• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/kirmizicember/
                                       BAĞIŞBAĞIŞ
        
    

Aydınlatma Dizisi "ŞAUD 6"

KIRMIZI ÇEMBER MATERYALLERİ

AYDINLATMA Dizisi "ŞAUD 6"

Geoffrey Hoppe tarafından yapılan ADAMUS SAINT-GERMAIN kanallığı,

2 Mart 2024 tarihinde Kırmızı Çember’e sunulmuştur.

www.crimsoncircle.com.   www.kirmizicember.com

 

 

Ben Ben'im, Saint Germain’in Adamus’u.

Peki, bunu hissettiniz mi sevgili Şambra? Hissettiniz mi? Hm. Biz tüm enerjilerimizi bu Şaud için hazırlarken, siz de bir şeylerin sizi boydan boya yaladığını hissettiniz mi? Tüm Şambralar şu anda uyumlanmışken, dünyanın dört bir yanını baştan başa süpüren bir şey hissettiniz mi? Hissettiğinizi hayal ediyorum. Bir şeyler hissettiğinizi hayal ediyorum ve belki de tanıdık bir duyguyu. Belki de uzun zamandır hissetmediğiniz bir şeyi.

Bugün, Aydınlatma Dizisi 6. Şaud'unda, sevgi hakkında konuşmak için buradayız. Kısa bir süre önce Sevgi 2.0 adlı bir çalışma yayınladığımızı biliyorsunuz. Hayatınıza, Şambra'nın ve gezegenin tarihine dönüp baktığınız bir nokta gelecek; geriye dönüp baktığınızda yol boyunca kesin dönüm noktaları olan bazı şeyler olduğunu söyleyeceksiniz, ya da Tobias'ın söylemiyle  'Ayrılık Noktaları'. Cennetin Haçı vardı ve bazılarınızın farklı bir şey beklediğini biliyorum. Ama bu bir dönüm noktasıydı, tıpkı 2007'deki Kuantum Sıçraması gibi. Kuantum Sıçramasında, o zaman özellikle hiçbir şey olmadı ama sonrasında her şey değişti çünkü Kuantum Sıçraması geri dönüşün olmadığı bir noktaydı. Gezegende yeterince ışık vardı, yeterince bilinç ve yeterince sevgi vardı ve gezegen geriye gitmeyecekti. Uçuruma sürüklenmeyecekti. Her şeyin yok olduğu Atlantis benzeri bir şey olmayacaktı. Kuantum Sıçraması büyük bir olaydı, yani geri dönüşü yoktu. Şimdi onun içindeyiz.

Neredeyse bir yıl önce gerçekleşen Cennetin Haçı; Cennetin Haçı diğer alemlere açılmakla ilgiliydi. O perde, o ayrılık hep vardı. Sonunda, Alem Çalışanları olan birçoğunuzun yaptığı yoğun çalışmayla açıldı- o portal, alemler arasındaki o geçit- ve ışığınızın, tanrısallığınızın giderek daha fazla içeri girmesine izin verdi. Bu, şeyleri o gün değiştirmedi ve bunu haftalar, aylar ya da bir yıl veya daha uzun süre fark etmeyebilirsiniz çünkü bu fiziğin çok derin seviyesinde gerçekleşiyor. Enerjilerin ve ışığın seviyelerinde gerçekleşiyor ve sonunda gerçekliğinize doğru yol alıyor, ama sadece siz gerçekten hazır olduğunuzda, sadece bu ışık seviyesini ve özellikle de Yeni Işığı kaldırabilecek olgunluğa eriştiğinizde.

Yani, hayır, hiçbir şey kaçırmadınız. Hayır, Cennetin Haçı ya da Kuantum Sıçraması sadece bir etkinlik düzenlemeye çalıştığımız tarihler değildi. Onlar gezegen için kesin dönüm noktalarıydı.

Şu anda da bir başkasındayız, gezegendeki sevgi dinamiklerinde bir değişim yaşıyoruz. Bugünü, bu Şaud'u gerçekten bu dönüm noktasının sembolü olarak işaretleyebilirsiniz.

 

Sevgiyi Keşfetmek ve Deneyimlemek

Sevgi çok ilginç bir şeydir. Sevgi 2.0'da bu konudan uzun uzun bahsediyorum ve size hemen söyleyeyim, onu izlemenize gerek yok. Bazılarınızın bollukla ilgili sorunları olabilir. Onu dinlemeye zorlanmıyorsunuz. Bugün onun hakkında konuşacağız. O havada. Gerçekleşiyor. Ama Sevgi 2.0, gezegendeki sevginin bir sonraki seviyesi ve bu büyük bir seviye. Sadece küçük bir adım değil. O, sevginin birçok dinamiğini değiştiriyor.

Sevgi. Aşk ilginç bir şeydir. O, ilk kez bu gezegende gerçekten deneyimlendi. Ruh- Ruh, Tanrı, ne derseniz deyin; bu arada ben ona bilinciniz diyorum- bilinciniz, siz onun insan veçhesi olarak bu gezegene gelene kadar sevgiyi hiç bilmiyordu. Sevgiyi hiç bilmedi. Sevgiyi bilemezdi. Güzel bir gün batımının nasıl bir şey olduğunu hiç bilmedi. Kahve içmenin ya da kruvasan yemenin nasıl bir şey olduğunu hiç bilmedi. Bunlar insan olarak sizin deneyimlediğiniz şeylerdir.

Hatırlayın, insanın ruhun deneyimsel parçası olduğunu söylüyoruz. Siz deneyim için buradasınız. Siz ruhsunuz, siz Üstatsınız ama şu anda deneyim içindeki insan olma rolünü oynuyorsunuz. Ve o insan olarak, deneyim için güçlü bir şekilde gelişiyorsunuz. İşte bu yüzden birçoğunuz gezegende kalmak, deneyimleyen insan rolünüze devam etmek istiyorsunuz. En derin düzeyde deneyimleri seviyorsunuz, bunlar zor ya da meydan okuyucu deneyimler olsa bile. Ama bu sizin ruh DNA'nızda var- deneyimlemek. Ve çoğu zaman deneyimlerden şikâyet ettiğinizi biliyorum. İnliyor ve sızlanıyorsunuz. Onlardan memnun değilsiniz. Ama insan bunun için vardır, deneyimlemek için. Ve bununla birlikte, bir şeyleri nasıl deneyimlemek istediğinizi değiştirebileceğinizi de unutmayın

Gerçekte bir kader yoktur. Sizin, insanın, Üstadın ve ruhun yönleri vardır ama belirlenmiş bir kader yoktur. İnsan olarak siz, ruh tarafından size verilen, ‘nasıl deneyimlemek istediğinizi değiştirme’ hakkına sahipsiniz. Bu hakka sahipsiniz.

Buraya gezegene gelen ve bir noktada aşkı deneyimlemeye başlayan insandı, ama hemen değil. Dünya gezegenine geldiğinizde birdenbire âşık oldunuz gibi değildiniz. Oh, hayır, hayır, hayır. Lemurya'da aşk diye bir şey bile yoktu. Etkilendiğiniz ve etkilenmediğiniz şeyler vardı. Neşe veren şeyler ve keder veren şeyler vardı. Ama aşk? Hayır. Hemen değil. Aşkın insanlar tarafından ilk kez deneyimlenmesi yaklaşık 5000 yıl öncesine kadar gerçekleşmedi.

Şimdi, pek çok insan bunu kabul etmekte zorlanacaktır. Ruh'un, Tanrı'nın, Her Şeye Gücü Yeten'in sevgisiyle sizi yarattığına ve yaşadıklarınızı yaşamanız için sizi buraya, Dünya'ya koyduğuna inanmak istiyorlar. Bu kesinlikle doğru değildir. Ruhun metafiziğine, bilincin kendisine baktığınızda, hayır, bunları bilmiyordu. Ve insan veçhesinin en güzel keşfi, Ben'im için en güzel keşif, sevgi olmuştur- sevgi olmuştur- ve bunu ilk deneyimlemenizin üzerinden çok uzun zaman geçmedi. Ve o zamandan beri, sevgi- ah!- gerçekten de insan yaşamının en iyi parçası ve bazen de en kötü parçası haline geldi.

Aşk, sabah uyandığınızda sevdiğiniz birini düşünerek, o derin ve anlamlı ilişkiyi düşünerek gülümsemenizi sağlayan, normal insan hayatının ötesine geçmenize yardımcı olan şeydir. Hayatınızda bu aşk olmasaydı ne olurdu bir düşünün. Oldukça sıradan, oldukça sıkıcı ve derinlikten yoksun olurdu. Ama sevgi, her şeyden çok, bilincinizi ve nihayetinde enerjinizi anlamak için yeni bir seviyeye geçmenize yardımcı oldu.

Ancak aşk aynı zamanda zorlukları ve güçlükleri de beraberinde getirdi; bu da ilişkilerdeki karmanın, başkalarıyla geri gelmenin bir numaralı nedenidir. Oh, pek çoğunuz aşkın acılarını ya da aşkın beklentilerini hissettiniz, umduklarınızla karşılaşmadınız. Birine âşık olduğunuz ve hayatınızın geri kalanında mutlu bir yaşam hayal ettiniz- belki çocuklu, belki dünyayı dolaşacağınız, aşık olan başkalarıyla tanışacağınız, birlikte sinemaya gideceğiniz, yemek yiyeceğiniz bir arkadaşınızın olmasını- ve bu güzel, mutluluk verici aşkı hayal ettiniz ve birkaç yıl boyunca, oh, öyleydi de. Bu size her şeyden daha fazla duygu, daha fazla duyumsallık veren bir şeydi. Ama sonra bir şey oldu. Ya aşk, o gerçek derin aşk hissi kaybolmaya başladı ya da aşk tarafından, sevgiliniz tarafından ihanete uğradınız. Ya da aniden, bir sabah uyandınız, baktınız ve o kişiyi artık sevmediğinizi fark ettiniz.

Dolayısıyla, sevgi, tüm iniş ve çıkışlarıyla birlikte ilk olarak bu gezegende deneyimlendi ve Dünya artık hep sevgi gezegeni olarak bilinecek.

Artık meleki bir duyu olan bu Sevgi hissi, kelimenin tam anlamıyla diğer alemlere, Yeni Dünya’lara, ruhlu varlıkların bulunduğu yaratılışın diğer yerlerine götürülmüştür. Bu his ve bu Sevgi duyusu şimdi yaratılışın her yerinde deneyimlenmektedir, ancak hiçbir yerde burada Dünya'da olduğu kadar yoğun, duyusal, derin ve acı verici değildir.

Sevgi zaman içinde evrimleşti. Sevgi zamanla olgunlaştı ama yine de insan unsuru devreye girdi, enerjiden beslenmenin o insan unsuru. Birine onu sevdiğinizi ya da onsuz var olamayacağınızı söylemek, onu sevgi bayrağı altında manipüle etmek, enerjiden beslenmek için ne harika bir yol.

Yani, aşk olgunlaştı ve aynı zamanda çarpıtıldı. Sevgi hala var olan tüm duyular arasında bir numaralı en duyumsal, en anlamlı, en dönüştürücü duyu olmaya devam etmektedir. Ama şimdi bu gezegende, şimdi Cennetin Haçı ile, şimdi gezegende her zamankinden daha fazla ışıkla, şimdi sevginin kendisinin evrimleşme zamanıdır.

Sevgi biraz sıkışmış durumda. Sıkışmış bir enerji. Şimdi, özellikle yakın tarihli bir Keahak'ta, enerjinin gerçek anlamda sıkışamayacağına ancak sıkışmış olma yanılsamasına sahip olabileceğine işaret ettim. Sevgi sıkışıp kaldı. İnsanlar sevgide yeni seviyeleri, daha yüksek bilinç seviyeleri aramayı bıraktılar. Biraz sıradan bir aşkla yetindiler. Daha önce sahip oldukları türden bir sevgiye razı oldular ve bununla yetindiler. En azından bu aşktı.

Ve elbette daha sonra sevginin tüm çarpıtmaları- karma ile, onun adı altında yapılan haksızlıklarla- tüm bunlar, var olan en güzel meleki duyuyu ve en güzel insani deneyimlerden birini kirletti. Artık bu durumda kalamaz.

 

Sevginin Evrimi

Sevgi evrimleşmek zorundadır ve nihayetinde sevgi bu gezegenin yükselmesine neden olacak şeyin ta kendisidir. Bu, gezegenin şu anda burada bulunan pek çok zor ve meydan okuyucu enerjinin ötesine geçmesine neden olacaktır. Yapay zekanın tüm yetenekleriyle dengede kalmasına yardımcı olacak şey aslında sevgidir. Bu sadece sizin isteğiniz değildir. Bu sadece gezegende işlerin yoluna girmesini ummak değildir. Bu şeyleri değiştirecek olan, sizin ışığınız aracılığıyla sevgidir. İşte bu yüzden Sevgi-Aşk 2.0 çok önemli.

( Sevgi-2.0 ‘a) Geçişimizi bundan önce gerçekleştiremezdik. Bunu getirmek, sizin açınızdan, Şambra açısından bir olgunluk düzeyi gerekiyordu. Eğer çok daha erken getirilmiş olsaydı ve olgunluk olmasaydı, onunla birlikte hareket edecek bilgelik de olmazdı; bunlar sadece yeni bir sevgi seviyesi hakkında sözler olurdu, ama hisler olmazdı, anlamlar olmazdı, onunla birlikte gelen duyumsallık olmazdı. Bu, gerçek bir yeni deneyimden ziyade bir teori olurdu.

İşte şimdi buradayız, Sevgi 2.0'ın bu noktasına geliyoruz. Derinlerde bir yerde ruhunuzun tüm sevgi deneyimlerinizi bilgeliğe dönüştürdüğünü ve bunun da sizi Sevgi 2.0 için hazır hale getirdiğini söyleyebilirsiniz.

Bu yeni sevgi eski sevgi gibi ipotekli değildir. Eski sevgide çoğu zaman başkalarına vermeniz, onlara sevginizi vermeniz ancak bunu geri alamamanız veya uygun sevgi dengesini alamamanız söz konusuydu. Hepiniz bunu yaptınız. Verdiniz, verdiniz ve verdiniz çünkü aşıksınız. Ama başkalarına verdiniz, çoğunlukla kendinizi unuttunuz ama başkalarına verdiniz. Bu zaman artık sona erdi. Şimdi alma zamanı. Sevgi 2.0 almaktır ve ille de diğer insanlardan değil, artık sizin sayenizde sevgiyi bilen Ben'imden almaktır. Bu, ruhtan almaktır. Siz bu gezegene ilk geldiğinizde ruhun yapısında sevgi yoktu. Ve şimdi ruhunuzun her parçasında, her fasetinde bir sevgi seviyesi var. Artık enerjinizde sevgi, bilgeliğinizde sevgi, potansiyellerinizde sevgi var.

Tüm geçmiş ve hatta gelecek yaşamlarınızın birleşimi ya da kolektifi olan Üstat, sevgiyle doludur. Üstat sevgidir, sizin sevginizdir. Çoğu zaman insanlar, "Peki, Üstat bir tür kolektif olmaktan, tüm yaşamlarınızın bir araya gelmesinden başka nedir?" diye soruyorlar. Üstat artık sevgidir ama eski türden değil. Üstat, sevginin bu yeni biçimidir, bu yeni dönemidir- sizin için. Sizin için. Bu onu herkese vermekle ilgili değil; sizin için. Ve şimdi Sevgi 2.0'de, Üstattan, ruhtan ve Ben'imden sevgi almakla ilgilidir.

Nihayetinde, evet, başka insanları da kapsayabilir, ama bu, Üstada, ruhunuza ve Ben'im'e verdiğiniz hediyeyi şimdi geri almanız açısından bakıldığında ikincil önemdedir. Ona bu deneyimi siz yaşattınız. Sevgiye-aşka dair bir imgesi ya da kavramı bile yoktu; siz onu deneyimleyip varlığınıza, Ben'iminize armağan edene kadar, onun sevgiye dair hiçbir fikri, düşüncesi, hissi yoktu. Ve şimdi Sevgi-Aşk 2.0'da bu değişiyor, bu sevgi-aşk size geri geliyor. Keşfettiğiniz, yarattığınız, tüm yaşamlarınız boyunca pek çok kez deneyimlediğiniz şeyler şimdi bedenlenmiş usta bir âşık olarak size geri geliyor. Ve bu sizin için.

Sevgi, ille de diğer insanlara bir şeyler vermek demek değildir. O, ilişkilerle, bir başkasını sevmekle ilişkilendirildi ve şimdi o sizin. Artık sizin. Sevgiyi alın. "Ama sonra bunu başkalarına vermek uygun değil mi?" diyorsunuz. Şart değil. Sevi-Aşk 2.0 da değil. Bu ışığınızın parlamasına izin vermekle ilgili. Ve bu ışığın doğasında sevgi vardır. Bu, ışığınızın parlamasına izin vermekle ilgilidir.

Bu oturum, bu Şaud, artık Shaumbra'nın Sevgi 2.0'a geçişi için bir nevi işaret noktasıdır. Bugün nispeten uzun bir merab yapacağız, bu yüzden rahat olmanızı rica ediyorum. Ayrıca lütfen araba kullanırken, ağır ekipman kullanırken veya dans etmeye çalışırken bunu dinlememenizi rica ediyorum.

Sevgi 2.0'a girerken hep birlikte derin bir nefes alalım. Güzel, derin bir nefes.

 

Sevgi 2.0 için Merab’ı

Başlarken, birkaç misafir davet edeceğim ve normalde Şaudlarımız’da misafir getirmem. Çok sık değil.

(müzik başlar)

Ancak bu özel konuk, bu gezegende deneyimleyen insan olarak, sevgiyi keşfeden insan olarak yaptığınız tüm çalışmaların ayrılmaz bir parçası. Sevgiyi keşfeden.

Bu konuk hepiniz tarafından bilinen biri ve pek çoğunuz onunla çalıştınız, sevginin Üstadı Yeshua ile çalıştınız.

 

~ Sevginin Üstadı

Yeshua'nın İncil'de ve şimdi de kiliselerde tasvir ediliş şekli onun gerçekte olduğu hali değildir.

Her şeyden önce, birçoğunuzun bildiği gibi, Yeshua kolektif bir varlıktı, o zamanlar Essene olan ve şimdi kendilerine Şambra diyen pek çok kişinin enerjilerinden oluşuyordu. Yeshua olarak bilinen bu güzel varlığı yaratmak için bilinçlerinizi bir şekilde bir araya getirdiniz. Bazılarınız o yaşamda Yeshua'nın yanındaydınız, onu tanıdınız, onunla yürüdünüz, akşamları konuştunuz. Ve Yeshua hakkında konuştuğumuzda ortaya çıkan komik bir şey var, kiliselerin ve dinlerin baskısı nedeniyle, Yeshua'yı aşırı onurlandırmamız, aşırı dindar olmamız, neredeyse ondan korkmamız gerekiyor. Bazılarınız bunu ilk yıllarınızda öğrendiniz. Yeshua, kurtarıcı. Onun ışığına layık mısınız? Ama biliyorsunuz,

Yeshua'yla ilgili ilginç olan şey, onun çok alçakgönüllü olmasıydı çünkü o sizi yansıtıyordu. Çok, çok alçakgönüllüydü.

Yeshua bir insandı ama ruhlu bir varlık değildi. Ruh hepinizin katkılarından kaynaklandı.

Yeshua iyi bir mizah anlayışına sahipti çünkü siz öylesiniz. Ve Yeshua kendi başına tam bir korsandı çünkü siz öylesiniz. Sizi tanıdığımdan beri hep korsan oldunuz. Yani Yeshua farklı şeyler yaptı.

Yeshua hakkında hiç yazılmamış olan ilginç şey -çünkü bunun Yeshua'yı aşırı derecede onurlandıran, ona adanmış bir şey olması gerekiyordu - o şaka kaldırabilirdi. Kendisiyle dalga geçilmesini kaldırabilirdi. Bazılarınız bunu yapmayı severdi ama o da karşılık verebilirdi.

Yeshua düşündüğünüz gibi biri değildi. Çok tökezlerdi. Tökezledi. Bunu yaptı çünkü her şeyden önce insanların kendisini bir Tanrı olarak değil, bir insan olarak görmelerini istiyordu. İnsanlığını görmelerini istiyordu ki onlara şöyle diyebilsin: "Benim yaptıklarımı siz de yapabilirsiniz. Benim taşıdığım ışığı siz de taşıyabilirsiniz." Bu yüzden taşlara takılıp düşmek ve kapılara çarpmak pek de alışılmadık bir durum değildi. Bunun nedenlerinden biri de pek de topraklanmamış olmasıydı. Tıpkı sizin gibi onun da büyük bir kısmı başka alemlerde bir yerlerdeydi.

İyi bir konuşmacıydı. Çok iyi bir konuşmacıydı. İletişimi severdi. Saatlerce konuşabilirdi, ki zaman zaman bunu yapardı, müritleriyle bir kamp ateşinin etrafında oturur ve hikayeler anlatırdı.

Yeshua, karısı öldükten sonra çok şey öğrendi. Evet, Yahudi ve Essene geleneğinde olduğu gibi erken yaşta evlenmişti. Karısı beklenmedik bir şekilde öldü ve biliyorsunuz, bundan önce bu adamın İncil'de yazılı olan; çarmıha gerilen ve kiliselerde asılan adam olacağını asla düşünemezdiniz. Onun insanlığın kurtarıcısı olduğunu düşünmezdiniz. Nispeten normal biriydi. Erken yaşta evlenmişti. Karısını çok severdi. Karısını sevmeyi ve karısı tarafından sevilmeyi seviyordu ama karısı erken öldü. Bu Yeshua için yıkıcı bir durumdu.

Şimdi geriye dönüp baktığınızda, bunun bir amacı olduğunu görüyorsunuz çünkü o sadece marangoz olarak çalışmak için yaratılmamıştı. Sıradan bir aile babası olmak için yaratılmamıştı. Yapacak bir işi, hayatta bir görevi vardı. Bu yüzden karısının ölümü trajik değildi. Uygun bir ölümdü. Ama bildiğiniz gibi, bu onu çok karanlık bir alana sürükledi.

Karısını neden iyileştiremediğini, dualarının neden cevapsız kaldığını merak etti. Hayatın neyle ilgili olduğunu merak etti. Gördüğünüz gibi, o hepinizin bir tezahürüydü ve sizin merak ettiğiniz şeyleri o da merak ediyordu.

Ve sonra uzun bir yolculuğa çıktı, anavatanını terk etti, tüm Avrupa'yı, Afrika'nın bazı bölgelerini, Hindistan'ı, Çin'i dolaştı ve cevapları bulmaya çalıştı.

Gizemlerle uğraşan grupları aradı. Normal günlük insan yaşamının ötesinde olanları, aşkın olanları aradı.

Çalıştı. Meditasyon yaptı. Dua etti. Zaman zaman bedenini yemekten mahrum bıraktı çünkü o zamanlar öğretilen şey buydu, insanlığın inkârı.

Ve sonunda İsrail topraklarına geri döndü. Ve hikâyenin geri kalanını biliyorsunuz, tabii ki İncil'de yazılı. Ama gerçekten doğru hikâye değil.

Nihayetinde Yeshua'nın ve o dönemde, hatta hemen öncesinde ya da hemen sonrasında gelen sizlerin yaptığı şey, temelde sevgi olan Mesih bilincinin tohumlarını ekmekle ilgiliydi. Bu da sevgidir. Bir an için bunu hissetmenizi rica ediyorum.

Mesih bilinci, bu basitçe sevgidir.

Gezegendeki pek çok ilişkinizde deneyimlediğiniz türden bir sevgi değil. Bu tür bir sevgi çarpıtılmış ve kirletilmiş, neredeyse neşesi yok edilmiş bir sevgidir.

Gezegendeki sevgiyi izlemek, çağlar boyunca ona ne olduğunu benim bakış açımdan gözlemlemek ilginçti.

Başlangıçta olan, aşkın ortaya çıkışı ve insanların bunu deneyimlemesiyle, evliliklerin artık görücü usulü olmadığı ama birini gerçekten sevebildiğiniz bir yerde birine âşık olabilmek. Ve insanların çocuklarını ne kadar sevdikleriydi.

Aşkın hala çok saf ve masum olduğu bir zaman vardı.

(duraklama)

Ve sonra yol boyunca, insanların işleri yapma biçimiyle, o bir tür batağa saplandı. Birçok yönden saflığını ve masumiyetini kaybetti. Şimdi biliyorum, evet, insanların hala bu saf sevgi duygusunu deneyimlediği pek çok zaman var, ama sonuçta sevgi batağa saplandı. Suistimal edildi.

(duraklama)

Dolayısıyla, Yeshua'yı içeri davet ediyorum ve her biriniz bu varlıkla olan yakınlığınızı bilmelisiniz. İster 2000 yıl önceki İncil zamanlarında orada bulunmuş olun ya da olmayın, her birinizin bir aşinalığı var çünkü Yeshua ve Yeshua'nın ışığı Şambra'nın olduğu her yerde hâlâ çınlıyor. O hâlâ sizin bir parçanız çünkü siz ona katkıda bulundunuz.

Yeshua sevginin Mesih tohumu bilincini getiren kişi olarak buradaydı ve siz de gezegende sevginin kendisinin bir sonraki seviyeye evrimleşeceği bir zamanın geleceğini bilerek- belki tam olarak ne zaman geleceğini bilmeseniz de, gezegende bir zamanın geleceğini bilerek- buna yardımcı oldunuz. Ve o zaman şimdidir.

İsa'nın İkinci Gelişi hakkında konuşmuş ve kehanette bulunmuş olanlar var. İşte şimdi o zamandır ve ikinci geliş basitçe Sevgi 2.0'dır.

Yeniden ortaya çıkacak olan Yeshua gibi bir insan figürü değildir, o her birinizden ve hepinizden gelecek. Ve bunu kabul etmekte çok zorlanacak olanlar var. Şambra değil, ama diğerleri. Aslında sevgiye karşı savaşan, diğer insanları sevgiden uzak tutmaya çalışanlar var. Ancak onlar Sevgi 2.0 ile gelecek olan şeye dayanamayacaklar.

Bu yüzden lütfen Yeshua'yı bugünkü toplantımıza davet edin. Eylül ayında yapılacak olan Merlin konferansımızda sizinle tam anlamıyla konuşmasını, sizin için kanallık yapmasını istedim bile. Ama İncil'den gelen, kiliselerden gelen Yeshua değil. Bu saf Yeshua olacak- sevginin Yeshua'sı.

 

~ Özel Konuklarınız

Ayrıca, bugün sizden geçmiş ve gelecek yaşamlarınızın her birini- her birini- çok özel konuklarımız olarak davet etmenizi istiyorum çünkü şimdi gelen şey, onlar için önemlidir. Onlar da Gerçekleştirimlerinden-Aydınlanmalarından ve size doğru yükselişlerinden geçiyorlar. Evet, onların size yükselişi.

Ruhunuzun tüm bu ifadeleri, zamanları geldiğinde, şimdi olduğu gibi, onlar da Aydınlanmadan geçerler. Ama sizin içinize yükselirler.

(duraklama)

Birçoğu aşkı hiç yaşamadı, eski, çok eski zamanlardan gelenler var. Atlantisliler bile aşkı hiç yaşamadı. Evet, şefkat ve dostluk yaşadılar ama aşkı değil.

Atlantis'te aşk için bir kelime yoktu. Aşk bilinci yoktu. Bu deneyimin ilk etapta gerçekleşmesi için belli bir bilinç, belirli bir ışık seviyesi gerekir. İşte bu yüzden Dünya'da çok uzun bir süre boyunca aşk diye bir şey olmadı. İnsanın pek çok başka güzel özelliği de vardı ancak bu bilinç ve ışık düzeyi belli bir noktaya gelene kadar, ilk etapta sevgi söz konusu olamazdı.

Bu noktada sizden tüm geçmiş yaşamlarınızı davet etmenizi istiyorum. İsimlerini bilmek ya da yüzlerini görmek zorunda değilsiniz ama onları hissetmenize izin verin.

Ve birçoğu sevgi deneyimi yaşadı, başka bir insana âşık oldu, birçok kez evlendi, çocuklarını sevdi, diğer insanları sevdi. Ancak bu yaşamlarda, muhtemelen hissedebileceğiniz gibi, bu aşk genellikle acı vericiydi ve bazı yaşamlar "Bir daha asla âşık olmayacağım" bile demiş olabilir. Bu çok acı verici, çok zordu.

Ah ve hatta bazılarınız için bu kötü aşk deneyimi, silahla ya da bıçakla ya da bir uçurumdan atlayarak ya da sadece hayattan vazgeçerek ve çok genç yaşta ölmenize izin vererek kendi hayatınızı almanıza neden oldu.

Sizden sevgiyi bilen, deneyimleyen tüm bu yaşamları davet etmenizi istiyorum. Onlar hala klasik sevgi 1.0'dalar ve şimdi biz Sevgi 2.0'a geçerken onların da size katılma zamanı geldi.

(duraklama)

Onları ve deneyimlerini, aşk hikayelerini hissetmenize izin verin. Bazı harika hikayeler var.

Evet, güzel hikayeler var, onların- sizin- biriyle tanıştığınız ve sonra onunla ömür boyu sevgiyi paylaştığınız aşk. Ve sonra bir sebepten ötürü bir ya da iki ömür boyu onlarla tekrar birlikte olmamayı seçtiğinizde, o derin ‘kayıp aşk’ hissi. Ama tekrar birlikte olacağınızı bilmek çok güzel bir şey.

Tüm geçmiş yaşamlarınızı, insan yaşamlarınızı burada Yeshua ile bir araya gelmeye davet edin.

(duraklama)

Sevgi, bilincinize, Ben'inize verdiğiniz bir armağandır ve şimdi, Sevgi 2.0'a girerken, o da bunu size geri verir.

Ancak, daha yüksek bir yerden, daha fazla ışık ve bilincin olduğu bir yerden, engelsiz bir yerden diyebilirsiniz. Engelsiz bir yerden. (ÇN: Endişeler, kaygılar veya yükümlülüklerden arınmış, sorumluluklarla yüklü olmayan bir yerden)

Benliğiniz aracılığıyla geri gelen sevgi saftır, bilgedir ve derindir.

Şimdi, biz bir araya gelirken, siz tüm geçmiş yaşamlarınızla ve onların sevgideki tüm deneyimleriyle bir araya gelirken, sizden bir şey yapmanızı istiyorum.

 

~ Serbest Bırakın

Eğer buna hazır değilseniz, sorun değil. Daha sonra geri gelebilir ya da hiç gelmeyebilirsiniz. Ama hazır olanlar için, şimdi sizden ve tüm geçmiş yaşamlarınızdan sevdiğiniz herkesi salıvermenizi istiyorum. Sevdiğiniz herkesi serbest bırakmanızı. Oh, olumsuz bir şekilde değil. Güzel bir şekilde, özgür bir şekilde.

Gördüğünüz gibi, geçmişte kimi sevmiş olursanız olun, bu bağlantı tüm nitelikleriyle birlikte hâlâ orada. İster iyi bir aşk olsun ister zor bir aşk olsun, o hala orada. Ve geçmiş yaşamlarınızın her biri için de aynı şey geçerlidir.

Eğer hazırsanız, sizden sevdiğiniz herkesi salıvermenizi istiyorum.

Bir bakıma, bu yapabileceğiniz en sevgi dolu şeydir.

Bu, sevgiyi ya da onlarla yaşadığınız deneyimleri inkâr etmekle ilgili değildir. Onlardan kaçmak da değildir. Bu basitçe onlarla, sevdiklerinizle- eşleriniz, partneriniz, çocuklarınız, arkadaşlarınız - ilk kez burada, Dünya'da keşfedilen ya da burada, Dünya'da deneyimlenen inanılmaz derecede samimi ve güzel bir şeyi paylaştığınızı söylemektir.

Bunu onlarla paylaştınız. Bu sizin bilgeliğe ulaşmanızın bir parçasıydı, gezegendeki derin deneyimlerinizin bir parçasıydı ve onlar da bunun bir parçasıydı.

Sevgi asla gerçekten unutulamayacak şeylerden biridir. Her zaman oradadır.

Onu bir kez başka biriyle deneyimlediğinizde, o sevgi her zaman kalır. Kendi yollarınızı ayırsanız bile, hatta acı bir boşanma olsa bile, o ilk aşk her zaman oradadır. Yok olmamıştır. Hikâyede o hala aktiftir.

Ama şimdi sizden derin bir nefes almanızı ve eğer hazırsanız- yalnızca hazırsanız - onları bırakmanızı istiyorum.

(duraklama)

Bazılarınızın bu konuda endişe duyduğunu biliyorum. "Neden gitmelerine izin vereyim ki?" diye merak ediyorsunuz. Onları daha da fazla sevgiyle kuşatmak istemiyor musunuz?

Sevginin bu bir sonraki seviyesine geçebilmeniz için onları salmanız ve onların da sizi eski sevgiden salması önemlidir. Ve onları serbest bırakırken, onlarla, sevdiklerinizle olan ilişkinizi de yeni sevgiye taşıdığınızı görebilirsiniz.

Onları salarken, acıları, ıstırapları ve hatta nefreti, tiksintiyi, kötü boşanmaları, pahalı avukatları bırakırsınız. O kişiyle yaşadığınız sevgi deneyiminin şimdi yeni sevgiye dönüşmesine izin vermek için tüm bunların gitmesine izin verirsiniz.

Onları bir kenara itmiyorsunuz. Orada var olan sevgiyi ortadan kaldırmıyorsunuz. Sadece onun şimdi bir sonraki düzeye geçmesine izin veriyorsunuz.

Kelimenin tam anlamıyla geçmişe ya da geleceğe gidiyorsunuz ve sizinle ve diğeriyle birlikte olan enerjilerin, ışığın ve sevginin doğasını değiştiriyorsunuz. Ve bunu yaparken, en başından beri, sizin ve geçmiş yaşamlarınızın sahip olduğu tüm aşklar boyunca, bunun her zaman nihayetinde öz-sevgiyi bulmakla ilgili olduğunu fark ediyorsunuz.

Klasik sevginin özelliklerinden biri, o tüm güzelliği ve harika duygusuyla, sizi bir duyguya, bir bilince, bir sevgi varoluşu haline getirmeye yardımcı olmasıydı, ama aynı zamanda sevgi için başkalarına bağımlı olmanıza da neden oldu.

Sevgi her zaman nihayetinde onu kendi içinizde deneyimlemekle ilgili olmuştur. Sevginin nedeni her zaman- her zaman - bu olmuştur, nihayetinde onu kendi içinizde deneyimlemek. İşte bu nedenle, onları bıraktığınızda, sevgiyi bıraktığınızda, onları salıvermiş olursunuz, kendinizi salıvermiş olursunuz ve şimdi bunu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz; bu da sevginin bir başkasıyla olan ilişkiden çok, kendinizle ilgili olduğu yepyeni bir bakış açısı sağlar.

Kendinizi sevmek bencilce ya da egoistçe değildir. Gezegende bulunmanızın, bilinç ve enerji arasındaki dinamikleri anlamaya yardımcı olmanızın nedeni budur ve nihayetinde bu Öz’e duyulan sevgiyle ilgilidir.

Sevgi 2.0 başkalarına ihtiyaç duymaz, ancak size getirdiği ışık başkaları tarafından hissedilebilir.

Aşkın bu yeni seviyesi, evli olup olmamanızla ilgili değildir. Çocuklarla ilgili değildir. Ömür boyu biriylr birlikte olmak ya da bir başkasıyla ebedi aşk yaşamak da değildir. Hayır, bunların hepsi eski yüklerdir.

Sevgi 2.0 basitçe Ben'inizden, ruhunuzdan ve Üstadınızdan sevgi almakla ilgilidir. Onlara verdiğiniz şey, şimdi bilgeliğe, deneyimlere dönüştürüldü ve kutsal bir saflık durumunda tutuldu ve şimdi size geri veriliyor, eğer hazırsanız ve buna layıksanız.

Bir an için sabah uyandığınızı ve kendiniz için yeni bir sevgi duygusu hissettiğinizi hayal edin.

Uyandığınızda günü nasıl geçireceğinizi merak etmek ya da hatta şu anda sevdiklerinizi düşünmek yerine, sabah uyandığınızda hemen kendi Ben-im'inizden gelen sevgiyle yıkanıyorsunuz. Ve bu, gününüzün geri kalanının gidişatını belirler.

Ve burada bedenlenmiş bir Üstat olarak gezegende kalsanız da, zorluklar ve güçlükler olsa da, biraz sevgisiz insanlarla uğraşsanız da, tüm umudunu yitirmiş insanlarla uğraşsanız da, güne karışabilir ve korkmazsınız, çünkü sevgi sizinle, ruhunuzla, Ben'imle, Üstatla kutsal bir çemberde olduğu gibi akmaya devam eder.

Ve Bulut Sınıfı Sevgi 2.0'da bahsettiğim gibi, aniden dünyayı değiştirmeye çalışmak zorunda kalmazsınız ya da küçük bir mutluluk veya sevgi kırıntısı bulmaya çalışmazsınız.

Her şey- her şey- size sevgi olarak geri yansır. Ve sizden yayılan her şey sevgidir.

Sevgi, olduğunuz yüce varlığın kabulü ve farkındalığıdır.

Sevgi, ışığınızın içeri girmesine ve içinize akmasına ve içinizden akmasına izin verme yeteneğidir.

Sevgi metafiziğin bir sonraki adımıdır. Sadece tek boynuzlu atlar ve gökkuşakları değildir. Hayır, değildir.

Sevgi tozlarını, her şeyin üzerine serpip, bunun kendilerini ya da dünyayı değiştireceğini düşünenler var. Onlar gerçekten de bir bakıma, bu 'sevgi ve ışığın' içindedirler ama bunun gerçekte ne olduğu konusunda nispeten bilgisizdirler.

Sevgi Benliğinizin, Ben'im doğanızın kabulüdür. Şimdi farkındalıktır, gerçekte kim olduğunuzun ve neden burada olduğunuzun hatırlanması ve farkındalığıdır.

(duraklama)

Aşk 2.0'da, Benliğinize karşı direnç yoktur.

Neyi yanlış yaptığınızı merak etmek yoktur. Savaş yoktur. Kavga yoktur. Artık kendinizi süper insan yapmaya çalışmak yoktur.

Sevgi 2.0, sizin büyüklüğünüzün, ışığınızın  ve bir insan olarak ilk kez sizin deneyimlediğiniz sevginin ta kendisi ve sonra bunun Üstat, ruh ve Ben'im seviyelerine doğru evrimleşmesine izin vermenizin farkındalığıdır.

Hadi birlikte derin bir nefes alalım ve eğer hazır olduğunuzu hissediyorsanız, derin bir nefes alın ve geçmişte sevdiğiniz herkesi salıverin. Ve bu sevginin şimdi Sevgi 2.0'a evrilmesine izin verin.

(duraklama)

Örneğin çocukları olanlar, sahip oldukları sevgiyi bırakmayı ya da salıvermeyi çok zor bulabilirler çünkü bu sevgi, çocuklar için sevgide deneyimledikleri en değerli şeylerden biridir. "Bunu salıvermenin zamanı geldi" dediğimde, doğal bir isteksizlik oluyor.

Hayatınızda sahip olduğunuz en büyük aşkları, belki de uzun yılları paylaştığınız birini ve giden, karşıya geçen birini serbest bırakmak. Ama yine de sahip olduğunuz en büyük sevgi, en büyük duygu, en büyük anılar olması. "Bırakın salıverin" dediğimde, bir endişe, bir hiçliğe gitme hissi duyarsınız.

Ama bu geçicidir, çünkü klasik sevgiyi salıverdiğinizde olan şey, şimdi onun Sevgi 2.0'a dönüşmesidir. Özgür bir sevgiye, beslenmeyen bir sevgiye, talep etmeyen bir sevgiye.

Haydi derin bir nefes alalım, çünkü bugün zamanı işaretlemek için buradayız- şimdiye kadar hissettiğiniz ve deneyimlediğiniz tüm sevgiyi onurlandırmak için ama zamanı işaretlemek için - bir sonraki seviyeye geçmek için.

Dünyanın geri kalanının çoğu bir süre daha klasik sevgide kalacaktır. Ama nihayetinde onlar da bir sonraki seviyeye geçmeye izin verecekler.

Bu kutsal günde hep birlikte derin bir nefes alalım.

(duraklama)

Ve şimdi, Sevgi 2.0'da, sevgi hakkında öğrendiğiniz her şeyi, tüm hisleri, duyusallığı, neşeyi, keyfi, saf ışığı- şimdi bunları alabilir misiniz?

Kendi varlığınızdan kendinize, insana, bunu alabilir misiniz?

Evet, bu öz-sevgi, kendinizin her parçasını sevmek. Her parçanızı kabul etmek. Normal insan hislerini ve duygularını aşmak ve bunu içinizde deneyimlemek.

Bu gezegende sevgiyi ilk deneyimleyen bir yaşamınız vardı. Ah, o harika, değerli yaşam. Ve sonra bunu pek çok başkaları izledi. Ama her zaman o ilk sefer vardı.

Bu gerçekten de bir şeylerin açılmasına ve genişlemesine, aşılmasına, ezberin ve rutinin ötesine geçilmesine neden olur.

Ve işte şimdi buradasınız, bu yaşamdasınız, O yaşamda, nihayet varlığınızda sizin için sevgiye izin verecek bir yerdesiniz.

Bu noktada başkaları için endişelenmeyin. Sevgi için başka hiç kimseye bağımlı değilsiniz. Sevgiyi başka bir kişi aracılığıyla aramıyorsunuz, nihayet onu kendi içinizde kabul ediyorsunuz.

Ve yaşadığınız onca zor yolculuktan, zorlu deneyimlerden, vazgeçmek istediğiniz zamanlardan sonra bunu kesinlikle hak ediyorsunuz. Ve şimdi buradasınız.

Derin bir nefes alın ve eğer hazırsanız, Benliğinizin sevgisini deneyimlemenize ve bilmenize izin verin. Oraya giden yolu düşünemezsiniz, ama buna izin verebilirsiniz.

(daha uzun duraklama)

Nihayetinde, bu Sevgi 2.0, bilinci ve enerjiyi bir noktada bir araya getirecek olan şeydir.

Sevgi 2.0 aynı zamanda sizi geçmişin pek çok eski enerjisinden kurtaracak ve nihayetinde bu gezegenin gerçekten yükselmesini sağlayacak olan şeydir.

Bazen gezegene ve insanlığa baktığınızı ve "Bunu nasıl başaracağız?" diye merak ettiğinizi biliyorum. Tüm sorunları, nefreti, savaşları ve acıları nasıl aşacağız? Eşitsizlikleri, önyargıları nasıl aşacağız? Yapay zekanın dünyaya gelişiyle bunu başarabilecek miyiz? Bununla nasıl başa çıkacağız?"

Ve dünyadaki en iyi planlayıcılara sahip olabilirsiniz; fikirleri, planları, programları ortaya koyanları bir araya getirebilirsiniz ve şu anda bile tüm bunlara bir çözüm bulamayabilirler. Bu gezegenin dertlerine bir çözüm bulmak insanın zihinsel kapasitesinin ötesindedir.

Ama Aşk 2.0 için bu çok kolay. Mücadele yok. Zorluk yok. Sevginin bu bir sonraki seviyesine izin vermiş olanlardan yayılan o kadar çok ışık var ki; sizden gelen o kadar çok ışık var ki, bu, gezegende mucizeler ve sihir yaratıyor. Burada yeni bir bilinç yaratıyor.

Bu nedenle kısa bir süre önce, önümüzdeki yol zaman zaman fırtınalı, güvenilmez ve hatta tehlikeli görünse de; bu gezegen sevginin bir sonraki seviyesine ve yükselişine girecek - girecek - demiştim.

Ve hala güçte ısrar edenler, sınırlamada ısrar edenler, başkalarını, diğer insanları istismar edenler, burada başaramayacaklar. Başka bir yere gidecekler, böylece bu gezegen dönüşebilecek, böylece bu gezegen sadece sevgi gezegeni değil, aynı zamanda Sevgi 2.0 gezegeni olacak

(duraklama)

Yeshua son günlerinde havarilerine şöyle demiştir: "Beni, size sevgiyi hatırlatan kişi olarak hatırlayın. Beni, bu gezegene ve sevginin sonraki seviyelerine, sevgi mesajını getirme görevinizle ilerlemenizi isteyen kişi olarak hatırlayın." İşte bu yüzden buradasınız.

Ama bu önce sizin içinizde başlar. Bu gidip tüm gezegene sevgi tozu serpmekle ilgili değil. Bu işe yaramaz. Kendi içinizde başlamak zorunda- zorunda, zorunda -.

Sizin içinizde başlamadığı sürece hiçbir yere gidemez. Ve evet, bir insanın yapabileceği en zor şeylerden biri kendini sevmektir. Bunun hakkında konuşanlar, düşünenler vardır ama bunu gerçekten yapanların sayısı çok azdır.

Benliğinizden gelen bu sevgiyi kabul etmek ve buna izin vermek, Sevgi 2.0'ın başlangıcıdır. Ve siz, sevgili dostlarım, şu anda bunun gerçekleşmesine izin verecek olgunluğa, bilgeliğe ve dengeye sahipsiniz.

(duraklama)

Derin bir nefes alın ve her şeyi oluruna bırakın.

Kader diye bir şey yoktur diyorum, başka bir deyişle, her şey taşa yazılmamıştır. Ama bu, bu Sevgi 2.0'a geliş, her zaman hayal edilen ve her zaman düşlenen bir şeydi ve şimdi burada. Şimdi onun içinizde akmasına ve sizin aracılığınızla akmasına izin verin.

Sevginin metafiziğinde bir Ayrılık Noktası olan bu kutsal günde, gelin hep birlikte derin bir nefes alalım.

Bunun bir metafizik olduğunu söylüyorum çünkü enerji ve ışığın nasıl çalıştığını, yerçekiminin nasıl tepki verdiğini ve gerçek amacınızı nasıl keşfedeceğinizi etkiliyor.

Gelin birlikte derin bir nefes alalım ve Sevgi 2.0'ın hayatınıza girmesine izin verelim.

(duraklama)

Bunu yaptığınız sürece, hiç kimse bunu sizden alamayacaktır. Hiç kimse onu lekeleyemeyecek, bozamayacak, çalamayacak.

(duraklama)

Derin bir nefes alalım.

Ve bu Şaud'u sona erdirirken, hadi başlangıçta çalınan şarkıyı çalalım. Açılışı onunla yaptınız, kapanışı da onunla yapalım.

Birlikte derin bir nefes alalım, Özünüzden bu insan deneyimine Sevgi 2.0'ı soluyalım.

O başka bir yerden gelmiyor. O, içinizden gelen bir armağandır.

Bununla birlikte, sevgili Şambra, bugünü hatırlayalım ve tüm yaradılışta her şeyin yolunda olduğunu hatırlayalım.

Bununla birlikte, Ben St. Germain'in Adamus'uyum.

(şarkının videosu tekrar oynatılıyor)

 

 

 

Türkçeleştiren: Hikmet Canbay