Kimliğinize göre insanlarla ilişki kuruyorsunuz. Belirli şeyler yaparsınız, belirli programlar izlersiniz, belirli kitaplar okursunuz, hepsi kimliğinizi şekillendirir. Bazen bu şeylerden hoşlandığınız için değil, o kimliği desteklemek için yapmanız gerektiğini düşünürsünüz.

Belli bir şekilde uyuyorsunuz ve bu kimliğinizi destekliyor. Uyku düzeniniz, uyuma şekliniz, ne kadar derin uyuduğunuz ve hayal ettiğiniz şeyler, yaptığınız tüm kimlik güçlendirici şeylerdir.

Görünüşün, kendine bakma şeklin bu kimliği destekliyor. Yani burada söylediğim şey, çok şey yaptınız, tüm insanlar kimliklerini inşa etmek için çok şey yapıyor. Sonra kimlikleriyle çok rahat olurlar, belki bazı kısımlarını sevmezler ama bu onların kimliğidir. Ve sonra bu kimliklerinin içinde kalırlar. Bunun içinde kalırlar. Çok lineer, çok tek seviyeli. İnsan kimliğinin çok fazla derinliği yoktur ve bu kimlik o kadar biçimlendirilmiştir ki, aynı zamanda aile biyolojinize ve atalarınızın geçmişine de dayalıdır, bu kimlik başka bir yaşama taşınacaktır. Biraz farklı görünebilir ve hatta farklı bir yerde yaşayabilirsiniz - ama muhtemelen değil - ama bu sizin kimliğiniz, insan kimliğiniz olur. Ve insanlar gerçekten düşünmeyi bırakmıyorlar. Bunu hafife alıyorlar, “Ben buyum. Beni tanımlayan şey bu.” Eğitimleri, işleri, hepsi bir kimliğin parçası. Ve kimlik, bir bakıma rahat bir tabuttur (Linda tepki verir). Rahat bir tabut. Eh, çünkü rahat. Biliyorsun, tabutlar oldukça rahat.

LINDA: Bir kurabiye kavanozu olmayı tercih ederim.

ADAMUS: Şey, ama ben tabutları severim çünkü bazen ipekle, bazen de ucuz polyesterle astarlanırlar. Tabutlar biraz rahatlar ve vücudunuzu orada tutuyorlar. Ama yine de bu bir tabut, yani er ya da geç seni yerin dibine sokacak (Linda homurdanıyor). Ve bir kimliğin yaptığı da budur. Daha sonra sizi kısıtlar. Ama yine de, biri gelip kimliğinizin parçalarını sizden almaya başlarsa, ah, öfkelenirsiniz. Buna kızıyorsunuz çünkü kendinizi böyle tanımlıyorsunuz.

Yani bunu insan yapıyor. Kendinizle ilgili şeylerden hoşlanmasanız bile, yaratma, inşa etme ve sonra kimliğinize sımsıkı tutunmaya yönelik harika bir insan oyunudur, çünkü bu sizsiniz. Bir kimliğin parçalarını almaya başlarsınız – bazı parçalarını birinden, onların kimliğinden – çok dengesiz hale gelirler. Vertigoya neden olabilir. Belli bir noktada deliliğe neden olabilir. Belli bir noktada büyük derecede istikrarsızlığa neden olabilir. Yani, insanlar gerçekten bu kimliğe tutunuyor.

Şimdi, Şambra için bu kimlik dönüşüyor ve o gidiyor. Ve yine, kimlik kelimesinden başka iyi bir İngilizce kelime yok, bu tür bir anlam ifade ediyor ama öyle değil. Yani yepyeni bir kimlik geliştiriyorsunuz ama bu kimlik akışkan. Esnek. Bu kimlik her an değişebilir. Ancak bununla ilgili en büyük şey çok katmanlı, çok düzeyli olmasıdır. Ve hakkında konuştuğumuz şey. Siz bir insan ve bir Üstatsınız.

Ve bunun bir üstatinsan olmadığını söylerken çok net olmak istiyorum, tıpkı tek bir kelime "üstatinsan" gibi. Bu insanı dönüştüreceğimiz, onu insanüstü bir beden, insanüstü bir kişilik, insanüstü zeka ve sadece bir insanüstü, süpermen, süper kadın yapacağımız eski konsept buydu. Olan şey bu değil.

İnsan hemen hemen insan olarak kalır. Kimliğiniz hakkında değişen diğer birçok şeye yanıt olarak yol boyunca dönüşür. Vücut dönüşmeye ve temelde kendini yenilemeye veya iyileştirmeye başlar. Zihin daha berrak hale gelir, çünkü kim olduğunuzu veya kim olmanız gerektiğini düşündüğünüzle ilgili zihninizde bulunan bir sürü çöpü atarsınız. Ama gerçekte olan şu ki, siz ışığınızı parladıkça diğer katmanlar ve seviyeler şimdi ortaya çıkıyor. Siz gündem olmadan ışığınızı parlattıkça, ışık insan ötesi kimliğiniz için tüm diğer potansiyellere gider.

Bu şeyler her zaman vardı. Bu parçalar her zaman oradaydı, ama tabiri caizse karanlıktaydılar. Gizliydiler. Aydınlanmadılar çünkü ilk etapta kimliğinizi inşa etmekle çok meşguldünüz. O kimliği savunmak ve korumakla çok meşguldünüz. Ama şimdi, siz, insan ve Üstat olarak, bir anlığına durup ışığınızı parlatırken, önce size gider ve yeni kimliğinizin tüm bu diğer katmanlarını ve seviyelerini meydana çıkarır.

Ve onları tarif etmeye başlayamayacağım kadar çok var, ama bu hepiniz. Ben'im, sadece insan olarak değil. Bu, "Ben Ben'im, olduğum her şeyim"dir. Ve evet, o Üstat, ama bunun üzerinde biraz durmak zorundayım çünkü bazılarınızla “Üstat” terimi ile ilgili bile yanlış anlaşılma oldu.

Kendinizi o tek kelime "üstatinsan", süper-insan gibi düşündünüz. Aynı kökene sahipler ama farklılar. İnsanı bir Üstat yapmaya çalışmıyoruz. Hayır, çalışmıyoruz. Hayır, çalışmıyoruz. Ve bazılarınız bu konuda benimle savaşıyorsunuz. Hayır, yapmıyoruz! Bir şey için yapamazsınız. Fizik, mantık ve diğer her şey yapamayacağınızı söylüyor. İnsanın insan olmasına izin veriyoruz ve insanın tasarımı, insanın amacı deneyimde olmaktır. İşte bu yüzden “Derine dalın” diyerek açtım. İnsan olarak sizin göreviniz o deneyimde olmaktır ve aydınlanmayı ya da Gerçekleşmeyi arzulayan insan değildir. Hiç de değil.

İnsan, insan olarak süper olmayı arzular. Diğerlerinden daha iyi olmak istiyorsun. Birçok yönden ölümsüz olmak istiyorsun, ama insanın insan olmasına izin ver. Ve sonra, insan ışığı parlatırken – başka bir deyişle, parlayan ışık, insan olarak çok daha fazlasının olduğunu fark ettiğiniz noktaya geldiğiniz anlamına gelir. Artık bilgeliğe sahip olduğunuzun farkına varacaksınız. Gerçekten sahipsiniz. Yolculuğun, Kutsal Kase arayışının artık bittiğini anlama noktasına geldiniz. Buradasınız. Gerçekleştirimdesiniz. Ve şimdi insan ışığını parlatırken, temelde şöyle diyor: "Eski kimliğimi korumaya çalışmaktan vazgeçiyorum. Güç inşa etmekten vazgeçiyorum. İnsanüstü bir varlık olmaya çalışmaktan vazgeçiyorum. Sadece kendime izin veriyorum.” Ve siz o ışığı parlatırsınız ve o, insan olmayan gerçek Üstat'a - gerçek Üstat'a parlar. O sensin, ama sadece insan kimliğin değil. Çok ötesine geçiyor.

Korkunç bir şey olurdu - korkunç bir şey olacağına inanıyorum - bunların hepsi insan yapımının insan yemeğinde olsaydı. Başka bir deyişle, her şey insan odaklıydı. İnsanı ustalaştırmaya çalışıyoruz, insanı gerçekleştirime götürmeye çalışıyoruz, insanı ışık bedenine getirmeye çalışıyoruz. Öyle değil.

İnsan, şimdi olduğu gibi, tüm bunları ele geçirmeye, ona hükmetmeye, kontrol etmeye ve sonunda onu dualiteye almaya ve muhtemelen yarısını veya daha fazlasını yok etmeye çalışacaktı. Yani bunu – bunu – insanı yüceltmek için yapmıyoruz. Bunu, insanın olduğu her şeye - oldukları her şeye - açılması için yapıyoruz ve onlar çok daha fazlası. İnsana daha fazla güç sağlamaya, sonsuza kadar yaşamaya ya da bu diğer şeylerden herhangi biri için çalışmıyoruz. Ama insan, “Ben Ben'im” diyerek ışığını parlatırken, gerçekte kim olduğunuzun diğer tüm parçalarına ışık tutuyor ve insanın bir insan olarak bütünlüğünü korumasına izin veriyor, ancak size çok daha fazla şey olduğunu fark ediyor. Kendinizi bir insan olarak tanımladınız ve yaptığınız şeylerin çoğu onu daha iyi, daha mutlu, daha zengin, daha sağlıklı bir insan yapmak için. Bu, onunla alakalı değil. Bırakın gitsin.

Şu anda olan şey şu ki – bireysel olarak, ama aynı zamanda tüm dünyadaki Şambra ile – kimliğin şu anda değiştiğine dair bir farkındalık var. Kendin olarak kimlik, tam da bu insanın yaşam mücadelesi vermesi ve bla, bla, bla değişiyor.

Bunda, evet, insan kimliğini değiştirecektir. Kimliğini büyük ölçüde değiştirecek ve diğer tüm parçalara, gerçek büyüklüğünüze açılacaktır. Ve insanı hiçbir şekilde küçültmüyoruz. Bunu yaparken insanı özgürleştiriyoruz.

Kimliğiniz değişmeye başladığında – tamamen doğal bir süreç; bunun üzerinde çalışmak zorunda değilsiniz, gidip eski kimliğinizin parçalarını yok etmeye başlamak zorunda değilsiniz - bu olduğu gibi, bazen rahatsız edicidir, çünkü insanla çok yakından özdeşleşmişsinizdir. Manevi arayışınız bile düşündüğünüz şeydi - insan onu ele geçirmeye çalıştı. Kendinizi manevi bir varlık olarak veya asla olmadığınız manevi yolda tanımladınız.

Böylece, tüm bunlar kimliğinizi değiştirir ve çok huzursuz, tuhaf, neredeyse vertigo hastalığı hissi gibi, sanki her şey sallanıyormuş gibi ve topraklamanızın nerede olduğunu bilmiyorsunuz gibi. Sizden bunun olmasına izin vermenizi ve derinlere dalmanızı isteyeceğim ve siz, “Ohh! Yaşlanıyorum. Aklımı kaybediyorum. Hiçbir şey hatırlayamıyorum." Hayır, o kimliği değiştiriyorsun. Ya da “Ben araba bile kullanamıyorum, çok dikkatsizim” diyeceksiniz. Tamam, kendinizi bir insan olarak tanımlamanızdaki tüm bu değişimden geçerken, en azından şimdilik bir Uber çağırın.

Kendi parçalarınızı, daha büyük parçalarınızı hissedeceksiniz – ve ben Cauldre'yi düzelteceğim – onlar daha büyük değiller; onlar sadece senin diğer parçaların. Bunları hissedeceksin, bir nevi içeri girmek diyebilirsin. Hiçbir şey sana zarar veremez. Onlar... (Adamus kıkırdar) Onlar üzerinizde araştırma yapmaya çalışan uzaylı varlıklar değiller. Bu noktada vücudunuzu ele geçirmeye çalışan kişiler değiller. Bunlar kendinizin, tanrısallığınızın, Üstat varlığınızın, enerjinizin, bilgeliğinizin, tüm bu şeylerin doğal parçalarıdır, bu noktada sayılamayacak kadar çoktur ve onları adlandırmaya çalışmayın. Sadece onlara izin verin.

Ayrıca küçük bir direnç de olacak çünkü siz, “Pekala, bir saniye burada bekleyin. Yetkili kim? Ben insanım. Uzun zamandır kimliğimi geliştirmek için çalışıyorum. Giyinme ve davranma şeklime, sesime ve gözlerime bak. Bunların hepsi benim kimliğimin bir parçası. Ve şimdi bu diğer şeyler gelip kontrolü ele geçirmeye mi çalışıyor?” diyeceksiniz.

Hayır. Onlar yönetimi ele geçirmeye çalışmıyorlar. Onlar, şu anda gelmekte olan doğal parçalarınızdır. Ve ilk başta belki biraz yabancı, belki biraz farklı gelecek. Bilirsiniz, ölüme yakın bir deneyim sırasında o beyaz ışığı gördüğünüzde, "Oh, bu İsa'dır" gibi. Hayır, o sendin. Yani biraz birileri ya da başka bir şey gibi hissettirecek. Ama sonra derinlere dalarsanız ve olanlara izin verirseniz, ancak olduğunuzu düşündüğünüz insan biçimli, yontulmuş ve şekillendirilmiş kimliğin olmadığını, bunun yalnızca siz olduğunuzu, fark edeceksiniz.

Kimliğiniz parçalanıyor, demek istediğim bu. Kimliğiniz açılıyor (Belle tekrar havlamaya başlar). Evet, Belle buna güçlü bir şekilde yanıt veriyor, “Evet! Bu zamanla ilgili." Bak, köpek dilini duyabiliyorum. Belle, “Zamanı geldi” diyor. Biliyor musun, "Gerçekten mi? Bu noktaya gelmen ne kadar uzun sürdü?” (Adamus kıkırdar)

Dolayısıyla, kimlik değişiyor ve zaman zaman fiziksel olarak garip hissedecek ve arzu ettiğiniz yiyeceklerden sevdiğinizi düşündüğünüz şeylere, ki bu kimlik inşasının sadece bir parçası olan her şeye kadar her şeyi değiştirebilir. Ve hepsi uygun.

Şimdi, tüm soruları burada alıyorum. Dinleyen sevgili Şambra, pek çok soru sorduğunuz için teşekkür ederiz. “Ne kadar sürer?” Önemli mi? Demek istediğim, gerçekten önemli mi? Takvime “Kimliğim değişmeye başlayacak…” diyerek işaretleyecek misiniz, 1 Nisan diyelim – heh! bu iyi bir tarih – ve 12 Haziran gibi bitiyor. Üzerine bir tarih koymayalım. Bu doğal bir evrimdir. Ve buna uyum sağlayacaksın. Onu hissedeceksiniz ve çok yakında onunla akmaya başlayacaksınız. Ama ilk başta, evet, bir dereceye kadar, biraz müdahaleci, biraz rahatsız edici, örneğin dengeniz nerede? Deliriyor musun diye merak ediyorsun. Delirmiyorsun. Tüm bunları uydurup uydurmadığını merak ediyorsun. Uydurmuyorsun. Ölmekte olup olmadığınızı merak ediyorsunuz, çünkü kimlik halısı altınızdan çekildiğinde, “Oh, hayır! Ölüyorum. Kendimle tüm bağlantımı kaybediyorum." Hayır, ölmüyorsun. Gerçekten yaşayabilmek için özgürleşiyorsun.

Yani bu geliyor. Bazılarınız son zamanlarda bunu deneyimlemeye başladı. İstemiyorum… biri elini kaldırdı ve buna 30 yıl önce başladığını söyledi. Hayır, başlamadı. Hayır başlamadı. Her şey yakın zamanda başladı. Bana bunu zaten yaşadığını söyleme. Yakın zamanda başladı – yakın zamanda… Cauldre bana soruyor, bilmiyorum, yakın zamanda. Son zamanların ne demek olduğunu biliyorsun. Bunun için bir tarihe ihtiyacınız yok.

Bu çok yeni bir fenomen. Evet, daha önce kişiliğinizin bazı kısımlarını değiştirdiniz, kimliğinizi daha önce ama bu farklı. Sadece bir şeyi değiştirmiyorsunuz, ince ayar yapmıyorsunuz, daha iyi hale getiriyorsunuz, biraz tamir etmiyorsunuz. Bu tamamen yeni bir kimlik. Bu Ben'im. Bu Ben'im.

Hadi bununla birlikte derin bir nefes alalım.

Bu çok önemli. Bunun şu anda gerçekleşmesi çok uygun ve hepsi doğal bir hareket.

Kendinizi bir insan olarak bu tür rahat tabutta, kimliğinizde gördünüz ve şimdi bundan kurtulmanın ve olduğunuz her şeye açılmanın zamanı geldi. Göreceğiniz gibi, insan tüm bunlarda hala harika bir rol oynuyor.

Kimliğin bu dönüşümünde – ya da daha iyi bir ifadeyle kimliğin genişlemesinde– olacak şeylerden biri, kendinizi bir gün aniden kendinize, insan benliğinize Üstat'ın veya ruhun gözlerinden bakarken bulacaksınız. . Ruhun gerçekte gözleri yoktur, ama ne demek istediğimi anlarsınız, onların bakış açısı. İnsani bakış açınızdan bakmaya ve Üstad'ı, ruhu ve tüm diğer şeyleri hayal etmeye alıştınız. Ama aniden tersine döner ve aniden insanı Üstat'ın bakış açısından izlersiniz.

Bu, bazılarınızın astral yansıtma veya hatta ölüme yakın deneyim yaptığınız, bedeninizin üzerinde süzülerek kendinizi izlediğiniz gibi bir şey. Böyle olacak ama yansıtma yapmıyorsunuz ve ölmüyorsunuz. Aniden kendinizi farklı bir perspektiften görüyorsunuz ve sonra bu harika. Bu güzel. Ve o kadar çok şeyi şimdi sizin ışığınız parlatarak getirdi ve o ışık önce size gidiyor. Her zaman orada olan, ama asla farkında olmadığınız aydınlatıcı yanlarınızdır (arka planda sirenler duyulabilir).

O zaman bunun üzerine derin bir nefes alalım.

Yalnızca insan kimliğini değiştirmiyoruz; o kimliğin ötesine geçiyoruz. Ve bunu yaparken, sizin hakkınızda başka nelerin değişeceğini görelim. İyi.

Küresel ilişkiler

Ardından, sirenler arka plandayken, küresel meseleler hakkında konuşma zamanı geldi. Çok uygun. Evet.

İlginç zamanlarda yaşıyorsunuz (sirenler devam ediyor). Daha fazla siren. Arka plan yan etkileri.

LINDA: Senin kanallık yaptığını duymuş olmalılar.

ADAMUS: Evet.

Yani, şu anda gezegende çok şey oluyor. Gündem olmadan dünyaya o ışığı göndermek için buradasınız. Yapması zor, özellikle “Ah, evlerini kaybeden, hayatlarını kaybeden, ülkelerinden kaçmak zorunda kalan tüm o zavallı insanlar” derken ve diğer her şeyde. Bu bir nevi – bunun bir test olduğunu söylemek istemiyorum ama bu senin şefkatinin bir testi. O ışığı yakabilir misin? Çünkü orada birazcık bile gündem bulduğun an – gündem, “Bu bir hafta içinde bitmeli. Bir hafta içinde bitmesi için ışığımı yakacağım” ya da “Umarım belli bir taraf kazanır” ya da her neyse – birdenbire tüm çöplüğün, tüm ikiliğin, olup biten her şeyin içine çekilirsiniz. Artık ışığınızı parlatmıyorsunuz. Kaosa katkıda bulunuyorsunuz.

Şimdi açıklığa kavuşturmak istiyorum çünkü çoğunuzun da kişisel görüşlerinize sahip olduğunu biliyorum ve bunda bir sorun yok. Bilinçli olarak bankta oturmanız ile ilgili, bilinçli olarak – ister bir sandalye olsun, ister kelimenin tam anlamıyla bir park bankında ya da yürüyüşte olun – ama ışığınızın parladığının bilincinde olduğunuzda, gündem olmaması ile ilgili konuşuyorum. Ve çok yakında gündem – eğer bir kişi olarak, bir kimlik olarak varsa – bu gündem bile kaybolmaya başlar, çünkü bunun çok yüzeysel olduğunu fark edersiniz. Bu gerçekten gerçek bir bilgelik ve anlayış değil. Ama şu anda, fikrinize sahip bir insan olarak, belirli sonuçlar için umut ettiğinizi söylüyorsanız, sorun değil. Teşvik etmiyorum ama sorun değil. Ama bankta ışıma sanatını yaparken, orada otururken, bank modundayken, Üstat modunda ışığınız parlarken, gündem yok.

 

Dört Ana Enerji Dinamiği

Şimdi, bir dereceye kadar Keahak'ta ve ayrıca son Kasama Reunion'da bunun hakkında konuştum, ama burada da bahsedeceğim. Şu anda gezegende gerçekleşen dört ana enerji dinamiği var. Her şey burada ekranda göreceğiniz bu dört şeye bağlanabilir.

1 – Egemenlik

Bir numara, egemenlik.

Gezegendeki yeterli sayıda insanın, şu anda oldukça dinamik olan enerji ve değişim akımlarını hareket ettiren özgürlük ve egemenliklerine yönelik temel bir arzusu var.

Yıllar yıllar önce bir açıklama yaptım, seyirciye bir soru sordum, “İnsanlar özgürlük ister mi?” Çoğunluğun hayır dediğini söyleyebilirim. Çoğunluk hala hayır diyor. Ancak, gezegendeki enerji akımlarında büyük bir değişime neden olan, gerçek egemenlik isteyen ve artık belirli seviyelerde egemenlik veya özgürlük isteyen ve arayan yeterince insan var. Bu büyük bir şey.

2 – Gerçek

Bir sonraki gerçek.

İnsanlar şu anda gerçek için çaresiz. Hatta neredeyse hiçbir şeye inanmıyorlar. Politikacılara veya dini liderlere kesinlikle inanmıyorlar. Reklamlara inanmıyorlar (Adamus kıkırdar). Aslında, muhtemelen bir televizyon reklamında Papa'dakinden daha fazla gerçek ve inanç vardır, ama bu başka bir hikaye.

İnsanlar gerçeği arıyorlar - ister hayatın anlamı olsun, ister aileleriyle olan ilişkileri olsun, ister tarih olsun, gerçeği arıyorlar. Tarih doğru değil. İnsanlar uzun zamandır bunun bir kitapta olduğu için doğru olduğunu varsaymışlardır. Ama şimdi bunun gerçekten doğru olmadığını öğreniyorlar. Genellikle kazanan tarafından yazılan bir bakış açısıydı. Yani öyle olmadığını öğreniyorlar. Ve bunun içinde diyorlar ki, "Ama gerçek nedir? Nerede?" Ve elbette, kendinizden de bildiğiniz gibi, orada gerçeği arıyorlar.

İster bir kişi, ister bir organizasyon, hatta bir ürün olsun, inanacak bir şey arıyorlar. Onlar umursamıyorlar. Gerçeği bulabilecekleri bir şey arıyorlar ve nihayetinde bu arayış onları kendilerine geri getirecek. Sonunda. Bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorsun. Oradan başlarsın ve sonunda onu buraya getirirsin.

3 – Enerji

Şu anda gezegende enerji ile ilgilenen devasa bir dinamik var ve ben 'enerji' diyorum ve bu her farklı seviyede. Araçlarınız ve ev ısıtması ve diğer her şey için yakıt enerjiniz, aynı zamanda enerji, kişisel enerji nedir. Şu anda orada olan tüm enerji içecekleri beni her zaman eğlendiriyor. Bence bir Adamus enerji içeceği yapmalıyız, "A Big Kick in the Ass.(Kıçta Büyük Bir Tekme)" Bütün gün devam etmeni sağlardı. Bir sürü enerji içeceği, çünkü insanlar enerji arıyor ve bu anlaşılabilir bir şey, çünkü bu gezegene en başta gelmenizin sebebinin yarısı bu – bilinç ve enerji arasındaki ilişkiyi anlamak için.

Yani şu anda, enerjiyi anlamak için bu tür ezici bir hareket var. Ve şu anda çoğunlukla gezegenin enerjisine odaklanıyor. Ve gaz. “Ah, benzin fiyatları artıyor” diyorsunuz. İyi! Çünkü bu, insanları temelde fosil yakıt enerjisinin ne olduğuna dair güvenden uzaklaştıracak ve şu anda bir şeyi zorlayacak– ah, bazen size sadece genel bakışı gösterebilseydim, ama, şey, beni hissedin ve belki de anlayacaksınız.

Yapay zeka ile birleşen tüm bu dinamikler, çok gerçek ve potansiyel olarak – yani, potansiyel olarak hayatınıza giren – özgür bir enerji yaratıyor. Yakıt enerjisi ucuz ya da kolayca bulunabilseydi, çevreyi kirletmezdi, kimse bu şeylere gerçekten bakmazdı. Ama şu anda, bakmamız gereken gerçek bir dürtü var, benim adlandırdığım, serbest enerji, yakıttan gelmeyen, rüzgardan veya okyanustan değil, çevreyi kirletmeyen, temelde sürdürülebilir bir enerji. En azından laboratuvarda, muhtemelen gerçeğe dönüşmesinin ardından üç yıl içinde gerçekleşecek olan inanılmaz bir keşif. Çok yakında. Ve sonra onu piyasaya sürmek ve onunla bağlantılı diğer tüm süreçten geçmek biraz zaman alacak. Ama gezegende enerji için muazzam bir hareket var.

4 – Güç

Ve son olarak, sonuncusu, güç.

Güç gününü doldurdu, ama hala dayanmaya çalışıyor. Güç, birisinin yanlış bir şekilde enerjinin kendi dışında olduğuna inanması ve önce enerjide, ama nihayetinde diğer insanları kontrol etmede, alabilecekleri her şeyi elde etmeleri gerektiğidir - kişilik gücü, diğerleri üzerinde güç.

Güç, tabiri caizse son ayağının üzerinde, çünkü insanlık onu pek çok farklı düzeyde reddediyor. Bir süre önce kurumsal düzeyde reddettiler ve bunun büyük bir etkisi oldu. Şimdi bunu hükümet düzeyinde, mali düzeyde ve kilise düzeyinde reddediyorlar. Örneğin, kiliseye karşı konuştuklarını düşünüyorlar, ama sonuçta, bu gerçekten kilisenin gücüyle ilgili. Bu, kilisenin neye inandığıyla ilgili değil, bu kadar çok insan üzerinde nasıl güç sahibi olduklarıyla ilgili.

Bunlar, gezegende dönüşüme neden olan ana enerji sürücüleri – enerji akımlarını hareket ettiren ana şeylerdir. Bunları alıp gezegendeki herhangi bir duruma bakabilir ve temelde bu dört şeye indirgeyebilirsiniz. Bu dört unsurdan biri veya birkaçı olurdu.

 

Bir Güç Girdabı

Şu anda Ukrayna ve Rusya ile Doğu Avrupa'da gördüğünüz şey sadece Ukrayna ve Rusya ile ilgili değil. Kendini kandırma. Bu dünyayla ilgili. Bu şu anda tüm dünya güçleri hakkında. Şu anda dünyanın Ukrayna ve Rusya sınırındaki o kısmı üzerinde dönen devasa bir güç girdabı var, ancak sadece bu alanla yetinmeyecek. Büyüyecek, büyüyecek ve büyüyecek, yani mesele sadece iki ülke arasındaki küçük bir çatışma değil. Ve evet, belki de Başkan Putin Ukrayna'nın ötesine geçerek gücünü genişletmeye çalışacak. Bunların hepsi birazdan bahsedeceğimiz, ancak henüz belirlenmemiş şeyler.

Bu çok büyük bir güç girdabı, çünkü güç şu anda askıda. Daha fazla güç elde etmek istiyor. Ve güç, eğer bir kişi ya da kimlik olsaydı, gücü elde etmenin eskisinden daha zor olduğunu bilir. Daha önce, eski zamanlarda, daha fazla güç elde etmek nispeten kolaydı. Bir ordun var, gücün var. Bir iş kurun, gücünüz olabilir. Bir din başlat, çok fazla güce sahip olabilirsin. Ama şu anda güç, eskisi gibi güç elde edemiyor. Üzerinde gerçekten çok çalışması gerekiyor ve bu sinir bozucu bir güç ve sinir bozucu güç hoş değil. Bu yüzden kızgın ve daha fazlasını elde etmeye çalışacak ve elinden gelen her şeyi ve her şeyi emmeye çalışıyor.

Sonra da Keahak'ta bahsettiğim durumu ortaya koydunuz. Başkan Putin – önemli değil, iyi ya da kötü demiyorum, Rus ya da Brezilyalı olmanız umurumda değil, önemli değil – ama onun St. Vladimir olarak geçmiş bir yaşamı var, yaklaşık 880 ya da o kadar çok yıl geride. Ve bu yaşamda reenkarne oldu, Rusya Devlet Başkanı oldu, ancak St. Vladimir her zaman Kiev'in tüm Avrupa ve potansiyel olarak dünyanın güç merkezi olduğunu hissettiğinden, yeni Roma olması gerektiğini düşündü. Ve Putin'den gelen bu güç dinamiği bu yaşama geldi, gezegendeki gücün çaresizleşmesiyle tüm bu şeyin içine girdi ve bu oyunu beraber oynuyorlar.

Başkan Putin'in istediği şey Kiev. Burası onun buradan genişleyeceği kutsal yeri. Putin'e kızmayın. Sadece o, diğer birçok dünya lideriyle birlikte gücü temsil ediyor. Tüm güç dinamiklerinin şu anda gezegende nasıl sıralandığını görebilirsiniz. Ve güçle ilgili ilginç olan şey - güç çok akıllı değil. Güç güçlüdür, ancak çok akıllı değildir. Kendini yükseltiyor. Kendini övüyor, bu güç, ama - anlayacak zekaya, bilgeliğe sahip değil - sadece birazcık ışığın onu yıkayıp yok edeceğini anlamıyor. Bu – ne diyorsunuz – Superman'e karşı kriptonit, bu güce karşı ışık. Cauldre bana bazı örnekler veriyor. Yani ışık, Batı'nın Kötü Cadısı'na atılan bir kova su gibi olurdu. psss! Güç bunu fark edecek kadar akıllı değil ve bu heyecan verici.

İnsanlar güçten korkar. “Ah! Bu çok güçlü." Tam olarak değil. Aslında, zayıf noktası ışıktır. Zayıf noktası. Peki ne yapıyoruz? Gündem olmadan ışığımızı parlatıyoruz. Gündeme giriyorsun, şimdi de istediğini veriyorsun. Önyargı istiyor. Gündem istiyor. Dualite istiyor. İnsanların taraf tutmasını istiyor, aydınlık ve karanlık. Güç bunu sever. Güç umursamıyor. Sadece bu ikiliği seviyor. Ama biraz ışık ve gücün dengesini kaybettiğinin farkında değil. Sallanmaya ve sallanmaya başlar ve sonra parçalanır.

Gücün sona erdiği bu zamanda gezegende şu anda burada yaptığımız şey budur. Demek istediğim, gücünüz çok az, önemsiz bir gücünüz var ama genel olarak insanlar son zamanlarda güçten bıktıklarını görmeye başladılar. Ebeveynlerinden güç gezileri, kuruluşlardan ve işletmelerden güç gezileri. Ama her şeyden çok hükümetten gelen güç gezilerinden yoruldular. Güç potansiyel olarak sona erebilir veya en azından bildiğiniz şekilde. İşte bu yüzden şu anda burada yaptığınız şey, gezegene ışığınızı yaymak, güç üzerinde böylesine bir etkiye sahip. Bunu iktidardan kurtulmak için yapmıyoruz. Hiç de bile. Gücü kapatmaya çalışmıyoruz. “Hey, güç, işte ışığım” diyoruz. Bunu nasıl seversin? Bunu nasıl seversin?”

Ukrayna ve Rusya merkezli bu çatışmada şu anda pek çok şey olabilir. Birlikler içeri girebilir, Rus birlikleri çok hızlı hareket edebilir, Ukrayna'yı çok hızlı bir şekilde ele geçirebilir ve neredeyse anında çökebilir. Ama komik olan şu ki, Şambra bankta ışıma sanatı yaparken, bu gerçekten olmadı, değil mi? Uzun, uzun soluklu bir savaş olabilir, sayısız can kaybıyla kanlı bir savaş olabilir, Rusya için Afganistan'ın bir sonraki tekrarı olabilir, orada uzun bir süre ve birçok kanlı savaş olabilir ve uzun sürebilir. Ama şu anda dünyanın buna sabrı yok.

Bu şey, müzakere etmek ve ateşkes yapmak için oturdukları, masaya oturup konuştukları durumda olabilir. Hiç alışılmadık bir şekilde. Hiç alışılmadık bir şekilde. Güç müzakereyi sevmez. Güç ezici olmayı sever. Güç her şeyi kendisine ister. Gücünün bir kısmından vazgeçmeyecek. Ve yine, Başkan Putin gibi sadece yüzeye bakmayın. Gezegendeki güç ve enerji dinamiklerine bakın.

Veya gezegende yeterince ışık parıldadığında, gücün dağılmaya başladığı bir şey olabilir. Güç dağılmaya başlar. Gündem olmadan parlayan ışıkla, aslında dünyanın birleşimi – dünya birleşimi – olabilir ve bu geçmiş yıllar, bu geçmiş yıllar gezegenin her yerinde çok bölücü olmuştur. Hemen hemen her yönden bölücü, çünkü her şey şu anda çözüm için geliyor. Ama dünyanın şu anda birleştiğini hayal edebiliyor musunuz, “Artık yok. İster finansal sistemleri kessin, ister sadece bu istilanın daha da ileriye gitmesini kesinlikle durduracak şeyler yapsın, buna müsamaha göstermeyeceğiz.

Ama biraz ışıkla dünyanın şu anda nasıl birleşebileceğini hayal edebiliyor musunuz? Ve bunun gerçekleştiğini gördüm. Gördüm ki dünyanın her yerinde bir miktar kâr ve gelirden vazgeçip “Hayır, Rusya'ya ürün göndermeyi keseceğiz” diyen büyük şirketler var. Ekonomik anlaşmaları durduran ülkeleri göreceksiniz. Bu gücün artık devam edemeyeceğini söylemenin bir yolu olarak eski ilişkileri sonlandırdıklarını göreceksiniz.

Yani, gezegende gündemsiz bir şekilde parlayan bir ışığın sonucu olarak gördüğüm şeylerden biri, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin ve insanların birlik içinde bir araya gelerek “Artık yok. Daha fazla yok." Ve ister Rusya olsun, ister Çin, ister Amerika Birleşik Devletleri olsun, ister başka bir ülke, “Artık güç oyunları yok. Artık sona ermeli." diyor. İnsanların öldürüldüğü silahlı savaşlar yok. İnsanlar bundan yeterince hasta, ama yeterince hasta değillerdi. Memnun kaldılar. Ama şu anda gezegendeki gerçek potansiyeller üzerinde parlayan bir ışıkla, belki de tüm bunlarda çok ilginç bir sonuç olabilir.

Ve yine, bunu gündemsiz yapmalıyız. Ama ben sadece şu anda çeşitli farklı senaryolar olduğunu söylüyorum ve hayal edebilirsiniz, ışık üzerlerine parladığında, hangilerinin yüzeye çıkıp gerçek olabileceğini hayal edebilirsiniz.

 

İnsan Kimliğinin Ötesinde – Merabh

O yüzden bugün uzun uzun konuştum. Zavallı Cauldre'nin kimlik sesini iyice eskitiyorum (Adamus kıkırdar) ve şimdi biraz merabh zamanı. O halde biraz müzik açalım ve merabh'a girerken derin bir nefes alalım. Merabh, bu bilinç değişimidir.

(müzik başlar)

Düşünmek zorunda olmadığımız ve çok fazla konuşmak zorunda olmadığımız zaman geldi ve sadece bilincin değişmesine izin vereceğiz.

Bugün merabhımızda güzel, derin bir nefes alalım.

Merabh, kimliğin bırakılmasıyla ilgilidir.

Kimliği bırakmak ya da buna yeni kimliği, Ben'im'e hoş geldiniz diyelim. Yeterince bir şeyleri salıvermeyi yaptınız. Şimdi yeni kimliğimize hoşgeldin diyelim.

Ve kimlik sadece rafine üstün bir insan değildir. Hayır. İnsan türü kenara çekilir ve “Ben insandan çok daha fazlasıyım” der.

İnsan gücünün kendisi, insanın kendi kimliğinde olmak için biriktirmeye çalıştığı güç, birdenbire çözülür. Gidiyor. İnsan artık onun gücüne ihtiyacı olmadığını, o rahat kimlik tabutunun içinde olması gerekmediğini fark eder.

İnsan, kendisinden çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

Derin bir nefes alalım ve buna izin verelim.

(Duraklama)

Her şeyi kendi insanlıklarıyla ilgili yapan ruhsal yolda olan biri için çok tipiktir.

İnsanı aydınlatmaya çalışıyorlar ki bu bir türlü olmuyor.

Bu, insanın, insandan çok daha fazlasının olmasına izin verebilecekleri yere gelmesiyle ilgili.

İnsan, olduğunuz her şeyin sadece bir yüzüdür.

(Duraklama)

İnsan ışığını parlattıkça, kim olduklarının tüm diğer yönlerini aydınlatır.

Derin bir nefes alalım ve içinizdeki bu kimlik değişimine, gerçekte olduğunuz her şeye açılmaya izin verelim. Yine, insanı yüceltmeye değil, hepinize – enerjinize, ruhunuza, bilgeliğinize, potansiyellerinize, çok boyutlu Benliğinize – açılmaya çalışalım.

Daha önce bundan neredeyse hiç bahsetmedim. Başka alemlerde de deneyimleyen çok boyutlu parçalarınız var.

Artık sadece o sıkı insan kimliği olmaktan, biraz daha fazla zeka, biraz daha gençlik, biraz daha fazla para için çabalayan insan kimliği olmaktan çıkıp tüm bu şeylere açılma zamanı. Hayır. Bırakalım bunu.

İnsanı gaza getirmeye çalışmıyoruz. İnsanın diğer tüm parçalarına açılmasına izin veriyoruz.

Ve her zaman olduğu gibi, bu doğal. Bu doğal bir şey. Ama sadece derin bir nefes alıp izin verdiğinizde çok daha zarif bir şekilde gerçekleşir.

(Duraklama)

Haklı olarak olması gerektiği gibi kimlik değişiyor. İnsan benliği tarafından kısıtlanmış olsa da artık çok sıkıştırılmış değil.

İnsan şimdi ilahi olanla, Üstat ile birleşiyor.

İnsan şimdi çok boyutlu benlikleriyle birleşiyor.

İnsan, bunun çok, çok daha kapsamlı bir şeyin yüzü olduğunu fark eder. Bu, gerçekten egemen ve özgür olan bir şeyin yüzüdür.

Bu, ille de insanın özgürlüğe sahip olmasıyla ilgili değil, insanın Ben'im'de, kendi bütününde veya kendi bütünlüğünde var olan özgürlüğü ve egemenliği tanımasıyla ilgilidir.

(Duraklama)

Bu kimlik değişirken insan biraz isyan edecek, zaman zaman tuhaf ve garip hissedecek. Ama insan o zaman Ben'im bütünlüğü içinde hak ettiği yeri alır.

İnsan artık güce ihtiyacı olmadığını anlar ve aslında hiçbir zaman da olmadı. Kimliğini korumaya çalışmasına gerek yok çünkü çok, çok daha kapsamlı bir şeyin parçası.

İnsan ilahi olmaya çalışmıyor. İnsan, ruhun tanrısallığını kabul ediyor.

İnsan bilge olmaya çalışmıyor, ama insan sadece kendi içinde var olan bilgeliği kabul ediyor.

İnsan mistik olmaya çalışmıyor, ama kendisinin çok mistik kısımlarını, ruhunu, Ben'im’ini fark ediyor.

İnsan bunları yapmak zorunda değil.

İnsan derin bir nefes alır ve kendisi için o kadar zahmetli, o kadar titiz ve bazen de o kadar sert bir şekilde bir araya getirdiği kimliğe gerçekten izin verir ve o kimliğin gitmesine izin verebilir.

(Duraklama)

12-13 yaşlarında genç bir adamken, Transilvanya'da küçük bir grup çocukla orada eğitim alırken, o 12 yaşlarındaydım, en zor ama güzel deneyimlerden biriydi, öğrenmem gereken şeyler , kimliğimi, 12 yıllık yaşamım boyunca inşa ettiğim her şeyi, ama aslında birçok yaşam boyunca salıvermekti.

Zordu çünkü kendinize ihanet ettiğinizi veya kendinizi kaybettiğinizi hissediyorsunuz. Kendiniz hakkında o kadar dikkatli bir şekilde üzerinde çalıştığınız şeyleri bırakmanız isteniyor. İnkar etmek değil, sadece bırakmak.

Ama bunu yaptıktan sonra, insanın onu şekillendirmeye çalışacağı insan kimliğinin gerçek olmadığını anladım. Bu gerçek değildir ve egemenlik değildir. İnsan kimliği, en iyi ihtimalle bir bilinç eylemidir ve en kötü ihtimalle bir iğrençliktir. Gerçeğin ve kişinin benliğinin bütünlüğünün iğrençliği.

Bir kez kendimi kimliğimden kurtardım, o zaman kendimi, tüm parçalarımı tanımakta özgürdüm.

O zaman – ne diyorsunuz – fazlasıyla tanımlanmış bir kimlik yaratmadan bilinç edimlerine sahip olmakta özgürdüm. Hareketimi, kimliğimi her an aralarında geçiş yapıp değiştirebiliyordum. Bir kimliğin esaretinden gerçekten kurtulmuştum.

Şimdi bu sonraki güzel aşamaya, kimliğin dönüşümüne ve genişlemesine ve gerçekte olduğunuz her şeyin farkındalığının gelişine girerken, güzel bir derin nefes alalım ve bunu yaparken, gündem olmadan gezegende ışımaya devam edelim.

İster günde bir kez yapın, ister arada bir yapın, sizi ne mutlu ediyorsa onu aydınlatmaya devam edin. Ama ışığınızı parlatın. Gündem olmadan bilinçli ve farkında olun, çünkü dünyanın şu anda buna ihtiyacı var ve onlar bunu istiyor.

Işığınızı parlatın ve daha sonra bunun gezegeni nasıl etkilediğini, şu anda gerçekleşmekte olan bu güç çatışmasını nasıl etkilediğini görün.

Bakın ne kadar küçük bir ışık, gücü dönüştürmenin bir yolunu buluyor.

Bununla sevgili dostlarım, bu gün için bir araya gelen diğer taraftaki tüm Şambra'ya özel teşekkürler. Ah, Şaudları özlediklerini söylüyorlar. Birlikte bu zamanı özlüyorlar. Ama hala uyum sağlıyorlar. Diğer alemlere uyum sağlıyorlar. Ve her şeyden çok sizi özlüyorlar.

Bu Şaud'u sona erdirirken, birlikte derin bir nefes alalım.

Ben olduğum herşeyim. Ben Adamus'um.

Ve unutmayın, ne oluyorsa olsun, ne oluyorsa olsun, tüm yaratılışta her şey yolunda.

Teşekkür ederim.

 

Çeviren: Zeynep Tarım

Gözden geçiren: Hikmet Canbay