• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    

AYDINLATMA DİZİSİ "ŞAUD 1"

KIRMIZI ÇEMBER MATERYALLERİ

AYDINLATMA DİZİSİ "ŞAUD 1"

Geoffrey Hoppe tarafından yapılan ADAMUS SAINT-GERMAIN kanallığı,

7 Ekim 2023 tarihinde Kırmızı Çember’e sunulmuştur

www.crimsoncircle.com          www.kirmizicember.com

 

[Kanaldan önce ‘’Stand By Me’’ videosu yayınlanmıştı].

 

 

Ben Ben'im, St. Germain'in Adamus'u.

 

Ah! Ben Cauldre'nin gözlerini açmadan önce bir dakika bekleyeceğim, sadece bir dakika. İnsan gözlerinin yardımı olmadan sizi hissetmek istiyorum. Tam burada, Kona'da otururken çevremi hissedeceğim. Temiz hava. Temiz hava, hm, ne güzel bir şey, gezegende yaptığınız şey için, burada kaldığınız için ve sizi temin ederim ki sevinen melekler olduğu için her birinizi hissedeceğim. Gerçekten de sevinen melekler var.

 

Bu yaşamda uzun ve zor bir yolculuk oldu - özellikle zor, zorlu - ama sanırım siz Şambra'sınız, başka türlüsünü istemezdiniz. Bazılarımızın önerdiği gibi kolay yolu seçmediniz. En kötü yolu seçmediniz; sadece zorlayıcı bir yolu seçtiniz, devasa bir duygusal-zihinsel-fiziksel yapbozda yolunuzu bulmak gibiydi. Ve işte buradayız. İşte buradayız ve gerçekten de yaptığınız iş için sevinen melekler var.

 

Özellikle de ben, Tobias, Kuthumi ve diğer pek çok kişi... Ama bunlar gerçekten sizin yanınızda olan, her zaman sizinle birlikte olan ve sizi terk etmeyen kişiler. Arada bir ne yaptığınızı gördüğümüz anlar oluyor, kafamızın karıştığı anlar oluyor ama hep yanınızdaydık. Size ne yapmanız gerektiğini söyleyemeyiz. Geleceğinizin tam olarak neye benzeyeceğini bile söyleyemeyiz. Ama her birinize ışığımızı saçarak yanınızda olabiliriz.

 

Biliyorsunuz, eğer bu ışık orada olmasaydı, Yükselmiş Üstatlar Kulübü'nde sürekli poker oynuyor olsaydık, ya da yaratılışın diğer bölümlerine gitseydik, ya da sadece egemen varlığımızda olmayı ve böyle kalmayı sevseydik, çok daha farklı hissederdiniz. Ama size karşı bir taahhüdümüz var, sizin yanınızda durmak. Eylül 2009'da geri döndüğümde, ilk Şaud'umuzda bunu söylemiştim. Hoşunuza gitse de gitmese de "Yolun her adımında yanınızdayım" demiştim. Yanınızda duruyoruz, ışığımızı parlatıyoruz. Bazen şöyle düşünüyorsunuz: "Özel zamanlarımda Adamus'u, Tobias'ı, Kuthumi'yi ya da diğerlerini duymuyorum. Çünkü genellikle çok fazla konuşmuyoruz. Sadece ışığın içinde var oluyoruz ve bu ışığın içinde, söyleyebileceğimiz tüm kelimelerden çok daha fazlası var. Kelimeler günlük insan etkileşimi temelinde harikadır. Ancak daha yüksek bilinç düzeylerine çıktığınızda, bunun kelimelerle ilgisi yoktur. Bu sadece ışığınızın parlamasına izin vermekle, ışığınızı aydınlatmakla ilgilidir ve biz sizin için oradayız.

 

Bir an için, birden " Ehh, Shaumbra'dan bıktık" diye karar verdiğimizi hayal edin - bunu arada bir düşündük ama - ve geri çekildiğimizi; gittiğimizi. Bir an için bunu hissedin, kelimenin tam anlamıyla meleksi varlıklardan oluşan lejyonlarınız, insan olan bizler ve gezegenden yükselmiş olan bizler yanınızda durup ışığımızın parlamasına izin vermeseydik nasıl olurdu? Kendinizi yalnız hissettiğiniz, kimsenin yanınızda olmadığını düşündüğünüz zamanlar olduğunu biliyorum. Ama bir an için ışığımızı geri çektiğimizi hayal edin. Bu nasıl bir his olurdu?

 

(duraklama)

 

Bazılarınız "Bu gerçekten iyi hissettirirdi, çünkü o zaman bizi sürekli rahatsız etmezdiniz" diyorsunuz, ancak bu çok, çok yalnız hissettirirdi. Belki de yolculuğunuz için bir onay olmadığını, biz oradayken var olan şefkat ve rahatlığın orada olmadığını hissederdiniz. Bu yüzden her birinize yanınızda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Ne yapmanız gerektiğini, nasıl tepki vermeniz gerektiğini belirlemek için orada değiliz. Bu size kalmış. Tamamen size kalmış bir şey. Biz sadece aydınlatmak için oradayız. İşte bu yüzden buna Aydınlatma Serisi diyoruz. Birçok isim bulabilirdik ama bence şu anda her şey çok basit bir şeye dayanıyor ve o da aydınlatma.

 

 

Burada Olmanızın İki Nedeni

 

Uzun zamandır bunun hakkında konuşuyoruz - bankta oturma serisinde, ışığınızın parlamasına izin vermekten bahsettik, yakın zamanda  Merlin’in Işığı etkinliğini gerçekleştirdik - her şey bu ışığın parlamasına izin vermekle ilgili. Burada bulunmanızın nedeni de bu. İki basit şey var. Merabh'a hemen girebiliriz çünkü çok basit iki şey var. Siz aydınlatmak, ışığınızın parlamasına izin vermek için buradasınız, tıpkı bizim sizin için burada olduğumuz, yanınızda durduğumuz, ışığımızın parlamasına izin verdiğimiz gibi. Bu ışığı gezegene getirmek için buradasınız.

 

Buna şairane bir şekilde bakabilirsiniz. Rahatlık ve şefkat getiriyorsunuz. Teselli getiriyorsunuz. Mizah getiriyorsunuz. Karanlığı dolduracak bir şeyler getiriyorsunuz.

 

Olaya metafizik açıdan da bakabilirsiniz. Yapay zeka ve teknoloji hepimizin hayal ettiğinden daha hızlı ilerlerken, gezegende daha fazla bilince ya da daha fazla bilinç zamanına ihtiyaç var. Buna pratik açıdan da bakabilirsiniz. Yapay zekâya aktarılan tüm bu insan enerjisini ve zihniyetini dengeleyecek bir şeylere ihtiyaç var.

 

Şu anda o kadar hızlı ilerliyor ki, uygun bilinç düzeyi olmadan, bu, gezegeni kasıp kavuran bir orman yangını gibi olabilir. Ve insanlığı ve yeni bir insan türünü inşa etmek yerine, her şeyi yok edebilir, çünkü gezegende hala çok fazla açgözlülük var. Gezegende hala çok fazla bilinçsizlik var. Hâlâ enerjilerinin kendi içlerinde var olduğunu anlamayan pek çok kişi var; bunu başka bir yerden, başka birinden çalmalarına gerek yok. Şu anda gezegende hâlâ savaşma, bir şeyler için mücadele etme ihtiyacı hisseden pek çok kişi var. Ve bu gezegendeki temel savaş, karanlığa karşı ışıktır ve sonra başka şeylere dönüşür. Başka şekillere bürünür ve "sahip olanlar" ve "olmayanlar" gibi. Ama aslında  karanlığa karşı ışıktır.

 

Bilinciniz burada, özellikle de bu Makineler Zamanında, her şeyi yeni bir düzeye yükseltme eğilimindedir. Bazen bu biraz yıkıcı olabilir. Bu yeni seviyelere çıktıkça, her şey sarsılır, dağılır ve bu her zaman hoş olmaz ve insanlar yaralanır, hatta ölürler. Ancak şu anda burada bulunmanızın iki nedeni var: bu çok önemli bir zaman. Aydınlatmak - hepsi bu - taraf tutmadan. Gündem yapmadan.

 

Sizinle çalışırken, yanınızda dururken, size bunun yapılabileceğini göstermek için orada olmaktan başka bir gündemimiz yok. Nihayetinde hangi yolu seçeceğiniz size kalmış. Mutsuz bir hayat mı istiyorsunuz? Eksiklik ve duygusal acılarla dolu bir hayat mı istiyorsunuz? Bu tamamen size bağlı ve biz de bunu onurlandıracağız. Yoksa neşe, bolluk ve rahatlık dolu bir yaşam mı istiyorsunuz? Bazılarınız hemen "Ben bunu istiyorum" diyorsunuz. Ama komik olan şu ki, seçim zamanı geldiğinde, çoğu zaman zor yolu seçiyorsunuz. Diyorsunuz ki, "İyi bir iş yaptığımı gerçekten bilmek için biraz daha zor bir yoldan gideceğim. Acı yoksa kazanç da yok. İnlemek yoksa büyümek de yok." Yani, o zor yolu seçersiniz ve - ohh! - işte o zaman - hayal edebileceğiniz gibi eleştirmen köşesinde sizin yaptığınız şeylere bakıyor ve "Oh, hayır! Yine mi bu! Zor yoldan olmaz." diyoruz. Ama bence öğreniyorsunuz. Bence bundan yorulduğunuzu anlamaya başlıyorsunuz. Bu şekilde yapılması gerekmiyor.

 

Gezegende bulunmanızın çok basit bir nedeni var: Işığınızı parlatmak. Pek çok yaşam boyunca savaşların ve davaların içinde bulundunuz. Sizler kiliselerin kurulmasına gerçekten yardımcı olanlarsınız. İyi ya da kötü, her ne olursa olsun. Şimdiyse buraya sadece ışık saçmak, bu destansı, müthiş zamanda insanlık için burada olmaya geldiniz. İşte bu yüzden buna Aydınlatma Serisi adını verdik. Evet.

 

Aynı derecede önemli olan başka bir sebep için de buradasınız ve bu sebep sadece hayatınızın tadını çıkarmak. Tadını çıkarın. Tüm acıları ve kalp kırıklıklarını yaşadınız. Size ait olmayan şeyleri üstlendiniz. Bundan milyonlarca kez bahsettim ve sonunda anlayabilmeniz için birkaç milyon kez daha konuşmam gerekecek. Ama şu anda hayatınızın tadını çıkarmak, kendi zarafetinizde olmak, almak için buradasınız. Her şey için çalışmak zorunda olmak için değil. Hayatın bir mücadele olması için değil. Sabah kalkıp "Oh, bir gün daha" demek için değil. Bırakın enerjileriniz size hizmet etsin. Bırakın enerjiler - ve bunu kendileri yaparlar - size hizmet eden bir akış halinde organize olsunlar.

 

Bazılarınız hala bu konuda zor zamanlar geçiriyor. Bunu yapmanıza gerek olmadığını anlamanız için - bugün değil ama başka bir gün - sizi birkaç kez tokatlamak zorunda kalacağım. O neşeli hayata hemen şimdi sahip olabilirsiniz. Kesinlikle.

 

Yani, iki şey için. Aydınlatma için buradasınız - ve dostlarınız var, yanınızda biz varız ve diğer Şambra'lar var - ve yaşamınızdaki neşe için buradasınız. Bu neşe, hayatınızda belki bazı değişiklikler yapmak anlamına gelebilir veya değişikliklerin olmasına, insanın korkabileceği ya da endişelenebileceği şeylerin size gelmesine izin vermek ve eski yerde kalmayı istemek ve herhangi bir değişiklik yapmama eğiliminde olmak anlamına da gelebilir. Ama şu anda olan her şeyin - her şeyin - bu iki şeyle ilgili olduğunu anlamalısınız: aydınlatma ve neşe içinde bir yaşam sürmek. İşte bu kadar. Bu kadar basit. Aslında daha fazla konuşmamıza gerek yok ama Cauldre doldurmam gereken bir saat olduğunu söylüyor. O yüzden sanırım birkaç kelime daha edeceğiz.

 

Buna Aydınlatma Serisi diyoruz. Prodüksiyon masasından giriş videosunu bir kez daha oynatmalarını rica ediyorum.

 

(giriş videosu oynatılır)

 

Teşekkür ederim. Çok güzel. Çok güzel. Ve Cauldre bana bunun yapay zeka tarafından yaratıldığını söylüyor, ama büyük iş.

 

Demek istediğim, yapay zeka ile çalışmak için bilinç faktörünün, bilinç bileşeninin devreye girmesi gerekiyor. Cauldre son makalesinde (burada) bunun hakkında yazdı. Bunu kendi başına yapmıyor. Bir noktada yapabilir ama şu anda kendi başına yapmıyor. Bir insan olması gerekiyor ve bu insan belki de yazılım programına bir şeyler yazıyor, komutlar veriyor, bu da yazılımın gidip uygun unsurları bulmasını ve onları birleştirerek ya da kompoze ederek geri getirmesini sağlıyor. Ama yine de bu gerekiyor.

 

Bu gerçekleşirken, bir ışık parlıyor ve bu ışık komutları veren kişiyi aydınlatıyor. Bu nedenle, geri aldığınız şey tamamen salt rakamların ötesine geçiyor. Başka bir deyişle, bu sadece yapay zekanın dışarı çıkıp belirli unsurlara bakması değildir. Orada oturup komutları veren insan tarafından yönlendiriliyor ya da aydınlatılıyor olmasıdır. İnsan ne kadar aydınlanırsa, ne kadar aydınlatırsa - başka bir deyişle, kendini açmasına izin verirse - YZ ile çalışırken o kadar büyük bir fark göreceksiniz. Onda daha fazla derinlik göreceksiniz.

 

Bir test yapabilirsiniz ve umarım bazılarınız bunu yapay zeka ile çalışırken bir noktada denersiniz, diyelim ki grafik veya video için bir yazılım olsun. Beş kişi bağımsız olarak çalışsın, aynı komutları versin ve sonucu görsün. En az bilince sahip olan, en kapalı olan, içlerinde en düşük ışık yayma faktörüne sahip olan kişi- yargılayıcı olmak istemem ama sadece farkında olmak açısından söylüyorum- en yüksek bilinç ve aydınlatma düzeyine sahip olan kişiden çok ama çok farklı bir sonuca sahip olacaktır. Dolayısıyla, büyük bir fark göreceksiniz ve bunu çalışabilirsiniz. Bunu 100 katılımcı ile çalışabilirsiniz. Soru şu - en büyük faktör şu - birinin ışık seviyesini, ne kadar aydınlattığını nasıl belirlersiniz? Ve bunu ölçemezsiniz, sadece hissedebilirsiniz. Bu da gizli bir faktör olacak ama gerçek şu ki farkı görebileceksiniz.

 

Aydınlatmak, ışımak için buradasınız ve bunu yaptığınızda kendi hayatınıza da ışık tutmuş oluyorsunuz. Kendi hayatınızı atlayarak bunu insanlığın geri kalanına aktarıyor ve onların da kendi potansiyellerini görmelerini sağlıyor değilsiniz. Aslında önce kendinizi aydınlatıyorsunuz. Sizin içinizden geçmesi gerekiyor. Bu ışık sizi açar. Zihninizi açar. Biyolojinizi açar. Ruhunuzu, yaratıcılığınızı, potansiyellerinizi açar. Sizden gelir, sizin içinizden geçerek sizin de içinde bulunduğunuz her sisteme girer ve sonra da insanlığa yayılır. Yani bir bakıma bunu kendiniz için de yapıyorsunuz.

 

 

Aydınlatma Serisi Simgesi

 

Şimdi, bu Seri için isim, bilgi bulurken ve umarım grafikleri beğenirsiniz.

 

LINDA: Bayıldım.

 

ADAMUS: Cauldre onları...

 

LINDA: Kesinlikle bayıldım.

 

ADAMUS: ... ben onun yanında dururken bir araya getirdi, o...

 

LINDA: Oh, elbette, sizin etkiniz vardı.

 

ADAMUS: ... doğru yaptığından emin olduğunda.

 

LINDA: Evet.

 

ADAMUS: Bir araya getirdiği ilk birkaç taslak benim pek hoşuma gitmedi.

 

LINDA: Oh.

 

ADAMUS: Ama birlikte çalıştık, ben ...

 

LINDA: İstekli olması çok güzel.

 

ADAMUS: ... onun omzunun üzerinde duruyordum.

 

LINDA: Evet.

 

ADAMUS: Şey, ana grafiği bir araya getirirken - belki bunu ekranda gösterebiliriz - çok karmaşık hale getirme eğilimi vardı. Tüm bu unsurları oraya koymak ve bir sürü başka şey var. Şu anda mesele sadeliğe geri dönmek. Ve tasarım, enerji tasarımı, ister bunun gibi bir grafik yaratıyor olun ister sadece kendi hayatınızda bir şey yapıyor olun, sadeliğe geri dönün. Karmaşıklaştırmanıza gerek yok. Orada çok fazla karmaşıklık olması onu daha iyi yapmaz. O zaman enerji ve enerji tasarımının çarpışan, rekabet eden unsurlarına sahip olursunuz.

 

Temel basitlikle başlayın ve bunu yaptığınızda, yaşamınızdaki en basit enerji tasarımlarıyla başladığınızda - yani yaşamınızdaki gerçekten basit olanlarla - bunu tezahüre, gerçekliğe koyun. Sonra başka bir şeye ihtiyaç duyarsa, şurada biraz dengeye, burada biraz farklı enerjiye ihtiyaç duyarsa; şurada ya da burada bazı aksesuarlara ya da süslemelere ihtiyaç duyarsa, bunlar kendi yollarını bulacaklardır. Ama yaşamınızdaki her şeyde çok, çok temel, basit enerji tasarımlarıyla başlayın. Vücudunuzla ilgili olarak - oh, bazılarınız, oh, vücudunuzla ilgili olarak çok karmaşıklaşıyorsunuz - ve sonra onu da bunu da eklemek zorunda kalıyorsunuz, ve bazı diyetleriniz, takviyeleriniz ve diğer her şeyiniz var. Bunu gerçekten basit tutun. Bu paleti çok ama çok basit tutun. O zaman başka bir şeye ihtiyaç duyulursa, kendi bilinciniz onu farklı şekillerde varlığa çağıracaktır. Bazen sadece "Ah, şurada başka bir öğeye ihtiyaç var" diye fark edersiniz. Ama basitlikle başlayın.

 

 

Khamsa

 

Aydınlatma Serimiz için çok basit bir simgemiz var, çok çok basit ve temelde Keahak'ta bahsettiğim bir unsur, çok basit bir kadim unsur, ancak bu da biraz karmaşık hale geldi ve yanlış anlaşıldı. Buna khamsa deniyor ve k-h-a-m-s-a ya da sadece h-a-m-s-a olarak yazılabilir. Khamsa ("haum-sa" olarak telaffuz edilir) veya khamsa ("kh" yuvarlanarak telaffuz edilir). Ve bu şekildedir (avuç içi dışa dönük ve üç orta parmak bir arada). Bu eldir ve çoğu zaman gören göz sembolü ile tasvir edilir. Zaman içinde insanlar içine başka semboller de koymuş ve onu biraz bozmuşlardır ama temelde gören gözlü eldir.

 

Şu anda biraz yanlış anlaşılıyor. Bu çok eski bir semboldür. Eski, eski Mısır'a kadar uzanır ve aslında izini sürdüğünüzde kökeninin Mısır uygarlığından bile önce, Atlantislilerin Dünya'ya geri dönmeye başlamasından çok da uzun olmayan bir süre sonra ortaya çıktığını görürsünüz. Şu anda kötülükten korunmak için kullanılan bir sembol olarak yanlış yorumlanıyor. Hiç de değil. Hiç de değil. Her şeyden önce, kötülükten korunamazsınız. Şimdi birdenbire bir ikilik yarattınız. Bir çatışma yarattınız, bilirsiniz, "Kötülükten korunmalıyım." Kötülüğe - karanlığa, adına ne derseniz deyin - güven veriyorsunuz. Eğer onu bu şekilde savuşturmak zorundaysanız, onu besliyorsunuz demektir.

 

Bazıları bunun refah ve bolluk sembolü olduğunu söyler. Büyük ölçüde öyle. Ama nihayetinde, khamsa'nın kökenine geri dönerseniz, bunun tek anlamı, kendinize hayatın akışında, hayatınızda olma izni vermenizdir. Bu, tanrısallığı, merkezdeki gören gözü kabul ettiğiniz anlamına gelir. Hayatınıza zarafetin akışını izin verdiğiniz anlamına gelir. Artık sürekli mücadele ettiğiniz, sürekli karar vermek zorunda kaldığınız insan yaşamının ve bilincinin o daha düşük yolunu seçmek zorunda değilsiniz. Ve bir insanın verdiği her karar için, her zaman bir potansiyel vardır - potansiyel olsun ya da olmasın, her zaman bir yargı vardır - "Haklı mıydım yoksa haksız mıydım?" Yani, kişinin zihninden sürekli olarak duyduğu eleştiri budur. Khamsa sembolüyle, bu basitçe tanrısal akışınızda olduğunuz anlamına gelir. İnsan ve tanrısal olan bir arada. Bu yüzden onu seçtik, bu seri için onu seçtim ve Keahak'ta onun hakkında konuşuyorduk.

 

Birazdan khamsa ile bir merabh yapacağız, çünkü bunun pek çok başka anlamı var. Ama şimdi, sadece bir dakikanızı ayırın ve kendi elinizi uzatın (elini öne bakacak şekilde kaldırır).

 

(duraklama)

 

Bu sembol basitçe tanrısal akışta, tanrısal akışınızda olduğunuz anlamına gelir. Tanrısal doğanızı, ışığınızı varlığınıza kabul ettiğiniz anlamına gelir. Zaman ve mekânla ilgili bu şeylerin gerçekten ilginç olduğunu ama bir şekilde gerçek olmadığını fark edersiniz. İçinde oynayabilirsiniz ama dışında da oynayabilirsiniz. Ve khamsa ile, tanrısal bir varlık olduğunuzu fark edersiniz. Siz lanet olsun ki bir Üstatsınız. Lanet bir Üstat değil ama, lanet olsun, bir Üstatsınız.

 

Artık bir şeylerle savaşmak ve mücadele etmek zorunda değilsiniz. Sadece izin veriyorsunuz ve o akışın içindesiniz ve daha önce yaptığınız gibi insani kararlar vermek zorunda bile olmadığınızı fark ediyorsunuz. Elbette, geç saatlere kadar uyumak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ama belli bir noktada bile tüm bunları geçersiz kılıyorsunuz. "Sabah 6:30'da mı yoksa 7:00'de mi kalkmalıyım?" diye düşünmek zorunda değilsiniz. Bunun ötesindesiniz. Sadece bir akış var. Ne zaman kalkarsanız o zaman kalkarsınız. "Sağlıklı bir kahvaltı mı yapmalıyım yoksa o çöreği mi yemeliyim?" diye bir karar vermek zorunda değilsiniz. Fark etmez. Gerçekten fark etmez ve birdenbire o gün ne giyeceğiniz gibi  o küçük kararları bile aşarsınız. Açık renk bir şey mi giymelisiniz, koyu renk mi? Daha resmi bir şey mi, resmi olmayan bir şey mi? Bunlar buharlaşır. Bir anda yok olur.

 

Şu anda bunu hayal etmenin zor olduğunu biliyorum, çünkü hayatınız bunlarla dolu. Hayatınızın her küçük parçasıyla, kendinizle ilgilenmek zorundasınız. Ama bu ortadan kalkmaya başlıyor. Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Bu sadece sizin için, diyebilirsiniz ki, tanrısallığınız, ruhunuz, her ne ise, onun tarafından düzenlenmiştir. Siz oraya varmadan önce zaten orada olan bir biliş vardır. Çoktan ayarlandı. Sanki - gerçek anlamda değil ama mecazi anlamda - giysiler zaten yatağın üzerinde duruyor. İçeri girersiniz ve "Oh, tamam. Bugün bunu giyeceğim." Bu sizin kendi tanrısallığınızdır. Kendi enerji hizalanmanız, kendi enerji tasarımlarınız bunu sizin için yapıyor.

 

Khamsa böyle bir şeydir - bir nevi değil - khamsa bunu ifade eder. Devam edin ve bunu tekrar yapın - el yukarı, üç parmak bir arada - ve bu basitçe şunu ifade eder, "Ben bu gezegende gerçek bir Üstadım. Artık eski oyunları oynamak zorunda değilim. Gerçek tanrısal doğamın ne zaman yanımda olduğunu merak etmeme gerek yok. O her zaman orada. Bu khamsa ile onu kabul ediyorum."

 

Asıl anlamı buydu. Yol boyunca biraz çarpıtıldı ve saptırıldı. Tüm bu 'kötülükten korunma' meselesi beni gerçekten rahatsız ediyor, çünkü mesele bu değil. O, "Oha! Defol git buradan şeytan." demek değil. "Kötü şeytan! Uzak dur!" demek değil. Khamsa, o kabul etmedir.

 

Kabul etme, "Ben bedenlenmiş bir Üstadım. Tanrısallığıma, bilincime, ışığıma izin veriyorum." demektir. İşte bu kadar. Sonra her gün ne yapıyorsanız, her ne oluyorsa ona devam edersiniz ve çok geçmeden her zaman meydana gelen bu akışı fark etmeye başlarsınız. Bolluğunuzda bir akış olduğunu fark edersiniz.

 

Biliyorsunuz, şu anda bazılarınız bolluk konusunda endişeleniyorsunuz, "Bu faturayı nasıl ödeyeceğim? İhtiyacım olan ve hatta istediğim bir şeyi nasıl karşılayacağım? Ev taksitlerini, araba taksitlerini ve diğer her şeyi nasıl idare edeceğim?" Bu moda, bu son derece insani moda girdiğinizde, enerjiniz de size aynı şekilde karşılık verecek ve şöyle diyecektir: "Tamam, oyun oynamak istiyorlar. Merak etmek ve endişelenmek istiyorlar." Bu, enerjinin, bizim, "Ah! İşte başlıyorlar" dediğimiz bir şeydir. Bu oyunu oynamak zorunda değilsiniz.

 

Bu büyük bir sıçrama, evet. İşleri yapma şeklinizden buna geçmek büyük bir sıçrama ve biraz korkutucu. "Şey, bu gerçekten de, işte, serbest bırakmak. Bu, her şeyin yoluna gireceğine dair mutlak bir güven duymak demek. Buna hazır mıyım bilmiyorum. Buna layık mıyım bilmiyorum." diyorsunuz. Evet, layıksınız. Evet, layıksınız. Bu, "Artık yok." demeniz gereken anlardan biri. Artık yok." Ve - bom! - khamsa yükselir.

 

O hareket halindeki ruhtur. O Üstat olarak, insan olarak, ruh olarak hep birlikte yaşamaktır. Khamsa'nın orijinal anlamı budur. Bu Seri için, Aydınlatma Serisi için onu seçmemin, dikkatle seçmemin nedeni budur. Kendinizi aydınlatıyorsunuz ve sonra bunun gezegene gitmesine izin veriyorsunuz.

 

İlginç olan şu ki khamsa aynı zamanda Orta Doğu ile de ilişkilidir. Orta Doğu ile çok fazla. Her ne kadar Mısır'dan çıkmış olsa da, ondan önce de başka yerlere yayılmıştı. Ama şu anda Orta Doğu ile yakından ilişkili. Hem Müslümanlar, yani Araplar hem de İsrailliler, yani Yahudiler bunu bir işaret olarak kullanıyor. Bu kutsal bir işarettir. Ne kadar ilginç değil mi, tam da bu Şaud günündeyiz, hangi tarihteyiz? Takvimle ilgili zor zamanlar geçiriyorum - 7 Ekim, sanırım 20'li bir şey, 2023. Benim için pek bir önemi yok, o yüzden pek dikkat etmiyorum. Ama işte bugün buradayız ve İsrail'de yeni bir savaş başladı.

 

 

İsrail'deki Savaş

 

Şimdi, bu konuda birkaç şey söyleyeceğim. Burada taraf tutmadığımızı çok ama çok iyi anlamanızı istiyorum. Bunun için burada değiliz. Evet, haberleri okurken ya da nereden bilgi alırsanız alın, neler olup bittiğinin farkında olun. Açıkçası, şiddet var. Açıkçası, şu anda çok fazla bomba, çok fazla ölüm var ve çok fazla korku yaşanıyor. Taraf tutmak bize düşmez.

 

Bizler, melek varlıklar, Yükselmiş Üstatlar Kulübü'nde örgütlenip, "Tamam, İsrail'i destekleyenler buraya; Filistin'i destekleyenler buraya" demiyoruz. Bu öyle bir şey değil. Çok daha büyük bir resim var. İki taraf da haklı değil. İki taraf da haksız değil. Şu anda olan tek şey - bir an için bunu hissedin.

 

Şu anda olan şey büyük bir değişimdir. Bir tarih değişikliği, çünkü tüm bunlar bu gezegende ve öncesinde uzun ve acı dolu bir tarihe dayanıyor. Şu anda haberlerde gördüğünüz meseleler 2000 yıl öncesinden ya da İsrail'in resmi bir devlet haline geldiği 1948'den çok ama çok daha eskiye dayanıyor. Bunun çok ama çok ötesine gidiyor. Ve şu anda Orta Doğu'nun bu topraklarında gördüğünüz şey - daha geçen gün başladı - muhtemelen Orta Doğu'daki sondan ikinci muharebe ya da savaş olarak adlandıracağım şeydir. Hatta sonuncusu bile olabilir, ama kabaca, tahminen bunun gerçekleşmekte olan sondan ikinci savaş olduğunu söyleyeceğim.

 

Cennet’in Haçı’nın yaklaşık altı buçuk ayını geride bıraktık. Hepiniz bir şeylerin olmasını mı bekliyordunuz? İşte oluyor.

 

Bu çatışmanın derinlikleri çok eskilere, Dünya'dan öncesine, kadim, kadim melek ailelerine kadar uzanır. Ruhlu varlıklar, meleksi varlıklar ilk kez bir araya geldiklerinde, bir aile soyu yoktu. Bir tarih yoktu. Ama gruplar kurdular, 144.000 melek ailesi oluştu. Bazıları çok büyük, bazıları o kadar büyük değildi ve Hapiru - H-a-p-i-r-u - Hapiru adında bir tane vardı. Hem Filistinliler hem de İsrailliler Hapiru'dan geliyorlar, bu aynı melek ailesinden geliyorlar ve herhangi birimizin hatırlayabildiği kadar uzun süredir savaşıyorlar.

 

Bu bir aile kavgası. Kardeş kardeşe karşı. Kız kardeş kız kardeşe karşı. Çok çok eskilere dayanıyor ve özü, bu kavganın nedeni bu Hapiru grubu içinde, aslında ailenin bazı gerçek üyeleri tarafından kabul edilme arzusuydu. Bazıları bu melek grubu için liderlik anlamında sunabilecekleri daha fazla şeye sahip olduklarını düşünüyordu. Bazıları bu gruba gündemleri ile geldiler. Bu grubun, tüm melek aileleri arasında en önde gelen, bir nevi seçkin olmasını istediler.

 

Bu temel bilinç Hapiru'da uzun, çok uzun bir süre kaldı ve aslında hala mevcut. Ancak bu elit olma, lider olma arzusu dahilinde, liderlerin lideri olmak isteyenler vardı ve çatışmalar orada başladı. Tüm yaratılıştaki orijinal güç çatışmalarından biri tam da buradaydı.

 

Ve yine, orijinal Hapiru'nun Yahudi ya da Müslüman, Filistinli ya da İsrailli olduğunu düşünmeyin. O zamanlar böyle bir şey yoktu. Bu sadece, bir bakıma, kendi ışıklarında ya da ışıksızlıklarında kaybolmuş ve savaşmaya, kabul görmek istemeye başlayan büyük melek varlıklardı. Ruhani ailenin diğer üyelerinden onay almak istiyorlardı. Bu da Hapiru içinde hizipler yarattı.

 

Ancak ilginçtir ki bu durum hizipler yaratmış olsa da, bir bakıma Hapiru'yu her zamankinden daha da güçlendirmiştir çünkü ne zaman dışarıdan biri, başka bir melek ailesi herhangi bir şey yapmak için müdahale etmeye kalksa, Hapiru içindeki bu iki güç ya da birden fazla güç aniden tekrar bir araya gelir ve diğer melek ailesiyle savaşır. Ve bu sonsuza dek böyle devam etti. Cauldre beni burada durdurmak istiyor. Bunu yapmaya devam ederse onu tamamen ortadan kaldırmak zorunda kalacağım. Söylediğim şey çok açık ve doğru Cauldre.

 

Yani, bunlar - bir saniye bekleyin. Gidip onu biraz tokatlamam lazım. Bu konuda çok fazla gündemi var. Tamam.

 

Yani, Hapiru'nun bu melek ailesiyle, içinde devam eden tüm kavgalarla, asıl güç mücadelesinin ve savaşın kökeni gerçekten de hemen hemen buydu. Kendi aralarında savaşıyor olsalar da, bu onların daha da güçlenmelerine ve yaptıkları işte daha kararlı olmalarına neden oldu. İç savaşlar, Hapiru ailesinin bir noktada hangi yöne gideceğini belirlemeye yardımcı olacak onay veya güç için yapılan savaşlardı. Bunların bazılarının kulağa çok insani geldiğini biliyorum, ancak şu anda insanlar olarak sahip olduğunuz bu niteliklerin hepsini buradaki gezegende icat etmediniz.

 

Bunların pek çoğu melek alemlerinden geldi ve Hapiru'nun başlıca nedenlerden biri olduğunu söyleyebilirsiniz - bu melek ailesi tüm yaratılışta her şeyin yavaşlamaya başlamasının başlıca nedenlerinden biriydi. Fiziksel alemlerin dışında bile her şey yavaşlamaya başladı. Uzay ve zaman açısından düşünmeyin ama deneyimler açısından düşünün. Keşif sırasında içinden geçtiğiniz silsileler açısından düşünün. Hapiru'dan gelen adeta bir yerçekimi olan bu dinamik nedeniyle işler yavaşlamaya başladı ve diğer melek ailelerini ele geçirmeye başladılar. Silahlarla ve bıçaklarla savaşmıyorlardı, çünkü bunlara sahip değillerdi, ama enerjiyle savaşıyorlardı. Enerjiyi çalmaya, enerjiyi almaya çalışıyorlardı.

 

Ve tüm bu çekişme sürerken, aslında bu onları, diğerlerinden onu almaya çalışmak için körüklüyordu ve büyük savaşlar, enerji savaşları, tüm fiziksel olmayan yaratımda patlak verdi. Fiziksel olmayan - o zamanlar basitçe orada değildi. Bu unsur tüm yaratılıştaki her şeyi yavaşlattı, öyle ki diğer tüm melek ailelerinde büyük endişelere yol açtı. Enerjinin artık doğal yolunda akmadığını, hareket etmediğini fark ettiler. Artık inişli çıkışlı bir hal aldı. Sıkıştı. Tıpkı Hapiru'nun kendisiyle savaştığı gibi, neredeyse kendini yamyamlaştırmaya, kendisiyle savaşmaya başladı.

 

Bu durum uzun bir süre devam etti ve sonunda melek aileleri, Ark Düzeni toplandı ve sonunda "Bunun için bir çözüm bulmalıyız" dediler ve biri hariç - Hapiru - tüm ruhani aileler bunu kabul etti. Onlar ise bir çözüm istemediler.

 

Bu orijinal Birleşmiş Milletler gibiydi, ama bu, melek ailelerinin bir araya gelmesiydi. Bir şeyler yapılması gerektiğini fark ettiler, aksi takdirde eğer enerjinin doğal akışı- uzay ve zaman boyunca değil, ama deneyim ve evrim yoluyla bu doğal bir harekettir; evrimin uzay ve zamana sahip olması gerekmez - eğer tüm bunlar yavaşlarsa ve durursa, ışık hareket etmeyi bırakırsa, o zaman her şeyin çökeceği endişesi vardı. Her şey yok olup gidecekti. Şimdi, her şeyin varoluşun dışına çıkması basitçe mümkün değildir, ama çökmüş gibi görünebilir, kendi üzerine patlayabilir. İşte bu yüzden melek aileleri anlaştılar, Dünya denen bu yeri yarattılar ve buraya geldiler.

Hapiru'nun, Atlantis'te son günlerinde büyük bir etkisi vardı. Genellikle onlardı - ve şimdi sadece İsrail ve Filistin ya da Müslümanlar ve Yahudiler açısından düşünmeyin. Mesele bu değil. Bu daha büyük bir resimle ilgili. Gezegende teknoloji, zenginlik ve fiziksel akış gibi şeyleri hala kontrol edenler genellikle onlardı. Atlantis'in liderleri onlardı, en azından son zamanlarında. Teknolojiyi kendilerine ayıranlar onlardı. Kişinin yaşam süresini uzatmak, fiziksel olarak yaşlanıyormuş gibi görünmemesini sağlamak, fiziksel yaraları iyileştirmek, hatta kopan bir kola kadar her şeyi iyileştirmek için gezegenin kristallerini dikkatle ayarlamanın yolları bulunmuştu. Ancak bunların çoğu sadece seçkinler için ayrılmıştı. Bunlar Hapiru'ydu.

 

Bu gezegenin dinleri yaklaşık 5,000 yıl önce oluştuğunda - eskiden dinler yoktu, hatta Tanrı anlayışı bile yoktu, ancak dinler oluşmaya başladığında - bu dinlere hemen giren Hapiru oldu. İlla ki onları ele geçirmek için değil, ama sanırım hak ettikleri yeri almak için diyebiliriz. Ve şu anda Orta Doğu'nun, İsrail'in, Kudüs'ün tam da bu bölgesi, şu anda modern dinlerinizin - Hıristiyanlık ve ayrıca İslam, Müslüman inancı ve Musevilik - merkez üssü, sıfır noktası haline geldi.

 

Şimdi, merkezi dünyanın başka yerlerinde olan başka dinler de var. Ancak enerjileri hissederseniz, sıfır noktası Kudüs bölgesidir. Bazılarınız oraya gittiniz. Neden bahsettiğimi biliyorsunuz ve hiç de hoş bir manzara değil. Yani, görsel olarak ilginç ve güzel, ama enerjisel olarak bir savaş alanı. Kimse savaşmıyor olsa bile, hepsi sandalyelerinde oturup şüpheyle diğerlerini gözlemliyor, notlar alıyor ve liderlere rapor veriyor, bu bir karmaşa. Tam bir karmaşa.

 

Bu şekilde devam edemez. Bu yeni ışıkta olmaz. Devam edemez. Cennetin Haçı'nın açılmasıyla birlikte artık devam edemez. Geçmiş aylarda bunun hakkında konuştuk ve ışığın şu anda gezegende çok parlak bir şekilde parladığını söyledik. Bu eski sıkışmış enerjiler, güç enerjileri - ve "karanlık" kelimesini kullandığımda, bunu olumsuz bir şey olarak kastetmiyorum - ama sıkışmış enerjiler, eski enerjiler, evrimleşmeyen enerjiler, basitçe gitmek zorunda kalacaklar. Gitmek zorunda kalacaklar. Gezegende yer yok. Ve gezegende merkez üssü ışık olması gereken yerin burası olduğunu, bu gezegende insan formundaki Tanrı'nın merkez üssü olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda, tam da orada bu savaşlar mı oluyor? Tekrar söylüyorum, mesele taraf tutmak değil. Bu, tarihi anlamak ve bir sonraki adımda nereye gideceğimizi anlamakla ilgili.

 

Gerginlik uzun süredir devam ediyor. Biliyorsunuz, bu ilk ya da ikinci savaş değil, bu uzun zamandır devam ediyor ve olayların özünde Hapiru'nun Hapiru ile savaşması var. Birçok yönden Habil ve Kabil gibi - İncil'deki hikayede, biraz fazla abartılmış, ama nedir - Kabil kıskançlıktan Habil'i öldürür, Tanrı'nın saygısını ister ve Tanrı'nın kendisine hakaret ettiğini hisseder; kardeşinin değil, kendisinin güç olduğunun kabul edilmesini ister. Yani iki kardeş kavga ediyor. Biri öldürülür ve bu bir anlamda Hapiru'nun hikayesidir. Ama kimse asla ölmez. Demek istediğimi anlıyorsanız, onlar birbirlerini öldürmeye devam ediyorlar. Şu anda gezegende yaşanan durum da bu.

 

Bu yüzden iki şeyi açıkça anlamanızı istiyorum. Işığınızı aydınlatmak ve hayatınızın tadını çıkarmak için buradasınız. Ve ışığınızı aydınlattıkça, şu anda Orta Doğu'da meydana gelen savaş gibi şeyler yüzeye çıkacaktır. Ve siz de, "O zaman ışığımı parlatmamalıyım. Onu kısmalıyım, çünkü..." diyorsunuz. Hayır. Savaşı siz yapmıyorsunuz. Siz sadece çok uzun zamandır ve bu gezegenden çok daha önce bu dünyada var olan bir soruna çözüm için ışık tutuyorsunuz. Şu anda bu bölgede kardeş kardeşe karşı. Birbiriyle savaşan tamamen farklı iki ırk gibi değil. Aynı aile.

 

Bunun yüzeye çıkması gerekiyordu ve çok daha kötü olabilirdi. Neyse ki, gezegendeki ışık seviyesinin artması çok daha hızlı bir çözüm ve gerçek bir çözüm yaratacak. Şu anda sadece ateşkes yapmakla olmaz, çünkü ne olacağını tam olarak biliyorsunuz. Bir ateşkes olur; bir yıl sonra ya da iki yıl sonra tekrar ortaya çıkar. Şu anda gezegende buna kesin bir son verilmesi için tam zamanı. Bu Hapiru ailesinden gelen ve halen Orta Doğu'daki o bölgede yaşayan sizlerden bile ışığınızı parlatmaya yetecek kadar var. Bu Yahudi ya da Müslüman olmanızla ya da buna benzer bir şeyle ilgili değil. Taraf tutmakla ilgili değil.

 

Ve nihayetinde, iki taraf da kazanamaz, hedeflerine, başarmaya çalıştıkları şeye bakılırsa kazanamazlar. Kazanamazlar. Ama olabilecek şey, neden bir aile kavgası sürdürdüklerine dair bir farkındalık olabilir. Ve bilirsiniz, aile kavgaları en kötüsüdür. Birçoğunuz bunu kendi ailenizde - kısır kavgalar - ya da eşinizin veya partnerinizin ailesinde görmüşsünüzdür ve bunlar en kötüsüdür. Ve sonra ne olduğunu biliyorsunuz. Aile birbiriyle kavga eder ve savaşır, ama dışarıdan bir güç gelir, ister polis olsun, ister sosyal hizmetler, ister arkadaşlar ya da başkaları, ve hepsi geçici olarak o dış gücü devreye sokar, böylece kendi iç kavgalarına geri dönebilirler.

 

Bu gezegende artık yok. Artık yok. O basitçe var olamaz. Söz - söz, ışık, enerji - tüm o Yükselmiş Üstatlardan, hepimizden Hapiru'ya çok net bir şekilde gitti. Işığımızı yönlendirmiyoruz ama ışığımızın bu kavgayı sürdürenler, Tanrı'yı rehin tutanlar tarafından fark edildiğinden emin oluyoruz. Bu Orta Doğu topraklarında Tanrı'yı rehin tutmak. Kutsal olan Tanrı kavramının, dinin ve kutsal olanın gelişmesine izin vermemek. Yani, bir bakıma, bu sadece Hapiru ile ilgili değil. Tüm dinlerle ilgili. Hepsi Kudüs'teki bu boşluğun içine çekilmiş durumda ve hepsi de bunun içinde sıkışmış durumda.

 

Şu anda ışığa ihtiyaç var, "umarım bir taraf diğerini yener" diye değil, ateşkes için bile değil, çünkü ateşkes sadece bir meseleyi ertelemek ya da geciktirmektir. Şu anda gerçek bir çözümün tam zamanıdır.

 

Sizden kendinize bakmanızı istiyorum. İçinizdeki Hapiru'ya bakmanızı istiyorum. O melek ailesinden gelmeniz şart değil, insan benliğinizin kendi ailesine, geçmiş yaşamlarınıza, diğer her şeye. İçinizde gerçekleşen mücadelelere, veçhelerinizden katlanmak zorunda kaldığınız şeylere, mücadelelere, ileri geri giden kavgalara bakın ve bunlar sizi daha iyi bir hale getirdi mi? Pek sayılmaz. Bedenlerinizi pek çok yönden tahrip etti. Size inanılmaz zihinsel acılar ve travmalar yaşattı.

 

Tüm bu meseleyi, kendi içinizdeki savaşları, aydınlık ve karanlık savaşlarını, hatta kendi içinizdeki liderlik savaşlarını, kendi içinizdeki liderliği hissedin. Kim kazanacak? Hangi veçhe? Onun siz olup olmadığını nasıl bilirsiniz? Ben biliyorum dediğinizde bilirsiniz.

 

Bu çözüm nasıl olacak? Daha fazla savaşarak mı? Hayır. Kaçarak mı? Olmamış gibi davranarak mı? Herkesten sadece, bilirsiniz, kollarını indirmesini, biraz savaşmayı bırakmasını, bir soğuma dönemi geçirmesini isteyerek mi? Bunu yaptığınızda ne olduğunu biliyorsunuz. Tüm bu çılgın parçalarınızdan biraz sakinleşmelerini istersiniz, çünkü çok yorulmuşsunuzdur ve sakinleşirler. Peki sakinleştiklerinde ne yaparlar? Yeniden silahlanırlar. Bir sonraki savaşa hazır olmak için yeniden enerji toplarlar. Yani bu pek işe yaramaz.

 

Ne işe yarar? Çözümü ne getirir? İçinizdeki bu kadim savaşların sona ermesine ne sebep olur? Bir an için bunu hissedin.

 

Buna birazdan geri döneceğiz ama bir an için gerçekten hissedin.

 

 Onunla mücadele etmek  değil. Tüm o şeyleri telkin etmeye çalışmak değil.

 

Terapiler yapmaya çalışmak ve kendinizi güzel sözlerle beslemeye çalışmak değil. Bunların hiçbirinin gerçekten işe yaramadığının farkındasınız, değil mi? Geçici oluyorlar ama sonra savaşlar tekrar geri geliyor, tıpkı Orta Doğu'da olduğu gibi.

Bunun muhtemelen o bölgedeki ikinci ya da son büyük savaş olduğunu söylüyorum. Belki de sonuncusu, özellikle önümüzdeki dört beş gün içinde ne olacağına bağlı. Bunun son olduğunu söylüyorum çünkü gezegende çok fazla ışık olacak. Bunun için devam eden çok fazla ışık. Şu anda bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

 

Şimdi, değişim, şey, bu zor bir iş. Değişim, nükleer bomba gibi feci bir bombalama anlamına gelebilir. Büyük bir can kaybı anlamına gelebilir. Bu durum sadece Orta Doğu'daki çatışmaların ötesine geçip dünya çapında bir savaşa dönüşebilir. Ancak bunların gerçekleşmesine gerek yok. Değişimin gerçekleşebileceği pek çok başka yol var.

 

Kendi yaşamınızdaki çatışmaları sona erdirmek için daha yüksek bir potansiyel, başından beri kullandığınız eski yöntemler yerine daha iyi bir yol görebildiğinizde; ışık parladığında ve bunu çatışma olmadan, acı çekmeden, yıkım olmadan yapmanın başka bir yolu olduğunu görebildiğinizde, genellikle o yolu seçersiniz. Ve şu anda Orta Doğu'da yaşananlar da aynı şekilde.

 

Bu kaçınılmazdı. Bunun gerçekleşmesi sürpriz değil. Oluşan çok fazla baskı ve gerilim var. Bu durum melek ailelerine kadar uzanıyor. Bu, şu anda gezegendeki bilinçli varlıklardan gelen aydınlanmayla,  ışığın içeri girmesiyle, Orta Doğu'daki çatışmanın, Orta Doğu'dan ve oradan yayılan dinlerden kaynaklanan Tanrı'yı rehin almanın sonu olabilir. Hapiru savaşının - kardeş kardeşe - sonu ve nihayet bir tür çözüm olabilir.

 

İşte bu yüzden bu Aydınlanma Serisi. Bu sadece ışığınızın parlamasına izin vermenizle ilgili bir mesele. Bu, içinizdeki tanrısal akışı kabul etme meselesidir.

 

Artık bahane yok. Artık ne zaman olacağını merak etmek yok. Artık erteleme ve sürüncemede bırakma yok. Ya yaparsınız ya da yapmazsınız. Ya benimle ve Şambra'nın geri kalanıyla devam edersiniz ya da çekip gidersiniz. Şimdi o büyük sıçramayı yapma ve akışa izin verme zamanı.

 

Şimdi bazılarınız "Ama ben buna izin veriyorum" diyorsunuz. Hayır, izin vermiyorsunuz. Hayır. Bunu sizin dışınızda bir şeyin yaratmasını istiyorsunuz. Bunun sizin için yapılmasını istiyorsunuz. İzin vermenizi ve almanızı sağlayamam. Bunu siz yapmak zorundasınız. Bundan sonra, izin verdikten ve aldıktan sonra, doğal bir akış gerçekleşir ve bu benden değil, ruhunuzun zarafetinden gelir.

 

Yani hala bir direnç var. Hâlâ bir şüphe ve sorgulama var ve "Neredeyse oradayım ama tam değil" oyununu oynayarak bundan belli bir rahatlık ve zevk alıyorsunuz. Artık böyle bir lüksümüz yok. İlerlemek zorundayız. Teknoloji çok hızlı ilerliyor. Gezegene gelen Yeni Işık eski sorunları zorluyor. Bu eski sıkışmış enerjiler şu anda öne çıkıyor. Gezegende hızla değişecek olan şeylerin buzdağının sadece görünen kısmındayız ve bu noktada kararsız kalamazsınız. Çitin üzerinde oturamazsınız. Ya o dalışı yapıp yolunuza devam edeceksiniz ya da çitten ineceksiniz. Bir süreliğine diğer tarafa geri dönün. Daha sonra bir şansınız daha olacak.

 

İşte burada, dostlarım. Kesinlikle burada. Ve bu tam olarak yapmak istediğiniz şeyi yapma zamanı - aydınlatma.

 

Hadi bununla derin bir nefes alalım.

 

Bunun Hapiru hakkında pek çok soruyu gündeme getirdiğini biliyorum, ancak bunun bir aile kavgası olduğunu hatırlamanızı istiyorum. Filistinliler ve İsrailliler arasında ve nihayetinde evet, tüm ırklar ve tüm kültürler arasında hiçbir fark yoktur. Ama bu kilit bir nokta. Bu, Dünya gezegeni ya da Ark Düzeni var olmadan çok öncesine ait bir anahtardır. Bu kadim ve muhtemelen - "muhtemelen" değil, Cauldre – orijinal (ç.n: kökensel, başlangıçtaki ) bir savaştır ve şu anda gezegeninizde, hızlı teknolojik ilerlemelerin ve diğer her şeyin gerçekleştiği bu zamanda hayata geçirilmektedir.

 

 

 Khamsa Merabh'ı

 

Derin bir nefes alalım ve khamsa merabh'ımız için biraz müzik açalım.

 

(duraklama; müzik başlar)

 

Khamsa, bu bir sembol. Ortasında üç parmağın birleştiği bir ele benziyor. Şu anda Orta Doğu'da çok yaygın olmasına rağmen, ne Yahudiler ne de Müslümanlar tarafından kullanılmadan çok öncesine dayanan eski bir kökene sahiptir. Yine, bu Seri için sembolümüzün bu olması hiç de şaşırtıcı değil. Bunu daha dün yaratmadık; mevcut gerilimler patlak vermeden çok önce, haftalar ve haftalar boyunca üzerinde çalışıyorduk. Ve bunun kökeninde birçok simgesel ifade var.

 

El bu şekilde olduğunda (avuç içi dışa dönük), "Kabul ediyorum - ışığımı kabul ediyorum. Işığımın farkındalığını kabul ediyorum."

 

Bu, bilinçli bir varlık olduğunuzu ve bir kuklanın iplerine bağlı olmadığınızı, başka bir varlık ya da belki de bilinmeyen bir ruh tarafından çekilip oynatılmadığınızı fark ettiğiniz anlamına gelir.

 

"Işığımın, varlığımın farkındalığını kabul ediyorum." Bu kadar basit.

 

Ve sonra el döndürüldüğünde (avuç içi içe dönük), "Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum."

 

Aslında o karanlık değildir. Kendinizle ilgili sevmediğiniz şeylerdir. Kendinize yönelik eleştirel doğanızdır. Aynı zamanda bilinmeyeni de temsil eder.

 

Bilinmeyen bazen korkuyla doludur ama "Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum" çünkü orada bilgelik vardır. İster melek alemlerinde ister burada, Dünya'da olsun, yaşayacağınız her şey eninde sonunda bilgeliğe dönüşecektir.

 

Nihayetinde karanlık diye bir şey yoktur. Olamaz da. Kapalı gözler olabilir. Bilinmeyene karşı korku olabilir ama nihayetinde karanlık yoktur.

 

"Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum."

 

Yani, buradan (avuç içi dışarı bakacak şekilde), "Işığımın farkındalığını kabul ediyorum, Ben Varım, Ben Varım." (avuç içini içe çevirir) "Her türlü karanlığın bilgeliğini kabul ediyorum."

 

Ve sonra şöyle bir el, avuç içi yukarı bakacak şekilde, "Kabul ediyorum - sevinçlerimi, gerçek doğamı, insan formunda olma sevincimi kabul ediyorum ve alıyorum. Bunu kabul ediyorum."

 

Yani, ışık için bu (avuç içi dışa dönük), karanlık için bu (avuç içi içe dönük), almak için bu (avuç içi yukarı dönük).

 

Derin bir nefes alın. Bunu birlikte yapalım.

 

Çok basit, sembolik bir şey. Kökeni çok eskilere dayanıyor ama şu anda ne kadar da uygun.

 

Artık geri itmiyorsunuz. O ışığı kabul ediyorsunuz. Tanrısal doğanızın, insan formunu almadan çok önce nereden geldiğinizin farkındasınız. Kendi kutsal ruhunuzun, tanrısallığınızın farkındasınız.

 

Derin bir nefes alın ve bunu hissedin. Ve evet, maksimum etki için elinizi kaldırmanızı öneririm.

 

"Kabul ediyorum. Alıyorum. Işığımın farkındayım. Ben, Ben'im."

 

(duraklama)

 

Derin bir nefes alın ve bunu hissedin.

 

(duraklama)

 

Oldukça basit. Bunun için çalışmanız gerekmez, ancak elinizi kaldırıyorsanız biraz çalışmanız gerekir ama oldukça basittir.

 

Ve sonra, "Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum."

 

Bu biraz daha zor, çünkü burada kendinizle ilgili sevmediğiniz şeyler var - hatalarınız, korkularınız, karanlığınızın ışığınızdan daha güçlü olduğu korkusu. Hayır. Bunlar henüz ışığı almamış olan şeyler. Ama aldıklarında, bilgeliğe gidecekler.

 

"Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum."

 

Bu muhtemelen en zor olanı. Hâlâ kendinize kötü ya da korkunç şeyler yapmış biri olarak bakma arzusu var. Ama bu çok basit, "Karanlığımın bilgeliğini kabul ediyorum" ve sonunda bunu anladığınızda ve aslında hiçbir zaman karanlık olmadığını fark ettiğinizde bu kendinizi geleceğe fırlatmak gibi bir şey. Sadece bilinmeyen ve yargılar vardı.

 

Ve şimdi en önemlisi tam burası. Tam burası. "Bir insan olarak değerimi kabul ediyorum."

 

"Bir insan olarak değerimi kabul ediyorum. Bu nedenle de neşeyi ve bolluğu kabul edebilirim."

 

Bu, her günün mükemmel geçeceği anlamına gelmiyor. Hayır. Hâlâ bu gezegendesiniz. Hâlâ kitle bilinci tarafından kuşatılmış durumdasınız. Ama en azından kendi gerçekliğinizde, neşeyi kabul edebilirsiniz.

 

Her şey orada. Aslında bazılarınızın bunu kabul etmesinin bu kadar uzun sürmesine, buna karşı direnç göstermenize biraz sinirleniyorum. Aşın artık bunu.

 

"Kabul ediyorum - değerimi kabul ediyorum."

 

Bunu yapabilecek tek kişi sizsiniz. Bütün gün sizin yanınızda durabiliriz ama - ve bu apaçık böyledir. Bu bir uzlaşma ya da pazarlık değildir ya da dereceli bir kabul değildir. Bu sizin değerinizi kabul etmektir.

 

Shaumbra, o eski sürekli suçluluk duygusunu ve acıyı hissetmeden bolluğa izin verme konusunda uzun bir yol kat ettiniz. Ama hâlâ tereddüt ediyorsunuz. Şimdi tam zamanı, "Değerli olduğumu kabul ediyorum." İşte bu kadar.

 

Ve sonra khamsa ile olan şey, bu akışa girmenizdir. Tanımlaması zor, başkalarına açıklaması zor ama aniden kendi akışınızdasınız. Ve yine, nihayetinde khamsa'nın anlamı şudur: "Tüm bu eski insani kararları vermeme gerek yok. Hayatımdaki her şeyi planlayıp programlamama gerek yok. Her sabah zırhımı giyip dünyaya çıkmak zorunda değilim. Bir şeylerin nereden geldiği, bana nasıl ulaştığı konusunda endişelenmeme gerek yok. Her gün bir sepet dolusu enerji için ava çıkmak zorunda değilim. Fiziksel bedenim hakkında endişelenmeme gerek yok. Bir gün öleceğimi biliyorum ama o eski hastalıklı şekilde değil."

 

Bu khamsa. Saf zarafet. Saf zarafet.

 

Şimdi akışın içindesiniz.

 

İşler yoluna girecek, evet. Kesinlikle. Kötü günler, ama artık onlar sizin kötü günleriniz değil. Siz sadece herkesin kötü gününün ortasındasınız. İster trafik olsun, ister kötü haberler ya da kitle bilincinin çekim gücü, ama siz yine de kendi akışınızda olursunuz.

 

Etrafınızdaki diğer insanlarda neler olup bittiğini fark edecek şefkate sahipsiniz. Onların olmayı seçtikleri yerde olduklarını ve sizden yardım istemedikleri sürece müdahale etmenin size bağlı olmadığını anlayacak farkındalığa sahipsiniz.

 

Ancak şimdi bunun içindesiniz, bu bir sihir. Bu bir akış. Bu fizik. Enerjinin fiziği şimdi (avuç içi dışa dönük ve üç orta parmak bir arada), bunun gibi (avuç içi içe dönük), size hizmet ediyor (avuç içi yukarı dönük). Bu aslında saf fiziktir.

 

Bu ışık, sizin ışığınız, şimdi size tüm filtreler ve tüm sınırlamalar olmadan geliyor. Bu size gelen saf ışığınızdır ve sonra siz onun geri dönmesine, dışarı çıkmasına, kendinize ve tüm yaratıma geri dönmesine izin verirsiniz.

 

Şu anda gezegendeyken yapacağınız iki şey var: aydınlatmak ve hayatınızın tadını çıkarmak. Oldukça basit. Oldukça basit. Bu temel bir enerji tasarımı.

 

Aydınlatma Serimize başlarken hep birlikte derin bir nefes alalım.

 

Gezegende çok şey oluyor ve bunlar sizin değil. Ama ışığınızı ona tutmanızı çok isterim.

 

(duraklama)

 

Burada ayrıca olan şey, onu gerçekten anlamaya başladığınızda, o ışığın aydınlatmasına izin verdiğinizde, böylesine bir tutkunun ortaya çıkmasıdır. Birçoğunuz tutkunun bir şey yapmak ya da bir şeyi başarmakla ilişkilendirilmesine alışkınsınız; bu ister bir hobi ister bir şey inşa etmek olsun.

 

Bu farklı bir tutku türüdür. Sadece burada olmanın, böylesine güvenli bir alanda olmanın, yaşamın bu çok yoğun çekiminde olmanın ve ruhunuzun ışığının burada olmasına izin vermenin ve sonra dışarıya doğru aydınlatmanın tutkusu. Bu belki de hislerin en güzeli. Bu özgürlüktür.

 

"Işığımı parlatabilirim. Ben ışığım ve onu parlatabilirim." Bu inanılmaz bir özgürlüktür.

 

Şu anda gezegende olup biten her şey için derin bir nefes alalım. Her şey kesinlikle altüst oluyor ve her şey sallanıyor, sarsılıyor. Her şey hareket halinde.

 

Orta Doğu'da yaşananlar uzun zamandır beklenen şeylerdi. Ve evet, bunun "İnsanlığın nesi var?" ve " Savaşlar niye?" ve "Bu neden?" demenize ve belki de bir taraf ya da diğer taraf için üzülmenize neden olduğunu biliyorum. Bu eski bir savaş.

 

Şu anda bir insan olarak Dünya'da olsaydım, ah, ışığımı parlatmayı ne kadar çok isterdim. Tamamen açılır ve etrafı ışıkla doldururdum. Yani, bir gündemle değil, bir şey yapmaya çalışarak değil, ama bunun şu anda Hapiru'nun bu eski, kadim meselesinin ötesine geçmek için inanılmaz bir zaman ve fırsat olduğunu söylerdim.

 

Açıkçası onlardan bıktım. Gerçekten yoruldum. Neyse ki ruhani aileler dağıldı ama hala bir tutkalları var gibi görünüyor. Bundan gerçekten yoruldum ve Yeni Işık'ta buna izin verilmeyeceğini biliyorum. Bu oyunlardan, bu güçten, bu kontrolden ve gezegendeki Tanrı savaşlarından bıktım. Gerçekten yoruldum. Ve şu anda gördüğünüz savaşlar, dini kontrolün, gerçekleşen Tanrı savaşlarının tam da sıfır noktasındalar.

 

Hadi bugün, hemen şimdi ışığımızı parlatalım. Işığı parlatalım. Tekrar ediyorum, taraf tutmayalım. Olayların gelişmesine izin verelim.

 

(duraklama)

 

Peki, uzun süredir peşinizi bırakmayan ve mücadele ettiğiniz kendi sorunlarınıza da nasıl çözüm getirebilirsiniz? Bu çözümü nasıl getirirsiniz?

 

İlk olarak, bu gerçekten neler olduğunun farkında olmakla ilgilidir. Bu sorunda, Hapiru'nun eski aileleri, onların tarihi, neler olduğudur. Bu sadece son 50 yıl ya da her neyse onunla ilgili değil. Çok çok eskilere dayanıyor. Bunun farkında olmakla ilgili.

 

Sonra da dualiteyi - bir Tanrı'ya karşı diğerini, bir insan kültürüne karşı diğerini, bir dine karşı diğerini - serbest bırakmakla ilgili. Bu, dualiteyi serbest bırakmakla ilgilidir çünkü dualite yerçekimini yaratan şeydir. Yerçekimi her şeyi bir arada tutan şeydir. Bu kadar eskiye dayanan kadim bir meselemiz olduğunda, yerçekimi yoğun olur.

 

Kendi meseleleriniz ve kendi yaşamınız içindeki yerçekimi, ileri geri mücadele, veçheler, geçmiş yaşamlar, sorgulama ve şüphe, insan tanrısal olana karşı, insan insana karşı şeklindedir. Bunların hepsi yerçekimi tarafından bir arada tutulur.

 

Işık, yerçekiminin üstesinden gelir. Bir sorun bile yoktur. Bu bir meydan okuma bile değildir. Işık tam anlamıyla yerçekiminin üstesinden gelir.

 

O bir şeyleri açar. İster kendi içinizdeki savaşlar, ister eski savaşlar, ister yeni savaşlar olsun, her şeyi serbest bırakır. Bunlar yerçekimi tarafından yerlerinde tutulurlar. Onunla ne kadar savaşırsanız, yerçekimi o kadar yoğunlaşır ve biraz ışık getirirsiniz ve o yerçekimi - whhhhhww! - kaybolur.

 

Yerçekimi bir hikayeyi sağlamlaştıran bir şeydir. Yani, hikayeye, hikayesini oluşturabileceği bir temel sağlar.

 

Bu durumda, hem sizin hem de Hapiru'nun içinde uzun bir geçmişe dayanan büyük bir hikayemiz var. Bu yüzden ışığın parlamasına izin veriyoruz. Yerçekimi direnecek ama gidecek.

 

Kudüs'ün psişik, dini, zihinsel ve fiziksel ağırlığının aniden dağıldığını hayal edebiliyor musunuz? Artık tutunacak hiçbir şeyleri yok. Tutunamazlar. Savaşacak bir şey yok. Her şey yok oluyor.

 

Ortadan kayboluyor ve birçoğu merak içinde kalıyor: "Şimdi ne yapacağız? Az önce burada ne oldu? Şimdi kiminle savaşacağım?" Ama bilirsiniz, onu bir arada tutan bir yerçekimi olmadığında savaşmak zordur.

 

Yeni Işık, yeni bir tür yerçekimi getiriyor, yoğunluğu olmayan bir yerçekimi. Keahak'ta, atölyelerimizde ve nihayetinde Şaudlar'da bunun hakkında konuşacağız. Yeni Işık, yerçekimini katılaştırmaz. Onu parçalayıp yerine oturtmaz. Yerçekimi serbestçe akar.

 

Bu yaratıcı yerçekimidir - yaratıcı yerçekimi - ve ışığınızı parlattığınızda, aydınlattığınızda ve o herkesin görmesi için dışarı çıktığında, şu anda Orta Doğu'da çok fazla çatışmayla dolu olan bu yere gittiğinde, eski yerçekimini kırar.

 

Ve  yeni yaratıcı yerçekimini devreye sokar. Çok, çok farklı. Yaratıcı yerçekimi bu tür bir savaşa izin vermez.

 

İçinde bulunduğumuz şu günlerde tarih gözlerinizin önünde değişiyor. Dünya yaratılmadan çok, çok, çok, çok öncesine, melek ailelerine, Hapiru'ya kadar uzanan bir tarih.

 

Bunun sona erme zamanı gelmişti.

 

Derin bir nefes alalım, sevgili Şambra. Işığınızın kabulüne, sizin karanlık dediğiniz şeyin, bilgeliğin kabulüne doğru derin bir nefes alalım. Ve bu karanlığın ta kendisi hareket eden, yaratıcı yerçekimine dönüşen yerçekimidir.

 

Yaratıcı yerçekiminin karanlığı yoktur. Eski yerçekiminin yaptığı gibi hiçbir şeyi kör etmez.

 

Ve sonra da almaya, değerliliğinizi almaya derin bir nefes. Sadece ilk ikisini yapmayın. Siz almaya layıksınız. Ne kadar çok alırsanız, o kadar çok ışık saçarsınız.

 

Bununla birlikte, sevgili Şambra, hadi hep birlikte derin bir nefes alalım.

 

Bu Şaud'da müziğin çalmasına izin vermek istiyorum. Birazdan buradan çıkacağım. Burada kendinizle biraz zaman geçirmenizi istiyorum.

 

İki şey: aydınlatma ve yaşam sevinciniz.

 

Bununla birlikte, tüm sevinçli melekler adına - oh, bunun onlar için ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz, bu Hapiru olayı çok uzun sürdü ve bunun sona erdiğini görüyorlar. Ve aydınlatmaya hazır olan herkes için seviniyorlar.

 

Bununla birlikte, Ben St. Germain'in Adamus'uyum. Teşekkür ederim.

 

(Müzik birkaç dakika boyunca çalar.)

 

 

Türkçeleştiren : Hikmet Canbay